Odbojkašice Jedinstva ne staju: Šampionke slavile u derbiju kola, Sremice opet bolje od Partizana

03.02.2024. 22:13 22:17
Izvor: CEV

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove zabeležile su trijumf na domaćem terenu u derbiju 15. kola Superlige nad Crvenom zvezdom – 3:0 (25:14, 25:19, 25:18).

Prvakinje Srbije su i dalje bez poraza u domaćem šampionatu, a iako je ova utakmica pre početka važila za derbi, Staropazovčanke su bez većih problema izašle na kraj sa Beograđankama.

U prvom periodu je na terenu praktično postojala samo jedna ekipa. Pazovčanke su od samog starta utakmice diktirale tempo, a u prilog tome ide činjenica da su nakon ranog vođstva od 7:1, nastavile da ređaju poene i povele 12:3 i 17:7.

Već u drugom setu, Zvezda je pružila daleko veći otpor, ali ni on nije bio dovoljan kako bi se zaustavio nalet Pazovčanki.

Iako se to nije očekivalo, nakon svega viđenog u prva dva seta, Zvezda je u trećoj deonici pružila najjači otpor. Povelo je Jedinstvo 9:6, ali je Zvezda sa pet vezanih poena stigla do preokreta.

Ipak, tim Jova Cakovića imao je spreman odgovor i serijom od 6:1 zaustavio je nalet rivala. Do kraja su Pazovčanke bez problema zaustavljale napade Zvezde, koristile su svoje šanse i utakmicu su sa 25:18 i 3:0 okončale u svoju korist.

Tamara Miljević, korektor Jedinstva, istakla je da je njena ekipa opravdala ulogu favorita.

– Mislim da smo odlično odigrale utakmicu. U prvom setu nam je bilo malo lakše, dok je u drugom i trećem bilo malo teže. U super smo formi i opravdale smo ulogu favorita – rekla je Tamara.

Jedinstvo će u 16. kolu gostovati beogradskom Radničkom.

Sremice opet bolje od Partizana

Srem iz Sremske Mitrovice je posle dva poraza na početku drugog dela sezone stigao do pobede, a ceh je opet platio beogradski Partizan – 3:0 (25:21, 25:21, 25:15).

Sremice su i u prvom međusobnom duelu savladale crno–bele i to, takođe, posle tri uvodna poraza, pa su posle ovog trijumfa počele da ređaju bolju igru i pobede, pa će možda i ovaj, noviji uspeh biti odskočna daska za tim Nikole Kaprića.

Standings provided by Sofascore
PREOKRET STAROPAZOVČANKI: Jedinstvo trijumfovalo za miran put u Švajcarsku na revanš četvrtfinala CEV kupa

30.01.2024. 21:08 21:11