Odbojkaški Kup Srbije na teritoriji Vojvodine: Domaćin bio dostojan rival

13.09.2021. 12:19 12:21
Izvor: V. Jankov

Četvrtfinalni okršaj odbojkaškog Kupa Srbije na teritoriji Vojvodine, odigran u dvorani u Bečeju, počeo je minutom ćutanja, čime je odata poslednja počast iznenada preminulom osnivaču i dugogodišnjem predsedniku OK Novi Sad Aleksandru Pantiću Panti.

Što se same utakmice tiče, Novosađani su, prema očekivanju, pobedili, jer su A prvoligaši, ali Bečejci su im, iako članovi B karavana, prižili dostojan otpor. U prvom setu su od 18:23 nanizali seriju od tri poena, ali su gosti s nova dva poena zavšili set. U drugom periodu su se za rezultat pitali samo Novosađani, ali su zato u trećem, posle sigurnog vođstva gostiju u prvom delu, domaći izjednačili (17:17), pa poveli sa 18:17. Igralo se potom poen za poen do 21:21, a finiš je pripao ponov gostima, kao i zaslužena pobeda.

Kuriozitet premijerne utakmice u novoj sezoni u gradu kraj Tise je da se novi trener Bečejaca Milivoje Radisavljević, kao pomoćnik šefu Novosađana Nedžadu Osmankaču, nalazio na gostujućoj klupi, ali je dobro video koliko u datom trenutku može njegova druga ekipa. Kako prvenstvana trka prvoligaškog B karavana startuje trećeg oktobarskog vikenda, znači da ima još dosta vremena da se uočene greške isprave.

V. Jankov

Bečej - Novi Sad Maneks 0:3 (21:25, 15:25, 22:25)

BEČEJ: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“, gledalaca: 50. Sudije: Stojanović (Subotica) i Trišić (Klek)

BEČEJ: M. Rakić, Mehić, Gajičić, Piljojčić, Đ. Rakić, Mirković, Bašić, Milovac, Vukanić, Babin, Koković.

NOVI SAD MANEKS: Medak, Malešević, Ćuk, Kozić, Vojvodić, Blagojević, Ćulibrk, Bojović, Prišić, Šarović, Ljubišić, Milutinović, Škundrić.