EVROLIGA ZA KOŠARKAŠE Partizan SRUŠIO i Monako posle produžetka

05.12.2023. 21:14 22:59
Izvor: KK Partizan

Košarkaši Partizana savladali su Monako u 12. kolu Evrolige i došli do skora 6-6.

Partizan je skakački odlično otvorio utakmicu, a posebno dobro funkcionisao je ofanzivni skok. Bila je to posledica toga što su crno-beli ponovo u uvodnim minutima igrali sa tri visoka igrača, a posebno se isticao Bruno Kaboklo, koji je dominirao. Upravo posle njegovog zakucavanja domaći su poveli 11:2, pa je Saša Obradović morao da traži time out. Morao je Kaboklo ubrzo van igre zbog druge lične greške i to se momentalno osetilo. Partizan napadački nije mogao da se snađe, dok je Monako proigrao i smanjio na 16:13.

Naredni minuti pripali su gostima iz Kneževine, koji su preokrenuli susret i bili u malom naletu, u kojem se istakao Alfa Dialo. Morao je Željko Obradović da vrati Kevina Pantera i Kabokla, što je odmah urodilo plodom, jer je centar crno-belih vezao pet poena. Međutim, previše je Panter bio nateran na organizaciju igre, što mu nije jača strana, Tristan Vukčević je imao slabije minute i sve to su gosti znali da naplate i povedu šest razlike. Džejms Naneli bio je taj koji je pokrenuo domaće u tim trenucima, da bi period dobre igre poremetio Kaboklo trećom ličnom greškom, pa se na poluvreme otišlo sa prednošću Monaka od tri razlike.

Rezultatska klackalica obeležila je i početak treće deonice. Kada se činilo da bi Monako mogao do ostenije prednosti, Naneli i Panter su preuzeli odgovornost i držali priključak. U četvrtom kvartalu priključio se i Doužer i bio najzasluužniji za to što su crno-beli stekli prednost, koju je Monako stigao i izborio produžetak, u kojem je ekipa Željka Obradovića bila bolja.

V. M. Petrović

Partizan – Monako 89:85 (16:13, 16:22, 19:16, 21:21, 17:13)

BEOGRAD: “Štark arena”, gledalaca: 20.000, sudije: Garsija, Boltauzer, Đovaneti.

PARTIZAN: Vukčević 2, Ledej 3, Avramović 2, Koprivica, Panter 25, Smailagić 4, Jaramaz, Naneli 21, Anđušić 2, Dožer 15, Ponitka, Kaboklo 13.

MONAKO: Okobo 9, Lojd 6, Blosomgejm 4, Braun 10, Dialo 10, Korneli, Voker 3, Motiejunas 23, Tarpi, Ouatara, Hol 4, Džejms 16.