10°C
22.10.2024.
117.0531
108.1722

(ФОТО/ВИДЕО) ПОТОП ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ У МОНТЕ КАРЛУ 5:1 Монако напунио Звездину мрежу за главобољу Владану Милојевићу

22.10.2024. 17:26 20:54
monako

МОНТЕ КАРЛО: Фудбалери Црвене звезде убедљиво су поражени од екипе Монака у трећем колу Лиге шампиона резултатом 5:1. Иако тај резултат делује висок, победа домаћина могла је бити и убедљивија јер су "кнежеви" пропустили велики број шанси, поготово у другом полувремену.

Још једном је Звезда, као и у прва два кола, својим великим грешкама помогла ионако квалитетнијем ривалу да дође до победе.

Црвено-бели су наставили тренд поклањања голова и прављења аматерских грешака у опасној зони, што су домаћи знали да искористе, а могли су да забележе и убедљивију победу.

Милојевићев експеримент са двојицом нападача и формацијом са тројицом штопера је пропао већ у четвртом минуту када се повредио Дуарте.

Након тога Звездини играчи су имали проблема да се привикну на нову формацију, што је остављало много простора између линија, који је најбоље користио Минамино.

Јапанац се непрекидно искрадао пажњи дефанзиваца српског шампиона, а у 20. минуту је то успео да искорсти и постигне први гол на мечу, услед лоше постављене офсајд замке коју је

милојевић

Крај меча - 5:1

Нови убедљив пораз Црвене звезде.

90+6' ГОЛ! Аклиуче постиже пети гол Монака - 5:1

Лепо је себи Монаков нападач направио простор и погодио десни угао Илићевог гола.

90' Шест минута надокнаде - 4:1

Головин је имао још једну прилику, али је срећа погледала Звезду.

86' Матазо улази у игру - 4:1

Закарија напушта терен.

83' Далсио такође повређен - 4:1

Звездин резервиста ће ипак наставити меч, те црвено-бели остају са десет играча на терену, иако је видљиво да Далсио не може да трчи.

81' Повредио се и Олајинка - 4:1

Милојевић нема више права на измену, те ће Звезда утакмицу завршити са играчем мање.

76' Мења и Хитер - 4:1

Излазе Емболо, Енрике и Камара, а ушли су Магаса, Дијата и Иленикена.

monako

75' Нове измене у тиму Звезде - 4:1

Канга мења Ендиаја, а Катаи улази уместо Максимовића.

72' Погађа Головин стативу - 4:1

Кошмаран период за госте се наставља.

Головин је одапео са 20 метара, али је погодио стативу.

70' ГОЛ! Минамино за 4:1

Невероватно...

Илић је додао лопту противнику на 30 метара од свог гола, уследио је комичан пад Родића и несебично додавање Ембола за Минамина који је постигао свој други гол.

67' Аклиуче промашио две изгледне прилике - 3:1

Још једном после прекида, али је Звезда поново имала среће.

Након тога убацивање из другог плана, али је ударац из прве отишао преко гола.

монако

62' Нова прилика за Монако - 3:1

Покушао је Вандерсон након добре комбинације, али је шутирао преко гола.

Родић игра левог штопера, а Далсио задњег везног.

60' Мења Милојевић - 3:1

Ушли су Родић и Илић, а терен су напустили Крунић и Силас.

56' Поништен погодак Емболоа

Одличан центаршут Аглиучеа и сјајан скоко Ембола чији је ударац одбрани Илић, али је лопта после тога погодила Швајцарца и завршила иза гол линије.

Погодила је лопта Ембола у руку приликом постизања гола, те је после гледања ВАР-а судија поништио погодак.

54' ГОЛ! Сингова стрела за 3:1

Феноменалан погодак Монаковог штопера који је изузетно снажним ударцем са око 30 метара донео Монаку два гола предности.

Тешко ће се Звезда вратити...

монако

53' Прилика и за Енрикеа - 2:1

Одлична лопта на другу стативу и сјајно убацивање бека домаћих, али је Илић успео да одбрани.

52' Шанса за Монако - 2:1

Прва прилика за домаће у наставку.

Аклиуче је покушао са ивице казненог простора, али је Илић добро реагово и избацио лопту у корнер.

Звезда је на другој страни припретила из контре, али је Сеол споро реаговао.

49' Милојевић направио неколико промена у формацији - 2:1

Монако и у наставку контролише посед.

Милојевић је направио неколико корекција и сада је Силас у шпицу са Ендиајом.

Олајинка је прешао на десни бок, а на левој страни је Далсио.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Црвена звезда кренула је с центра на стадиону Луј II у покушају да надокнаде заостатак из првог полувремена од 2:1.

