EP Bukurešt 3x3: Srbija osvojila zlato

16.09.2018. 20:00 08:16
Izvor: KSS

Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 savladala je selekciju Letonije u finalu sa 19:18 na utakmici Evropskog prvenstva koje se igra u Bukureštu.

U muškoj konkurenciji Srbiju je predstavljala četvorka iz Novog Sada Dušan Domović-Bulut, Dejan Majstorović, Marko Savić i Marko Ždero i osvojila je jedini trofej koji im je nedostajao, tako da je spojila svetsku i evropsku titulu.

Na putu do kontinentalnog prvaka savladali su Rusiju (21:13), Mađarsku (19:10), Španiju (20:15) i Bosnu i Hercegovinu (20:10).

Slovenija je savladala Rusiju u meču za treće mesto sa 21:15.

Čestitka Vučevića

Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević čestitao je najnoviji uspeh reprezentaciji Srbije u basketu tri na tri, zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu koju su osvojili u Bukureštu.

- Čestitam našim zlatnim sportistima na još jednom trijumfu na koji smo svi ponosni. Zahvalni smo im na tome što po najboljem pronose ime svoje zemlje, i pružaju najbolji primer mladim generacijama. Uvek ćemo biti uz one koji veruju u sebe i promovišu pozitivne vrednosti - naglasio je Miloš Vučević.

Mladen Domović Bult proglašen je za najboljeg igrača Prvenstva.

U ženskom finalu Francuska je savladala Holandiju 21:5. Ukrajina je pobedila Itakiju sa 17:16 u meču za treće mesto.