ZRENJANINSKA LIGA: Tatić sa 25 metara za slavlje

29.05.2024. 13:04 13:06
Izvor: FK Napredak/ Fudbaleri Napretka s navijačima slave pogodak

Iako su stalno napadali fudbaleri Napretka nisu uspeli u prvom delu da pogode mrežu.

Napredak - Banat (Č) 3:0 (0:0)

ČESTEREG: Igralište Napretka, gledalaca: 350. Sudija: Radulović (Elemir). Strelci: Tatić u 61. Vujinović u 69. (iz penala) i Grujić u 72. minutu za Napredak.

NAPREDAK: Magda 8, Ribić 7 (Grujić 8), Rašeta 7, Tadić 7 (Penjin 7), Stanić 7, Bogić 8, Vujinović 7, 5, Tatić 9, Tasić 7, Jevremov 7, Čokulov 7 (Maljukan 7).

BANAT: Sladović 6, Živković 6, Raketić 6, Vukomanović 6, Eskić 7, Martinović 6 (Ilić 6), Trojanović 6 (Đorđević 6), Cvetković 6 (Gračanin 6), Radojčić 6, Krstić 6, Dobrić 7.

U pauzi trener Marko Gligić koji je u pauzi dao smernice, Napredak je zaigrao mnogo organizovanije i ozbiljnije. Najbolji strelac lige Igor Tatić je u 61. minutu sa 25 metara pogodio mrežu. Prednost je udvostručena osam minuta kasnije, kada je u oboren Tatić, a sudija je opravdano pokazao na belu tačku.  Siguran s linije penala bio je Mladen Vujinović. Tačku na ovaj meč je postavio rezervista Napretka, Željko Grujić.

Polet - 2. oktobar 5:1 (1:0)

NAKOVO: Igralište Poleta, gledalaca: 200. Sudija: M. Reljić (Kikinda). Strelci: Draganov u 34. Kenjalo u 54 .(iz penala), Nešić u 60. i 86. i Kočiš u 82. za Polet, a Baranji u 80. minutu za 2. oktobar. Žuti kartoni: Zorić, Nešić, Krnić, Cvijan (Polet), a Milosavljev, Radojković, D. Praporski (2. oktobar).

POLET: Gajinov 8, Nadlački 7 (Krnić 7, Simin 7), Feješ 7, Zorić 7 (Cvijan 7), Draganov 8 (Radlović 7), Kočiš 8, Babić 7, Simić 7, Fučak 7, Kenjalo 7 (Bucalo 7), Nešić 9.

2. OKTOBAR: G. Lazić 5, M. Praporski 5, Zakić 5, D. Lazić 5, Simonović 5, Milosavljev 5, Radojković 5,  Baranji 7, Srdić 5, Janković 5, D. Praporski 5.

Fudbaleri Poleta iz Nakova ubedljivo su pobedili i učvrstili se na drugom mestu Područne lige Zrenjanin. Nerešiva enigma za odbranu Kumančana  bio je Nemanja Nešić.

Bilećanin - MSK 4:3 (3:1)

SEČANJ: Igralište Bilećanina, gledalaca 150. Sudija: I. Mikalački (Zrenjanin). Strelci: Mirković u 20. 22. 25. i Vujović u 77. za Bilećanin, a Zambo u 14. (iz penala) i 86. i Radovanac u 84. minutu za MSK.

BILEĆANIN: Horvat 7, Aleksić 7 (Đurić 7), Vujović 8, Mirković 9, N. Magovčević 7, Ungur 7, Rajkov 7,  Grubačić 7, Selimi 7, Kusturić 7 (Trišić 7), Vučković 8.

MSK: Beljac 7, Dvorski 7, Tomić 7, Guljaš 7, Stupar 7, Takač 7, Zambo 8, Haladi 7 (Filep 7), Radovanac 8, Buka 7, Grubor 7.

Vrlo zanimljiva i do kraja neizvesna fudbalska predstava. Sečanjci su imali prednost od tri gola, ali su na kraju strepeli.