Головин је у тиму Монака заменио Бен Сегира, а Милојевић није правио измене.

звезда

ПОЛУВРЕМЕ

Монако задовољнији после првих 45 минута. Кренули су офанзивно, а смушена и силом прилика скрпљена одбрана Црвене звезде може се рећи да је била асистент код оба гола домаћих.

45+4' ГОЛ! Емболо враћа предност Монаку - 2:1

Нова велика грешка Звездине одбране...

Спајић је лоше реаговао и одиграо дупли пас са Емболом, који је потом рутински савладао Илића.

Ужасан тајминг за примање гола.

звезда

45+2' Жути картон за Максимовића - 1:1

Направио је фаул млади фудбалер, али је картон добио због шутирања лопте након судијског звиждука.

43' Прилика за Ђигу - 1:1

Покушао је Звездин штопер псоле корнера из окрета, али је шутирао преко гола.

Пре тога је Олајинка остао на земљи, након гажења од противничког играча у шенаестерцу "кнежева", али судија није хтео да погледа снимак.

42' Добро парира српски шампион - 1:1

Након једног клизећег старта повредио се и Спајић.

Остао је Звездин капитен на трави, али делује да ће моћи да настави.

Ближи се крај првог дела и Звезди би много значило да не прими гол.

звезда

38' Монако све теже долази до прилика - 1:1

Одличан дефанзивни посао одрађује Олајинка, који је више фокусиран на дефанзиву.

Уз то, Ђига игра још једну у низу изузетно добрих партија.

Монако се мучи у последњих неколико минута да направи изгледну прилику.

34' Звезди недостаје креација - 1:1

Мучи се Звезда са лоптом у ногама, а Максимовић је у потпуности одсечен.

Крунић још није донео црвено-белима сигурност у везном реду која дефинитивно недостаје гостима.

Ендиај се са друге стране одлично сналази у дуелима са противничким штоперима.

звезда

30' Монако поново преузима иницијативу - 1:1

Покушава Звезда да обори темпо и смири дешавања на терену, како би избегла нови примљен погодак.

Силас делује веома деконцентрисано у првом делу и стиче се утисак да му нова позиција не лежи претерано.

27' ГООООЛ! Шериф прецизан са пенала - 1:1

Веома сигурно изведен пенал Звездиног нападача који је шутирао по средини гола.,

26' Пенал за Звезду - 1:0

Лоша реакција одбране Монака након које је Ендиај ушау у казнени простор, одлично избацио Керера кој9и га је оборио и направио пенал.

24' Без већих промена после гола - 1:0

Звезда не успева да се наметне ни после примљеног гола.

Монако делује растерећеније и без проблема контролише посед.

20' ГОЛ! Минамино погађа - 1:0

минамино

Велика грешка Силаса који је "заспао" приликом прављења офсајд замке.

Минамино је избио сам пред Илића и без проблема савладао Илића ударцем у ближи угао.

19' Поново прети Монако из прекида - 0:0

Има Звезда проблем да спречи противничко убацивање из другог плана.

Монако је све опаснији и из прекида, али Звезда за сада успева да се одбрани.

Песма Звездиних навијача се ори стадионом "Луј II".

zvezda

15' Спајић на висини задатка - 0:0

Минамино прави велике проблеме одбрани Звезде убацивањима из другог плана.

Спајић за сада игра одличан меч и направио је неколико круцијалних стартова.

Црвено-бели не успевају да се наметну кроз пас.

12' Милојевић приморн да коригује формацију - 0:0

Уместо почетних 3-5-2, Звезда је сада прешла на 3-4-2-1.

Далсио игра у пару са Максимовићем, а Ендиај је усамљен у шпицу.

У међувремену је Силас одлично проиграо Далсија, али је Вандерсон одлично реаговао и изабацио лопту у корнер.

zvezda

9' Монако стеже обруч - 0:0

Контролишу посед домаћи и делују све опасније.

Закарија је имао нову прилику после корнера, али је из добре позиције главом шутирао поред гола.

Играчи Звезде се тешко сналазе у новој формацији и остављају доста простора између линија.

7' Далсио улази у игру - 0:0

Дуарте није могао да настави, а мења га некадашњи играч Апоела.

6' Шанса за Олајинку - 0:0

Пробао је бочни играч црвено-белих после корнера, али је главом шутирао право у Мајецког.

4' Велика шанса за Монако, ПОВРЕДИО СЕ ДУАРТЕ - 0:0

Након доброг почетка, прва велика грешка одбране гостију.

