SP KINA 2019: Amerikanci sedmi, pobedili Poljake

14.09.2019. 16:40 16:41
Izvor: FIBA

Košarkaši SAD pobedili su Poljsku rezultatom 87:74 i zauzeli sedmo mesto na Svetskom prvenstvu u Kini.

Amerikanci su bili znatno bolji u prvom poluvremenu i dominirali u prvih 20 minuta. Šut ih je išao, pogađali su trojke, a poene su timski "podelili". Amerikanci su dodali gas u završnici druge četvrtine, iako su u prvoj napravili najveću razliku, pa na pauzu otišli sa 17 (47:30).

U drugom poluvremenu Poljaci su zaigrali mnogo bolje. Koristili su haotičnu igru Amerikanaca i dolazili do poena, a sredinom treće deonice napravili seriju od 10:0 i prišli na samo osam poena minusa predvođenim Sloterom i Vačinskim. Greg Popovič je tada pozvao prvi tajm-aut, koji je, prema očekivanjima, urodio plodom. Midlton i Mičel su se probudili, pogodili par šuteva i ubrzo je ponovo bilo 12 za SAD. Krajem treće i početkom poslednje deonice Poljaci su uspevali da dođu do jednocifrenog rezultatskog minusa, ali ništa više od toga. Sloter je pokušao sve sam na kraju, ali pošto pomoći nije bilo, nije bilo ni značajnije serije. Amerikanci su odigrali koliko su morali do kraja meča i pobedili.

SAD su ranije obezbedile učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju kao jedna od dve najboljeplasirane ekipe iz Amerika, dok će Poljska, kao i Srbija, tražiti šansu putem kvalifikacija.

SP KINA 2019 Srbija bolja od Češke u borbi za peto mesto (90:81)

14.09.2019. 13:34 16:07