EVROLIGA Košarkaši Crvene zvezde UBEDLJIVO PORAŽENI od Panatinaikosa! Crveno-beli u Atini BEZ ŠANSI

28.12.2023. 22:35 23:52
Izvor: kkcrvenazvezda.rs

ATINA. Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Panatinaikosa rezultatom 82:65 u meču 17. kola Evrolige.

Zvezda sad ima skor 6-11, dok je Panatinaikos na 10-7.

Izabranici Joanisa Sferopulosa su se na teškom gostovanju u Atini solidno držali do poluvremena, na kom je domaćin imao plus sedam (38:31).

U nastavku igre prednost domaćih je samo rasla, a na kraju je Panatinaikos stigao do prilično lake i ubedljive pobede.

Kod Panatinaikosa se istakao Konstantinos Mitoglu sa 15 poena, Džerajan Grant je dao 14, a Matijas Lesor 13.

Sferopulos: Bili smo spori u donošenju odluka, nismo imali jasan plan

Trener košarkaša Crvene zvezde Joanis Sferopulos rekao je posle poraza od Panatinaikosa u Atini da je njegova ekipa bila spora u donošenju odluka i da nije imala jasan plan.

Čestitam Panatinaikosu na pobedi. Bili su bolji od nas tokom cele utakmice. Bilo nam je važno da ostanemo u igri do kraja. Bilo je perioda kada nismo igrali dobro ni u odbrani ni u napadu. Bili smo spori u donošenju odluka, nismo imali jasan plan.  Imali smo 14 izgubljenih lopti i 12 asistencija. Prišli smo na -8, ali nismo mogli više od toga. Trebalo je da napravimo dve dobre odbrane i dva dobra napada, nismo to uradili i utakmica je završena tako kako je završena. Završili smo prvi deo sezone, ima još jedna polovina. Moramo da se borimo, utakmicu po utakmicu, rekao je Sferopulos.

U drugi deo sezona Zvezda ulazi da promenjenim sastavom. Nikola Topić i Fredi Gilespi su nova imena u sastavu, dok su Šabaz Nejpir i Ognjen Kuzmić napustili tim.

Tim pokušava da uđe u ritam i da radi po obrascu. Postoje igrači koji to rade i drugi koji rade u manjoj meri. Moramo da budemo snažniji za produktivnije defanzivne i ofanzivne minute u utakmici. Napravili smo dve promene, novim igračima biće potrebno vreme da se integrišu, ali mislim da će pomoći timu. U pojedinim delovima igre ne funkcionišemo kako bih želeo. Bitno je da Topić i Gilespi uđu u rotaciju i pomognu, svako na svoj način, zaključio je Grk.

Zvezdu su predvodili Džoel Bolomboj i Nemanja Nedović sa po 15 poena, a Jago Mateus i Luka Mitrović su dali po 12.

U narednom kolu, 2. januara, Crvena zvezda gostuje Fenerbahčeu.

EVROLIGA Košarkaši Partizana u DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI u Areni poraženi od Virtusa

28.12.2023. 21:30 22:20