105.2585

ЕВРОЛИГА ЗА КОШАРКАШЕ Партизан СРУШИО и Монако после продужетка

05.12.2023. 21:14 22:59
Извор: KK Partizan

Кошаркаши Партизана савладали су Монако у 12. колу Евролиге и дошли до скора 6-6.

Партизан је скакачки одлично отворио утакмицу, а посебно добро функционисао је офанзивни скок. Била је то последица тога што су црно-бели поново у уводним минутима играли са три висока играча, а посебно се истицао Бруно Кабокло, који је доминирао. Управо после његовог закуцавања домаћи су повели 11:2, па је Саша Обрадовић морао да тражи тиме оут. Морао је Кабокло убрзо ван игре због друге личне грешке и то се моментално осетило. Партизан нападачки није могао да се снађе, док је Монако проиграо и смањио на 16:13.

Наредни минути припали су гостима из Кнежевине, који су преокренули сусрет и били у малом налету, у којем се истакао Алфа Диало. Морао је Жељко Обрадовић да врати Кевина Пантера и Кабокла, што је одмах уродило плодом, јер је центар црно-белих везао пет поена. Међутим, превише је Пантер био натеран на организацију игре, што му није јача страна, Тристан Вукчевић је имао слабије минуте и све то су гости знали да наплате и поведу шест разлике. Џејмс Нанели био је тај који је покренуо домаће у тим тренуцима, да би период добре игре пореметио Кабокло трећом личном грешком, па се на полувреме отишло са предношћу Монака од три разлике.

Резултатска клацкалица обележила је и почетак треће деонице. Када се чинило да би Монако могао до остеније предности, Нанели и Пантер су преузели одговорност и држали прикључак. У четвртом кварталу прикључио се и Доужер и био најзаслуужнији за то што су црно-бели стекли предност, коју је Монако стигао и изборио продужетак, у којем је екипа Жељка Обрадовића била боља.

В. М. Петровић

Партизан – Монако 89:85 (16:13, 16:22, 19:16, 21:21, 17:13)

БЕОГРАД: “Штарк арена”, гледалаца: 20.000, судије: Гарсија, Болтаузер, Ђованети.

ПАРТИЗАН: Вукчевић 2, Ледеј 3, Аврамовић 2, Копривица, Пантер 25, Смаилагић 4, Јарамаз, Нанели 21, Анђушић 2, Дожер 15, Понитка, Кабокло 13.

МОНАКО: Окобо 9, Лојд 6, Блосомгејм 4, Браун 10, Диало 10, Корнели, Вокер 3, Мотиејунас 23, Тарпи, Оуатара, Хол 4, Џејмс 16.