UŽIVO: Partizan pobedio Vojvodinu golom u finišu utakmice (0:1)

13.08.2017. 18:52 21:02
Izvor: J. Grlić

NOVI SAD: Fudbaleri Vojvodine nisu izdržali silan pritisak Partizana koji je većim delom utakmice napadao gol novosadskih crveno-belih. U samom finišu utakmice, nakon kornera Ostojić je glavom smestio loptu u Vošinu mrežu. ovo je prvi poraz Vojvodine, ali i prvi primljeni gol, u ovoj sezoni.

94` Odbijena lopta dolazi na osamnaest metara odakle šutira Bempah, ali lopta odlazi preko gola.

93` Radin posle dodavanja Tavambe umalo da stavi tačku na ovu utakmicu. Mađutim, lopta odlazi preko gola

92` Žuti karton za Radina u ekipi partizana, zbog oštrog starta.

89` GOOOOL. Nakon kornera koji je izveo Đuričković, Ostojić visoko skače i glavom bukvalno zakucava loptu u meržu iz leđa Emila Rockova. Ovo je prvi gol koji je primila Vojvodina u dosadašnjem delu prvenstva.

87` Antić umeto Malbašića u timmu Vojvodine.

85` Umesto Jankovića, ulazi Đuričković.

84` Mihajlović šutira iz trka na gol Partizana, ali loptu blokira Miletić i šalje je u korner.

82` Saša Ilić menja Sumu.

81` Prvi žuti karton na meču. Jeftović je kažnjen jer je za dres povukao Subotića.

77` Izmena u Vojvodini. Mesarovića menja Stefan Mihajlović.

76` Umalo gol za Partizan. Nakon centaršuta Vulićevića, Jovanović glavom šalje loptu u gol, ali je sa same linije glavom izbacuje Renan.

72` Subotić iz trka šutira sa oko 25 metara, lopta prolazi pored stative golmana Marka Jovičića.

69` Novi udarac Sume iz slobodnog udarca posle faula nad Jankovićem. Oštra lopta ponovo odlazi tik iznad prečke. Pošto je Rockov zakačio vrhovima prstiju, novi korner za Partizan.

65` Nova sjajna šansa za PartizanSuma iz slobodnog udarca šutira sa oko 20 metara tik pod prečku, Ponovo se ističke Emil Rockov koji na s mukom spasava svoj gol.

63` Renan šutira sa oko 25 metara malo iskosa, ali lopta završava u sigurnim rukama golmana Jovičića.

60` Suma šutira sa oko 20 metara, ali lopta odlazi oko metar od desne stative gola Emila Rockova.

58` Izmena u Partizanu. Umesto Danila Pantića, na teren izašao Đorđe Jovanović.

56` Posle centaršuta Mesarevića, Jovančić koji je sam bio na oko devet metara od gola Partizana, promašio je celu loptu.

53` Šansu je imao Janković, ali kao da nije očekivao loptu koja je otišla delako od leve stative golmana Rockova.

49` Više uzbuđenja na tribinama nego na terenu. Zbog tuče navijača na severnoj tribini gde su smešteni navijači Vojvodine, morala je da interveniše i Žandarmerija.  Navijači sa te tribine krenuli su u jednom momentu i ka zapadnoj, ali se tu postavio kordon policije.

Kraj prvog poluvremena koje nije donelo previše uzbuđenja sem dve dobre prilike koje je imao Partizan kada su šutirali Suma i Tavamba, a Rockov se pokazao kao vrsan golman. S druge strane, Vojvodina je imala samo jednu šut u okvir gola, ali ne previše izgledan da bi zatresla gol crno-belih.

45` Sudija Milorad Mažić odlučio da se igraju dva minuta dodatnog vremena, uglavnom zbog prekida kako bi se ukazala pomoć igračima.

39` Posle perioda mirnije igre, Partizan ponovo preuzima inicijativu i vrši pritisak na Novosađane.

25` Prvi udarac Vojvodine ka golu Partizana. Šutira Subotić sa oko 18 metara, ali lopta se odbija od odbrane crno-belih i sigurno je hvata golman Jovičić.

24` Vojvodina se oslobodila pritiska crno-belih i u nekoliko navrata imala priliku da polušansama ugrozi gol Partizana.

18` Posle slobodnog udarca, glavom šutira Jevtović,ali lopta odlazi pored gola.

16` Tavamba i posle kornera šutira, ovog puta glavom, ali ponovo se ističe Rockov koji pravi paradu i spašava svoju mrežu. Klupa Partizana je smatrala da je lopta ušla u gol, ali se na ponovljenom snimku videlo da lopta nije prešla zamišljenu liniju-

15` Šutira i Tavamba, ali Rockov izbacuje loptu u korner.

14` Partizan, posle početnog opipavanja, žešće napada, a Vojvodina se brani i uglavnom ne napušta svoju polovinu terena.

11` Velika šansa za Partizan. Šutirao je Suma, ali se iskazao Emil Rockov koji je paradom izbacio loptu koju je Suma poslato tik uz desnu stativu.

7` Posle kornera za Partizan, manja gužva u Vošinom šesnaestercu, ali je odbrana crveno-belih uspešno rasčišćava.

5` Bez većih šansi na obe strane. I jedan i druga ekipa opoavaju puls protivnika.

Utakmica se igra u Novom Sadu na stadionu Karađorđe. Pre početka meča održan je minut ćutanja ta nedavno preminulog Miroslava Ćurčića (55) nekadašnjeg igrača Vojvodine.

Utakmicu su počeli u sledećim sastavima:

VOJVODINA:1 Rockov Emil,  6 Da Silva Alves Renan,  14 Lakićević Ivan, 15 Planić Bogdan, 18 Subotić Nemanja,  22 Malbašić Filip,  23 Vukasović Marko, 27 Bureković Dženan, 29 Jovančić Dušan, 66 Bempah Jozef Ovusu, 17 Mesarović Aleksandar.

PARTIZAN: 61 Jovičić Marko, 4 Vulićević Miroslav, 73 Miletić (R) Nemanja, 23 Ostojić Bojan, 26 Miletić (G) Nemanja, 21 Jevtović Marko, 29 Radin Milan, 20 Suma Sejduba, 10 Janković Marko, 55 Pantić Danilo, 3 Tavamba Leandro.

Trener novosadskih crveno-belih Nenad Vanić, pred utakmicu je izjavio da se nada i verujem „da će svaki igrač Vojvodine izaći na teren s puno samopouzdanja i uraditi sve što je potrebno kako bismo ostvarili cilj“.