Četvrtfinale Evrolige: Real se revanširao Panatinaikosu, CSKA na korak od Beograda

19.04.2018. 23:44 23:47
Izvor: Rudi Fernandez, foto: euroleague.net

Košarkaši Real Madrida savladali su Panatinaikos sa 89:82 i tako izborili "brejk" i sada će u Madridu tražiti prolaz na F4 koji se ove održava u Beogradu. Košarkaši CSKA pobedili su u Himki rezulatom 89:84 i u seriji poveli sa 2:0 i u narednoj utakmici imaju meč loptu za Fajnal-for u Beogradu.

Panatinaikos je šokirao Madriđane na startu četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige, ali su se Španci uzvratili bitnom pobedom i izjednačili na 1:1 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa. Domaćini su u "OAKA" areni bolje startovali i posle uvodnih deset minuta igre imali "plus" pet. U nastavku je viđena rezultatska klackalica, smenjivala su se vođstva, da bi sredinom treće deonice gosti iz Madrida preuzeli kontrolu i završili tu četvrtinu sa sedam poena prednosti. Međutim, na startu poslednjeg kvartala Panatinaikos je izjednačio, ali su Madriđani bolje zaigrali i završili meč u svoju korist.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Felipe Rejes sa 18 poena, a pratio ga je Džejsi Kerol sa 17. Kod Panatinaikosa se istakao Džejms sa 20 poena i šest asistencija.

Real Madrid će naredne srede na svom terenu ugostiti PAO, a četvrti meč na programu je dva dana kasnije.

Tokom meča CSKA i Himkija viđena je rezultatska klackalica. „Armejci“ su imali minimalnu prednost posle prvih deset minuta igre, ali su gradski rivali na odmor otišli sa dva poena viška - 45:43. Slična igra viđena je u nastavku, da bi u finišu poslednjeg kvartala „Armejci“ zaigrali bolje i imali deset poena prednosti - 84:74. Ipak, gosti nisu odustajali do samog kraja, smanjili su prednost, ali nisu uspeli da slave.

CSKA je igrao bez najboljeg igrača Nanda De Koloa, koji se povredio u prvom meču, a pobednički tim predvodio je Serhio Rodriges sa 26 poena, deset asistencija i četiri skoka. Na drugoj strani Žil Entoni se istakao sa 24 poena, dok je naš Stefan Marković zabeležio 11 poena, pet skokova i tri asistencije.

Četvrtfinale Evrolige: Obradovićev Fener lako slavio, Žalgiris "brejknuo" Olimpijakos

18.04.2018. 22:06 23:19
Četvrtfinale Evrolige: Real demoliran u Atini, CSKA bolji od Himkija

17.04.2018. 23:24 23:27