(UŽIVO) LIGA ŠAMPIONA, MONAKO - CRVENA ZVEZDA 4:1 Povredio se Olajinka, Zvezda ostala sa igračem manje pred raspoloženim "kneževima" (FOTO/VIDEO)

22.10.2024. 17:26 20:38
monako

BEOGRAD: U naredna dva dana biće odigrani mečevi trećeg kola Lige šampiona, a fudbaleri Crvene zvezde večeras gostuju ekipi Monaka u pokušaju da osvoje prve bodove u ovogodišnjem izdanju najelitnijeg klupskog fudbalskog takmičenja.

90' Šest minuta nadoknade - 4:1

Golovin je imao još jednu priliku, ali je sreća pogledala Zvezdu.

86' Matazo ulazi u igru - 4:1

Zakarija napušta teren.

83' Dalsio takođe povređen - 4:1

Zvezdin rezervista će ipak nastaviti meč, te crveno-beli ostaju sa deset igrača na terenu, iako je vidljivo da Dalsio ne može da trči.

81' Povredio se i Olajinka - 4:1

Milojević nema više prava na izmenu, te će Zvezda utakmicu završiti sa igračem manje.

76' Menja i Hiter - 4:1

Izlaze Embolo, Enrike i Kamara, a ušli su Magasa, Dijata i Ilenikena.

monako

75' Nove izmene u timu Zvezde - 4:1

Kanga menja Endiaja, a Katai ulazi umesto Maksimovića.

72' Pogađa Golovin stativu - 4:1

Košmaran period za goste se nastavlja.

Golovin je odapeo sa 20 metara, ali je pogodio stativu.

70' GOL! Minamino za 4:1

Neverovatno...

Ilić je dodao loptu protivniku na 30 metara od svog gola, usledio je komičan pad Rodića i nesebično dodavanje Embola za Minamina koji je postigao svoj drugi gol.

67' Akliuče promašio dve izgledne prilike - 3:1

Još jednom posle prekida, ali je Zvezda ponovo imala sreće.

Nakon toga ubacivanje iz drugog plana, ali je udarac iz prve otišao preko gola.

монако

62' Nova prilika za Monako - 3:1

Pokušao je Vanderson nakon dobre kombinacije, ali je šutirao preko gola.

Rodić igra levog štopera, a Dalsio zadnjeg veznog.

60' Menja Milojević - 3:1

Ušli su Rodić i Ilić, a teren su napustili Krunić i Silas.

56' Poništen pogodak Emboloa

Odličan centaršut Agliučea i sjajan skoko Embola čiji je udarac odbrani Ilić, ali je lopta posle toga pogodila Švajcarca i završila iza gol linije.

Pogodila je lopta Embola u ruku prilikom postizanja gola, te je posle gledanja VAR-a sudija poništio pogodak.

54' GOL! Singova strela za 3:1

Fenomenalan pogodak Monakovog štopera koji je izuzetno snažnim udarcem sa oko 30 metara doneo Monaku dva gola prednosti.

Teško će se Zvezda vratiti...

монако

53' Prilika i za Enrikea - 2:1

Odlična lopta na drugu stativu i sjajno ubacivanje beka domaćih, ali je Ilić uspeo da odbrani.

52' Šansa za Monako - 2:1

Prva prilika za domaće u nastavku.

Akliuče je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je Ilić dobro reagovo i izbacio loptu u korner.

Zvezda je na drugoj strani pripretila iz kontre, ali je Seol sporo reagovao.

49' Milojević napravio nekoliko promena u formaciji - 2:1

Monako i u nastavku kontroliše posed.

Milojević je napravio nekoliko korekcija i sada je Silas u špicu sa Endiajom.

Olajinka je prešao na desni bok, a na levoj strani je Dalsio.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Crvena zvezda krenula je s centra na stadionu Luj II u pokušaju da nadoknade zaostatak iz prvog poluvremena od 2:1.

Golovin je u timu Monaka zamenio Ben Segira, a Milojević nije pravio izmene.

звезда

POLUVREME

Monako zadovoljniji posle prvih 45 minuta. Krenuli su ofanzivno, a smušena i silom prilika skrpljena odbrana Crvene zvezde može se reći da je bila asistent kod oba gola domaćih.

45 4' GOL! Embolo vraća prednost Monaku - 2:1

Nova velika greška Zvezdine odbrane...

Spajić je loše reagovao i odigrao dupli pas sa Embolom, koji je potom rutinski savladao Ilića.

Užasan tajming za primanje gola.

