ŠOK MEČ U NOVOM SADU

(VIDEO) PREOKRET ZA PREOKRETOM NA "KARAĐORĐU" Vojvodina protiv Radničkog vodila, gubila, opet vodila... NA KRAJU REMI 3:3 PROTIV NIŠLIJA

28.09.2024. 21:12 22:20

Novosadska Vojvodina u 9. kolu Superlige Srbije dočekuje Radnički iz Niša.

Prvi pogodak u drugom poluvremenu postigla je Vojvodina, a gol za domaći tim na stadionu "Karađorđe" postigao je internacionalac Bamidele Jusuf u 52. minutu.

Crveno-beli su u nastavku zaigrali angažovanije, što je brzo krunisano vodećim pogotkom.

Međutim, Nišlije su brzo i lako preokrtenule rezultat.

Usledila su dva gola Radničkog. Prvo je Trivante Stjuart izjednačio u 57. minutu na 1:0.

A potom je Radnički i poveo golom sa bele tačke. Strelac je bio Vanja Ilić u 61. minutu.

Vojvodina je izjednačila na 2:2 golom Marka Veličkovića u 87. minutu.

Radost ipak nije predugo trajala. Sudija je produžio meč za pet minuta, što je Radničkom pružilo priliku da nekako dođe do još jednog gola i izjednači na 3:3. Strelac je bio Mburi Jamkam u 95. minutu, nakon čega je sviran kraj utakmice.

Samo tri minuta kasnije usledio je novi potpuni preokret, kada je Đorđe Crnomarković iz kornera glavom postigao gol za 3:2 za Vojvodinu.

Zanimljivo je da Vojvodina ima dvostruko više šuteva ka golu protivnika od gostujuće ekipe, ali rezultat na semaforu pokazuje drugačiju sliku. Takođe, i posed lopte je u dosadašnjem toku meča u korist Novosađana 53% prema 47%.

U prvom poluvremenu nije bilo golova i ekipe su na odmor posle prvih 45 minuta otišle kraj semafora na kojem je pisalo 0:0 kao i na početku meča.