Novosadski derbi ekipi 021

02.03.2019. 20:41 20:43
Izvor: R. Hadžić/Momenat s novosadskog derbija

Novosadski gradski derbi, teže nego što to krajnji rezultat govori dobio je 021, koji je na taj način osvojio treće mesto nakon ligaškog dela takmičenja.

Ovaj trijumf izabranicama Saše Jovanovića omogućio je da u prvoj rundi plej-ofa izbegnu šampinski tim Crvene zvezde. Novosadska ŽKA je nastupila bez najbolje igračice Jovane Mitrović, a to mlade igračice nisu uspele da nadomeste.

U prvoj četvrtini ŽKA je parirala domaćem timu koji se u uvodnim minutima nije snalazio i napravio dosta grešaka. Gošće su bile brže i agresivnije, ali tada se razigrala Jelena Adamović i ekipa 021 je zahvaljujući toj činjenici na poluvreme otišla sa sedam poena prednosti (32:25).

Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini kada je 021 pojačao ritam koje gošće nisu uspele da isprate. U drugom kvatralu te deonice prednost 021 je bila dvocifrena i završena je rezultatom 53:39.

Kada je Tamara Jokić početkom poslednje četvrtine pogodila trojku za 17 (60:43) meč je bio odlučen i 021 je do kraja utakmice samo održavao prednost.