звезда

45 2' Žuti karton za Maksimovića - 1:1

Napravio je faul mladi fudbaler, ali je karton dobio zbog šutiranja lopte nakon sudijskog zvižduka.

43' Prilika za Đigu - 1:1

Pokušao je Zvezdin štoper psole kornera iz okreta, ali je šutirao preko gola.

Pre toga je Olajinka ostao na zemlji, nakon gaženja od protivničkog igrača u šenaestercu "kneževa", ali sudija nije hteo da pogleda snimak.

42' Dobro parira srpski šampion - 1:1

Nakon jednog klizećeg starta povredio se i Spajić.

Ostao je Zvezdin kapiten na travi, ali deluje da će moći da nastavi.

Bliži se kraj prvog dela i Zvezdi bi mnogo značilo da ne primi gol.

звезда

38' Monako sve teže dolazi do prilika - 1:1

Odličan defanzivni posao odrađuje Olajinka, koji je više fokusiran na defanzivu.

Uz to, Điga igra još jednu u nizu izuzetno dobrih partija.

Monako se muči u poslednjih nekoliko minuta da napravi izglednu priliku.

34' Zvezdi nedostaje kreacija - 1:1

Muči se Zvezda sa loptom u nogama, a Maksimović je u potpunosti odsečen.

Krunić još nije doneo crveno-belima sigurnost u veznom redu koja definitivno nedostaje gostima.

Endiaj se sa druge strane odlično snalazi u duelima sa protivničkim štoperima.

звезда

30' Monako ponovo preuzima inicijativu - 1:1

Pokušava Zvezda da obori tempo i smiri dešavanja na terenu, kako bi izbegla novi primljen pogodak.

Silas deluje veoma dekoncentrisano u prvom delu i stiče se utisak da mu nova pozicija ne leži preterano.

27' GOOOOL! Šerif precizan sa penala - 1:1

Veoma sigurno izveden penal Zvezdinog napadača koji je šutirao po sredini gola.,

26' Penal za Zvezdu - 1:0

Loša reakcija odbrane Monaka nakon koje je Endiaj ušau u kazneni prostor, odlično izbacio Kerera koj9i ga je oborio i napravio penal.

24' Bez većih promena posle gola - 1:0

Zvezda ne uspeva da se nametne ni posle primljenog gola.

Monako deluje rasterećenije i bez problema kontroliše posed.

20' GOL! Minamino pogađa - 1:0

минамино

Velika greška Silasa koji je "zaspao" prilikom pravljenja ofsajd zamke.

Minamino je izbio sam pred Ilića i bez problema savladao Ilića udarcem u bliži ugao.

19' Ponovo preti Monako iz prekida - 0:0

Ima Zvezda problem da spreči protivničko ubacivanje iz drugog plana.

Monako je sve opasniji i iz prekida, ali Zvezda za sada uspeva da se odbrani.

Pesma Zvezdinih navijača se ori stadionom "Luj II".

zvezda

15' Spajić na visini zadatka - 0:0

Minamino pravi velike probleme odbrani Zvezde ubacivanjima iz drugog plana.

Spajić za sada igra odličan meč i napravio je nekoliko krucijalnih startova.

Crveno-beli ne uspevaju da se nametnu kroz pas.

12' Milojević primorn da koriguje formaciju - 0:0

Umesto početnih 3-5-2, Zvezda je sada prešla na 3-4-2-1.

Dalsio igra u paru sa Maksimovićem, a Endiaj je usamljen u špicu.

U međuvremenu je Silas odlično proigrao Dalsija, ali je Vanderson odlično reagovao i izabacio loptu u korner.

zvezda

9' Monako steže obruč - 0:0

Kontrolišu posed domaći i deluju sve opasnije.

Zakarija je imao novu priliku posle kornera, ali je iz dobre pozicije glavom šutirao pored gola.

Igrači Zvezde se teško snalaze u novoj formaciji i ostavljaju dosta prostora između linija.

7' Dalsio ulazi u igru - 0:0

Duarte nije mogao da nastavi, a menja ga nekadašnji igrač Apoela.

6' Šansa za Olajinku - 0:0

Probao je bočni igrač crveno-belih posle kornera, ali je glavom šutirao pravo u Majeckog.

4' Velika šansa za Monako, POVREDIO SE DUARTE - 0:0

Nakon dobrog početka, prva velika greška odbrane gostiju.

Seol je ostao sam između trojice, nije uspeo da izbaci loptu, a Ben Segir je promašio veliku priliku i sa sedam metara šutirao preko gola.

Loša vest za Zvezdu je i povreda Duartea, koji verovatno neće moći da nastavi zbog povrede zadnje lože.

