EVROLIGA Košarkaši Partizana u DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI u Areni poraženi od Virtusa

28.12.2023. 21:30 22:20
Izvor: Youtube Printscreen/BC Partizan TV

BEOGRAD: Košarkaši Partizana izgubili su od Virtusa rezultatom 75:77 u 17. kolu Evrolige.

Partizan sad ima skor 9-8, a Virtus 12-5.

Utakmica je imala humanitarnu uvertiru, više od 10 hiljada plišanih igračaka zasulo je parket Arene, a jedna kompanija će za svaku ubačeni igračku donirati po 1.000 dinara za socijalno ugroženu decu.

Domaćin je loše otvorio utakmicu, pa su gosti imali plus 11 (21:10) u finišu prve deonice koja je okončana 23:18 za Virtus. Gosti iz Bolonje su sredinom treće deonice imali plus devet (34:25). Na poluvremenu je bilo   41:36 za Virtus.

Na startu drugog poluvremena Partizan nije iskoristio prva četiri napada, pa je Virtus opet stekao dvocifrenu prednost (49:36). Nošen fenomenalnom podrškom sa tribina Partizan se vratio u meč serijom 9:0.

U poslednjih 10 minuta ušlo se sa 60:55 za goste. Partizan je kod vođstva gostiju 69:68 imao napad da povede, ali se u poslednja dva ipo minuta ušlo sa 73:68 za Virtus.

Obradović: Presudila jedna lopta, igrači dali sve što su mogli

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je posla poraza od Virtusa da je presudila jedna lopta i da je zadovoljan borbom igrača koji su "dali sve od sebe".

Na kraju je presudila jedna lopta i jedan otvoren šut koji nismo pogodili. Čestitam igračima koji su posle lošeg prvog poluvremena i velikog broja izgubljenih lopti zaigrali mnogo bolje u nastavku. Na kraju nismo uspeli da pobedimo, ali ponosan sam na igrače, dali su sve što su mogli, idemo dalje, rekao je Obradović.

Partizan je večeras imao sjajnu podršku od 20.086 navijača.

Hvala navijačima na neverovatnoj podršci, bili su uz nas kao i uvek. Hvala svima što su se odazvali humanitarnoj akciji, a iskoristio bih priliku da svima poželim srećnu Novu godinu i sve najbolje, zaključio je Obradović.

Partizan je 71 sekundi pre kraja prišao na 72:73, a Frenk Kaminski je promašio šut za tri za pobedu uz zvuk sirene.

Najefikasniji u Partizanu bio je Džejms Naneli sa 19 poena, Kevin Panter i Ognjen Jaramaz su dali po 12, a po 10 Bruno Kaboklo i Frenk Kaminski.

Ife Lundberg je postigao 16 poena za Virtus, Marko Belineli 12, a Danijel Heket, Tornike Šengelija i Avudu Abas po 10. Ognjen Dobrić se nije upisao u strelce.

U narednom kolu, već u utorak, Partizan dočekuje Asvel.

KOŠARKAŠI PARTIZANA DOČEKUJU VIRTUS: Crno-beli bez Smailagića

27.12.2023. 18:07 18:15