Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Milan Katić: Domaći teren donosi obavezu

11.02.2015. 22:13 17:48
Piše:

Odbojkaši Vojvodine NS seme domaćini su finalnog turnira 50. Kupa Srbije na kojem će još učestvovati Crvena zvezda, Partizan i Radnički iz Kragujevca.

Imena rivala na finalnom turniru garantuju kvalitet i neizvesnost jer se radi o ekipama koje su obeležile poslednjih gotovo deset godina naše odbojke u neizvesnim međusobnim duelima.

Za finale će se boriti Novosađani sa aktuelnim ovajačem triple krune Crvenom zvezdom, a trenutno vodeći tim našeg prvenstva Partizan koji još nije poražen, igraće sa sve boljim Kragujevčanima. Šumadinci su iksusni i nikako ih ne treba prerano otpisati.

Novosađani su se već nekoliko puta dokazali kao sjajni organizatori finalnih turnira, a baš tada su i igrali veoma dobro i stizali do pehara. Primač servisa crveno-belih Milan Katić igraće svoj drugi finalni turnir na kupu, a 2012. kada je Novi Sad bio domaćin i Voša stigla do pehara, nije mogao da pomogne zbog povrede.

- Ponovo smo domaćini Kupa, to je specifično takmičenje i da bi se stiglo do pehara, moraju da se dobiju obe utakmice. Zbog toga nam nije bitno ko je protivnik, jer ako želimo da osvojimo pehar, moramo da pobeđujemo. U polufinalu igramo s Crvenom zvezdom, ekipom koju odlično poznajemo i s kojom se često sastajemo u završnicama takmičenja. Ove sezone imamo skor 1:1, a oba puta bilo je 3:2, tako da će sigurno biti neizvesno i da će odlučiti nijanse. Drugačije ni ne može kada se radi o ekipama pođednakog kvaliteta – rekao je Katić.

Pre dve nedelje je Voša slavila nad Zvezdom u Novom Sadu s 3:2 i to bez startnog korektora Luburića koji će sigurno biti jedna od glavnih uzadanica Novosađana ovog vikenda.

-Mislim da nam je to plus. Pobedili smo Zvezdu u tom derbiju, a sada ćemo biti pojačani za Luburića koji se vratio posle kraćeg izostanka. Tada smo odigrali veoma nadahnuto i pokazali kvalitet, a nadam se da će tako biti i sada. Luburić je naš najbolji poenter i neophodan je da bismo igrali kako znamo, ali i ostatak ekipa mora da bude na visokom nivou. Imali smo vremena da se odmorimo i posvetimo treningu, posle veoma teškog perioda, a pobede u prvenstvu nad Ribnicom i Đerdapom su nam dobra uvertira pred finalni turnir Kupa – ističe Katić.

Mladi Katić ne oseća pritisak pred finalni turnir.

- Nema pritisak na igračima od strane čelnika kluba ili stručnog štaba, ali mislim da samo postoji pritisak zbog obaveze, a to je dobro. Svaki sportista ima neku pozitivnu tremu pred velike događaje, a finalni turnir Kupa je uvek nešto posebno. Vojvodina dobro igra završnice u Novom Sadu, zato je možda i normalno da se od nas očekuju dobre partije, a nadam se i punim tribinama jer ćemo tada imati dodatni motiv – istakao je Katić. 

M. Ristić

Nema slabih

Katić je kratko prokomentarisao i drugi polufinalni par Partizan – Radnički.

- Niko na ovom turniru nije slučajno. Jeste Partizan favorit jer u prvenstvu igra veoma dobro, ali je Radnički veoma iskusan i u sve boljoj formi je tao da ih ne treba otpisivati. Ima igrača u Raničkom koji su osvajali trofeje i neće biti lako Partizanu, a siguran sam da ne bi bilo ni nama da smo izvikli Kragujevčane na žrebu – rekao je Katić.

Piše:
Pošaljite komentar