Сеол је остао сам између тројице, није успео да избаци лопту, а Бен Сегир је промашио велику прилику и са седам метара шутирао преко гола.

Лоша вест за Звезду је и повреда Дуартеа, који вероватно неће моћи да настави због повреде задње ложе.

3' Солидан почетак Звезде - 0:0

Добро Звезда изгледа на почетку у формацији са тројицом играча у последњој линији.

Успели су црвено-бели и да изборе корнер, а задовољавајуће изгледа и поставка у одбрани.

Међутим, Монако полако преузима иницијативу.

Меч је почео

Први напад има екипа Монака.

Навијачи Црвене звезде направили су добру атмосферу и за сада се чује само њихова песма.

zvezda

Фудбалери Црвене звезде су у првом колу ЛШ на свом терену поражени од Бенфике (1:2), а потом су у гостима изгубили од Интера (0:4).

Монако је на старту такмичења у ЛШ на свом терену савладао Барселону (2:1), а затим је одиграо нерешено у Загребу са Динамом (2:2).

Фудбалери Монака се тренутно налазе на 14. месту на табели ЛШ са четири бода, док је шампион Србије на 33. позицији без бодова.

ЛШ

Дерби меч овог кола биће одигран вечерас од 21 сат у Мадриду када ће се у репризи прошлосезонског финала ЛШ састати Реал и Борусија из Дортмунда. Реал је прошле сезоне у финалу ЛШ савладао Борусију 2:0.

Омладинци Црвене звезде одиграли нерешено са Монаком у Лиги шампиона

Омладинци Монака и Црвене звезде одиграли су данас нерешено, 1:1 (1:1) у мечу трећег кола фудбалске Лиге шампиона за младе.

Омладинци Црвене звезде су повели у осмом минуту голом Уроша Сремчевића. Изједначење Монаку донео је Жоан Тинкре у 11. минуту.

Млади фудбалери Црвене звезде се тренутно налазе на 30. месту на табели ЛШ са једним бодом, док је Монако на 17. позицији са четири.

„Црвено-бели” ће у наредном колу ЛШ дочекати Барселону, док ће Монако гостовати Болоњи.

Звездини проблеми са повредама

Главобоље Владана Милојевића први пут су се појавиле већ наком утакмице са Бенфиком, када су стигле прогнозе које се тичу повреде Огњена Мимовића.

Услед недостатка другог решења на десном боку, Милојевић је био приморан да комбинује, а у наставку је медицински билтен тима изгледао све лошије.

Повреде Мирка Иванића и Вање Дркушића надовезале су се на хроничне проблеме Омрија Глазера, те ће Звездин стратег без поменутог четверца морати да пронађе добитну комбинацију.

Досадашњи дуели

Две екипе су се до сада састале само два пута и то пре две сезоне, у оквиру групне фазе Лиге Европе.

У првом дуелу у Београду, Монако је успео да слави, иако је Звезда била близу позитивном резултату. Једини гол на утакмици постигао је Брел Емболо са пенала у 74. минуту меча.

Други сусрет, Моначани су решили много лакше. Славили су са 4:1, уз хет-трик Кевина Фоланда и аутогол Милана Родића. Утешни погодак за Звезду био је дело Гелора Канге.

Звездин састав и судије

На дуел против Монака отпутовали су:

Голмани: Марко Илић, Иван Гутеша и Вук Драшкић.

Одбрана: Јунг Ву Сеол, Урош Спајић, Насер Ђига, Стефан Лековић и Милан Родић.

Везни ред: Раде Крунић, Далсио Гомеш, Тими Макс Елшник, Гелор Канга, Андрија Максимовић, Лука Илић, Катомпа Мвумпа Силас, Александар Катаи, Питер Олањинка, Немања Радоњић и Фелисио Милсон.

Напад: Бруно Дуарте и Шериф Ендиаје.

Немац Тобијас Штилер биће главни судија на мечу између Монака и Црвене звезде.

Његови помоћници биће Кристијан Гителман и Марк Борш, док је за четвртог арбитра одређен Матијас Јоленбек. У ВАР соби седеће Бењамин Бранд и Јохан Пфајфер.

Милојевић уврстио Максимовића међу стартере против Монака

састав

Тренер фудбалера Црвене звезде Владан Милојевић уврстио је младог 17-годишњег Андрију Максимовића међу стартере за меч против Монака у трећем колу Лиге шампиона, док ће на голу бити Марко Илић уместо Омрија Глазера који је испао из тима због лоше форме.

Милојевић је одлучио и да Петер Олајинка игра левог бека уместо Милана Родића.