29.09.2024.
117.0955
104.8397

ШОК МЕЧ У НОВОМ САДУ

(ВИДЕО) ПРЕОКРЕТ ЗА ПРЕОКРЕТОМ НА "КАРАЂОРЂУ" Војводина против Радничког водила, губила, опет водила... НА КРАЈУ РЕМИ 3:3 ПРОТИВ НИШЛИЈА

28.09.2024. 21:12 22:20

Новосадска Војводина у 9. колу Суперлиге Србије дочекује Раднички из Ниша.

Први погодак у другом полувремену постигла је Војводина, а гол за домаћи тим на стадиону "Карађорђе" постигао је интернационалац Бамиделе Јусуф у 52. минуту.

Црвено-бели су у наставку заиграли ангажованије, што је брзо крунисано водећим поготком.

Међутим, Нишлије су брзо и лако преокртенуле резултат.

Уследила су два гола Радничког. Прво је Триванте Стјуарт изједначио у 57. минуту на 1:0.

А потом је Раднички и повео голом са беле тачке. Стрелац је био Вања Илић у 61. минуту.

Војводина је изједначила на 2:2 голом Марка Величковића у 87. минуту.

Радост ипак није предуго трајала. Судија је продужио меч за пет минута, што је Радничком пружило прилику да некако дође до још једног гола и изједначи на 3:3. Стрелац је био Мбури Јамкам у 95. минуту, након чега је свиран крај утакмице.

Само три минута касније уследио је нови потпуни преокрет, када је Ђорђе Црномарковић из корнера главом постигао гол за 3:2 за Војводину.

Занимљиво је да Војводина има двоструко више шутева ка голу противника од гостујуће екипе, али резултат на семафору показује другачију слику. Такође, и посед лопте је у досадашњем току меча у корист Новосађана 53% према 47%.

У првом полувремену није било голова и екипе су на одмор после првих 45 минута отишле крај семафора на којем је писало 0:0 као и на почетку меча.