ABA liga: Ubedljiva pobeda Zvezde nad Krkom

02.11.2020. 20:15 20:19
Izvor: Džoni O'Brajant, foto: ABA liga/Crvena zvezda mts

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Krku u meču petog kola ABA lige – 88:62.

Crveno-beli su nastavili pobednički niz i ovo im je peta uzastopna pobeda u ABA ligi od starta sezone. Krka posle ovog meča ostaje pri dnu tabele sa četiri poraza i samo jednom pobedom.

Meč su obe ekipe slabo otvorile, pošto u prva tri minuta nije postignut nijedan poen. Lojd se prvi upisao na semafor i serijom 5:0 doneo Zvezdi prednost. Krka je igrala agresivnu i dobru odbranu, nisu dozvoljavali Zvezdi da igra svoju igru, pa je cela prva četvrtina bila „klackalica“. Zvezda je šutirala ispod 30 posto i imala „ 3“ posle prvih 10 minuta. Sve što nije učinila u prvoj deonici Zvezda je popravila u drugoj. Raizgrao se O'Brajant, ispratio ga je Jagodić Kuridža i Zvezda je serijom 12:2 došla do dvocifrene prednosti. Nastavili su crveno – beli u istom ritmu do kraja poluvremena i na odmor su otišli sa 15.

Krka je solidno otvorila drugo poluvreme i malo smanjila prednost, ali ponovo je Zvezda podigla nivo igre. Gosti su pravili veliki broj faulova i Zvezda je lako realizovala slobodna bacanja. Lojd je pogodio trojku uz faul, Simonović je pogodio trojku iz kornera i tada je Zvezda otišla na maksimalnih „ 19“. Krka je pravila veliki broj faulova, pa je Zvezda posle tri četvrtine šutnula 32 slobodna bacanja i pogodila 28. Na kraju treće deonice imali su crveno – beli „ 21“ i jasno je bilo da će doći do pobede. Četvrta četvrtina bilo je odrađivanje posla.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 14 poena. Pratili su ga Volden sa 13, O'Brajant sa 11 i Lojd sa 10 poena. U poraženom sastavu istakli su se Vrabac sa 13 i Škifić sa 11 poena.

Crvena zvezda – Krka 88:62 (18:15, 26:14, 23:17, 21:16)

BEOGRAD: Dvorana “Aleksandar Nikolić”, bez prisustva publike, sudije: Luka Kardum, Ivan Stefanović, Gordan Terlević.

Crvena zvezda: O'Brajant 11, Ročesti 3, Hol 7, Volden 13, Lojd 10, Davidovac 9, Rit 3, Dobrić 14, Simonović 6, Jagodić Kuridža 8, Kuzmić 2, Teri 2

Krka: Stergar 5, Kamfor 9, Stipčević 3, Vrabac 13, Barič 9, Kosi 0, Škifić 11, Škedelj 3, Rebec 3, Vučetić 6, Medved 0

Evroliga: Poraz Zvezde od Himkija

30.10.2020. 20:28 20:31