Jedinstvo (NB) - Mladost 4: 2 (1:1)

NOVI BEČEJ: Gradski stadion kraj Tise, gledalaca: 150. Sudija: M. Bajić (Kikinda). Strelci: Stojanov u 34. Stanković u 56. Veselinović u 72. i Lukić u 84.(iz penala) za Jedinstvo, a Kaurin u 27. i M. Topalović u 76. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Ilić, Pecarski (Jedinstvo), a J. Mijatović, S. Marić, S. Topalović (Mladost).

JEDINSTVO: Levente 7 (Vujackov 8), Stanković 9, Perić 7, Lukić 8, Stojanov 8, Veselinović 7, Farkaš 7, Vrebalov 7, Ilić 7 (Koledin 7), Mihajlović 7, Pecarski 7.

MLADOST: J. Mijatović 6, S. Marić 6, P. Mijatović 6, S. Topalović 6, Stefanov 6, B. Topalović 6, M. Topalović 7, Kaurin 8 (Bojić 5), Gavranić 6, Ćurašković 6, Krstović 6.

Fudbaleri Jedinstva bili su bolji rival, od gostiju ekipe Mladosti iz Banatskog Despotovca. Tačku na ovaj meč stavio je Marko Lukić koji je u finišu utakmice u 84. minutu s bele tačke, zatresao mrežu Jovana Mijatovića.

ŽFK Banat - Delija 1:0 (0:0)

ZRENJANIN: Igralište ŽFK Banata, gledalaca: 100. Sudija: N. Radaković (Banatsko Karađorđevo). Strelac: Zlatko Đorić u 88. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Bilbija, Cvetićanin, Radičević, Đukić (ŽFK Banat), a Kovač, D. Simić (Delija).

ŽFK BANAT: Baćan 8, Putić 7, Bilbija 7 (Srdanov 5), Janjanin 7, Cvetićanin 7, Radičević 7, Buratović 7, Đukić 7 (Božović 5), Đorić 9, Kondić 8, Šabani 7 (Pjevčević 7).

DELIJA: Kovač 7, Barbul 7, Arađanin 7, Jolić 7, Miladinov 7, Ćorić 7, Šćepanović 7, Srbljin 6,  D. Simić 7, Monoštori 7, Popov 7.

Mokrinčani su se grčevito borili, imali su i nekoliko šansi, ali je  uvek bravurozno intervenisao golman ŽFK Banata, Dušan Baćan.

Meč je odlučen u 88. minutu, kada je sudija Nikola Knežević opravdano pokazao na belu tačku, a  s linije penala siguran je bio veteran  Zlatko Đorić.

OFK Stajićevo - Napredak (BT) 1:0 (0:0)

STAJIĆEVO: Igralište OFK Stajićeva, gledalaca: 150. Sudija: M. Runić (Žitište). Strelac: N. Stefanov u 9. minutu. Žuti kartoni: D. Srdanov, Palanački, Manojlov, S. Stefanov, D. Srdanov (OFK Stajićevo), a Eremić, Selaković (Napredak, BT).

OFK STAJIĆEVO: B. Srdanov 8, Otašević 7, Janković 7, Joksimović 7, Radulov 7, N. Stefanov 9 (Vujičić 7), Vukalović 7, Palanački 7 (Simić 7), Manojlov 7(N. Vlačić 7), D. Vlačić 7, S. Stefanov 7 (D. Srdanov 7).

NAPREDAK: Veskov 7, Veselić 7 (Vasičin 7), Eremić 7, Rockov 7 (Džin 7), Kebić 7, Grujić 8, Josimović 7, Radojčin 7, Stanković 7 (Hanđa 7), Drljača 7, Selaković 7.

Jedini gol postignut je već na početku meča. Gosti su pokušavali da izjednače, ali nisu uspeli da savladaju Srdanova.

Pripremio: P. Stanić

Tabela i rezultati:

Radnički - Crvena zvezda 4:2, ŽFK Banat - Delija 1:0, Bilećanin - MSK 4:3, Jedinstvo - Mladost 4:2, Polet - 2. oktobar 5:1, OFK Stajićevo - Napredak (BT) 1:0, Napredak (Č) - Banat (Č) 3:0. Slobodna je bila: Vojvodina.