3' Solidan početak Zvezde - 0:0

Dobro Zvezda izgleda na početku u formaciji sa trojicom igrača u poslednjoj liniji.

Uspeli su crveno-beli i da izbore korner, a zadovoljavajuće izgleda i postavka u odbrani.

Međutim, Monako polako preuzima inicijativu.

Meč je počeo

Prvi napad ima ekipa Monaka.

Navijači Crvene zvezde napravili su dobru atmosferu i za sada se čuje samo njihova pesma.

zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde su u prvom kolu LŠ na svom terenu poraženi od Benfike (1:2), a potom su u gostima izgubili od Intera (0:4).

Monako je na startu takmičenja u LŠ na svom terenu savladao Barselonu (2:1), a zatim je odigrao nerešeno u Zagrebu sa Dinamom (2:2).

Fudbaleri Monaka se trenutno nalaze na 14. mestu na tabeli LŠ sa četiri boda, dok je šampion Srbije na 33. poziciji bez bodova.

ЛШ

Derbi meč ovog kola biće odigran večeras od 21 sat u Madridu kada će se u reprizi prošlosezonskog finala LŠ sastati Real i Borusija iz Dortmunda. Real je prošle sezone u finalu LŠ savladao Borusiju 2:0.

Omladinci Crvene zvezde odigrali nerešeno sa Monakom u Ligi šampiona

Omladinci Monaka i Crvene zvezde odigrali su danas nerešeno, 1:1 (1:1) u meču trećeg kola fudbalske Lige šampiona za mlade.

Omladinci Crvene zvezde su poveli u osmom minutu golom Uroša Sremčevića. Izjednačenje Monaku doneo je Žoan Tinkre u 11. minutu.

Mladi fudbaleri Crvene zvezde se trenutno nalaze na 30. mestu na tabeli LŠ sa jednim bodom, dok je Monako na 17. poziciji sa četiri.

„Crveno-beli” će u narednom kolu LŠ dočekati Barselonu, dok će Monako gostovati Bolonji.

Zvezdini problemi sa povredama

Glavobolje Vladana Milojevića prvi put su se pojavile već nakom utakmice sa Benfikom, kada su stigle prognoze koje se tiču povrede Ognjena Mimovića.

Usled nedostatka drugog rešenja na desnom boku, Milojević je bio primoran da kombinuje, a u nastavku je medicinski bilten tima izgledao sve lošije.

Povrede Mirka Ivanića i Vanje Drkušića nadovezale su se na hronične probleme Omrija Glazera, te će Zvezdin strateg bez pomenutog četverca morati da pronađe dobitnu kombinaciju.

Dosadašnji dueli

Dve ekipe su se do sada sastale samo dva puta i to pre dve sezone, u okviru grupne faze Lige Evrope.

U prvom duelu u Beogradu, Monako je uspeo da slavi, iako je Zvezda bila blizu pozitivnom rezultatu. Jedini gol na utakmici postigao je Brel Embolo sa penala u 74. minutu meča.

Drugi susret, Monačani su rešili mnogo lakše. Slavili su sa 4:1, uz het-trik Kevina Folanda i autogol Milana Rodića. Utešni pogodak za Zvezdu bio je delo Gelora Kange.

Zvezdin sastav i sudije

Na duel protiv Monaka otputovali su:

Golmani: Marko Ilić, Ivan Guteša i Vuk Draškić.

Odbrana: Jung Vu Seol, Uroš Spajić, Naser Điga, Stefan Leković i Milan Rodić.

Vezni red: Rade Krunić, Dalsio Gomeš, Timi Maks Elšnik, Gelor Kanga, Andrija Maksimović, Luka Ilić, Katompa Mvumpa Silas, Aleksandar Katai, Piter Olanjinka, Nemanja Radonjić i Felisio Milson.

Napad: Bruno Duarte i Šerif Endiaje.

Nemac Tobijas Štiler biće glavni sudija na meču između Monaka i Crvene zvezde.

Njegovi pomoćnici biće Kristijan Gitelman i Mark Borš, dok je za četvrtog arbitra određen Matijas Jolenbek. U VAR sobi sedeće Benjamin Brand i Johan Pfajfer.

Milojević uvrstio Maksimovića među startere protiv Monaka

састав

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević uvrstio je mladog 17-godišnjeg Andriju Maksimovića među startere za meč protiv Monaka u trećem kolu Lige šampiona, dok će na golu biti Marko Ilić umesto Omrija Glazera koji je ispao iz tima zbog loše forme.

Milojević je odlučio i da Peter Olajinka igra levog beka umesto Milana Rodića.