Odbojkaši Vojvodine deklasirali subotički Spartak u derbiju 17. kola

19.02.2023. 20:28 20:30
Izvor: Dnevnik (F. Bakić)

Vojvodina – Spartak (S) 3:0 (25:10, 25:16, 25:22)

Da su spremni za finale Kupa Srbije i borbu za prvi trofej ove sezone odbojkaši Vojvodine pokazali su u derbiju 17. kola Superlige, koji je istina, to bio samo na papiru. Šampion je deklasirao subotički Spartak u utakmici za koju su svi očekivali uzbudljiviji scenario. Susret prošlogodišnjih finalista plej-ofa ekipa trenera Slobodana Boškana odigrala je u dahu i dotukla je “golubove” koji su parirali samo u trećem setu. Na krilima petnaeste pobede u nizu, šesnaeste ukupno, crveno–beli idu na megdan Partizanu u nedelju (26. februara). Ovakvu uvertiru su Novosađani i priželjkivali za taj bitan duel u Ubu.

Bez greške u napadu, odličnim blokom i simultankom korektora Radoslava Parapunova Voša je ekspresno stigla do vođstva u setovima. Spartak je samo na kratko imao inicijativu, a kada su domaći prvi put poveli (6:5) nisu spuštali gas. Strateg “golubova” Ivica Jevtić nije mogao da razdrma ekipu ni tajm-autima, ni izmenama. Za Parapunova, koji je u toj deonici nanizao 10 poena, nije bilo rešenja. Prednost šampiona je samo rasla, a bugarski reprezentativac je u završnici zadao težak udarac rivalu – vezao je pet poena, od čega četiri asa kojim su Subotičani dotučeni u prvom setu (25:10).

Nije bilo reakcije od strane “golubova” u nastavku. I dalje su bili u podređenom položaju, bez adekvatnog odgovora na nadahnutu igru Vojvodine. Svojih pet minuta u drugom setu imao je i Stevan Simić, koji je vezao tri bloka za veliku prednost – 20:11. Sve je bilo brzo rešeno i kada je šampion došao na korak do pobede, Spartak se razigrao. Disao je za vratom Voši, imao samo poen zaostatka (18:17) kada je reagovao i Boškan tajm-autom. Asom Vulikića Subotičani su i izjednačili, a napadom Jungića i preokrenuli na 20:19. “Zakuvali” su gosti završnicu, ali su Novosađani vratili rezultat na svoju stranu i bolje odigrali egal, pa su “golubovi” morali da se pomire sa ubedljivim porazom posle samo sat i 15 minuta igre.

Šampion i u sledećem kolu igra vojvođanski derbi jer gostuje Jedinstvu u Staroj Pazovi.

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 600, sudije: Janković (Niš), Zotović (Beograd).

VOJVODINA: Simić 10, Milanović, Bajandić, Zečević, Negić (libero), Rudić, Kavogo, Ubiparip 7, Mišković (libero), Antunović, Buculjević 2, Parapunov 19, Krsmanović 9, Mehić 10.

SPARTAK (S): Milović (libero), Mašulović 9, Jungić 6, Tomčić 1, Peić (libero), Lečić 4, Vulikić 3, Šuvački, Kan 2, Dulić 1, Lončarević, Pavlović 4, Omar 6, Tumbas.