Zvezda preko Radničkog do polufinala Kupa

13.02.2020. 20:24 22:11
Izvor: KSS – Vladan Damnjanović

NIŠ: Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća, pošto su vececras u niškom Čairu pobedili beogradski Radnički 107:67 (25:28, 35:14, 24:13, 23:12).

Mesto u polufinalu Kupa Radivoja Koraća košarkaši Crvene zvezde obezbedili su pobedom nad Radničkim iz Beograda. Lako je Klub sa Malog Kalemegdana u Nišu savladao znatno slabijeg protivnika, koji je u prvoj četvrtini “pokazao zube”. Iznenađujuć je bio rezultat na početku meča pošto je ekipa s Crvenog krsta imala i 12 poena prednosti (21:9). Trojkama su sa svih strana napali “crveno–bele”, koji su sada igrali u plavim dresovima. Blistao je Dunđerski, koji je zabeležio potez utakmice kada je pogodio sa pola terena, iz teške pozicije pred istek napada. Dosta je Zvezda promašivala, a Panter je bio zadužen za hvatanje priključka. To se i desilo pred kraj prve deonice kada je ekipa Dragana Šakote prišla na tri razlike. Već na početku drugih 10 minuta stvari su došle na očekivan nivo, Zvezda se razigrala i brzo je preokrenula. Njena prednost je samo rasla, dok su “krstaši” i dalje šansu tražili preko šuta za tri poena. Nisu imali igrači Radničkog snage da se do kraja na bolji način suprotstave Zvezdi, koja je u poslednju četvrtinu ušla sa “plus 29” (84:55) i do kraja je rutinski odradila posao.

K. B.

Crvena zvezdaBKK Radnički 107:67 (25:28, 35:14, 24:13, 23:12)

NIŠ: Dvorana Čair, gledalaca: 4.500, sudije: Markoski (Novi Sad), Prpa i Ninković (Beograd).

CRVENA ZVEZDA: Braun 3, Lazić 7, Beron 11(4as), Jagodić Kuridža 1, Odžo 2, Panter 23 (4as), Davidovac 13 (4as), Dobrić 9, Gist 11 (8sk), Dženkins 4, Simanić 7, Štimac 16 (8sk).

BKK RADNIČKI: Valjarević 16, Dunđerski 14 (11as), Perović 4, Lučić 8, Petrović 5, Lazović 2, Čepić 6, Pešić 4, Karadžić 3, Nikolić 2, Pavlović 3, Arsenović.

Trinkijeri: Preživeli smo i zavredeli pobedu

10.02.2020. 08:32 08:33