104.8191

УЖИВО: Партизан победио Војводину голом у финишу утакмице (0:1)

13.08.2017. 18:52 21:02
Извор: Ј. Грлић

НОВИ САД: Фудбалери Војводине нису издржали силан притисак Партизана који је већим делом утакмице нападао гол новосадских црвено-белих. У самом финишу утакмице, након корнера Остојић је главом сместио лопту у Вошину мрежу. ово је први пораз Војводине, али и први примљени гол, у овој сезони.

94` Одбијена лопта долази на осамнаест метара одакле шутира Бемпах, али лопта одлази преко гола.

93` Радин после додавања Тавамбе умало да стави тачку на ову утакмицу. Мађутим, лопта одлази преко гола

92` Жути картон за Радина у екипи партизана, због оштрог старта.

89` ГООООЛ. Након корнера који је извео Ђуричковић, Остојић високо скаче и главом буквално закуцава лопту у мержу из леђа Емила Роцкова. Ово је први гол који је примила Војводина у досадашњем делу првенства.

87` Антић умето Малбашића у timmu Војводине.

85` Уместо Јанковића, улази Ђуричковић.

84` Михајловић шутира из трка на гол Партизана, али лопту блокира Милетић и шаље је у корнер.

82` Саша Илић мења Суму.

81` Први жути картон на мечу. Јефтовић је кажњен јер је за дрес повукао Суботића.

77` Измена у Војводини. Месаровића мења Стефан Михајловић.

76` Умало гол за Партизан. Након центаршута Вулићевића, Јовановић главом шаље лопту у гол, али је са саме линије главом избацује Ренан.

72` Суботић из трка шутира са око 25 метара, лопта пролази поред стативе голмана Марка Јовичића.

69` Нови ударац Суме из слободног ударца после фаула над Јанковићем. Оштра лопта поново одлази тик изнад пречке. Пошто је Роцков закачио врховима прстију, нови корнер за Партизан.

65` Нова сјајна шанса за ПартизанСума из слободног ударца шутира са око 20 метара тик под пречку, Поново се истичке Емил Роцков који на с муком спасава свој гол.

63` Ренан шутира са око 25 метара мало искоса, али лопта завршава у сигурним рукама голмана Јовичића.

60` Сума шутира са око 20 метара, али лопта одлази око метар од десне стативе гола Емила Роцкова.

58` Измена у Партизану. Уместо Данила Пантића, на терен изашао Ђорђе Јовановић.

56` После центаршута Месаревића, Јованчић који је сам био на око девет метара од гола Партизана, промашио је целу лопту.

53` Шансу је имао Јанковић, али као да није очекивао лопту која је отишла делако од леве стативе голмана Роцкова.

49` Више узбуђења на трибинама него на терену. Због туче навијача на северној трибини где су смештени навијачи Војводине, морала је да интервенише и Жандармерија.  Навијачи са те трибине кренули су у једном моменту и ка западној, али се ту поставио кордон полиције.

Крај првог полувремена које није донело превише узбуђења сем две добре прилике које је имао Партизан када су шутирали Сума и Тавамба, а Роцков се показао као врсан голман. С друге стране, Војводина је имала само једну шут у оквир гола, али не превише изгледан да би затресла гол црно-белих.

45` Судија Милорад Мажић одлучио да се играју два минута додатног времена, углавном због прекида како би се указала помоћ играчима.

39` После периода мирније игре, Партизан поново преузима иницијативу и врши притисак на Новосађане.

25` Први ударац Војводине ка голу Партизана. Шутира Суботић са око 18 метара, али лопта се одбија од одбране црно-белих и сигурно је хвата голман Јовичић.

24` Војводина се ослободила притиска црно-белих и у неколико наврата имала прилику да полушансама угрози гол Партизана.

18` После слободног ударца, главом шутира Јевтовић,али лопта одлази поред гола.

16` Тавамба и после корнера шутира, овог пута главом, али поново се истиче Роцков који прави параду и спашава своју мрежу. Клупа Партизана је сматрала да је лопта ушла у гол, али се на поновљеном снимку видело да лопта није прешла замишљену линију-

15` Шутира и Тавамба, али Роцков избацује лопту у корнер.

14` Партизан, после почетног опипавања, жешће напада, а Војводина се брани и углавном не напушта своју половину терена.

11` Велика шанса за Партизан. Шутирао је Сума, али се исказао Емил Роцков који је парадом избацио лопту коју је Сума послато тик уз десну стативу.

7` После корнера за Партизан, мања гужва у Вошином шеснаестерцу, али је одбрана црвено-белих успешно расчишћава.

5` Без већих шанси на обе стране. И један и друга екипа опоавају пулс противника.

Утакмица се игра у Новом Саду на стадиону Карађорђе. Пре почетка меча одржан је минут ћутања та недавно преминулог Мирослава Ћурчића (55) некадашњег играча Војводине.

Утакмицу су почели у следећим саставима:

ВОЈВОДИНА:1 Роцков Емил,  6 Да Силва Алвес Ренан,  14 Лакићевић Иван, 15 Планић Богдан, 18 Суботић Немања,  22 Малбашић Филип,  23 Вукасовић Марко, 27 Бурековић Џенан, 29 Јованчић Душан, 66 Бемпах Јозеф Овусу, 17 Месаровић Александар.

ПАРТИЗАН: 61 Јовичић Марко, 4 Вулићевић Мирослав, 73 Милетић (Р) Немања, 23 Остојић Бојан, 26 Милетић (Г) Немања, 21 Јевтовић Марко, 29 Радин Милан, 20 Сума Сејдуба, 10 Јанковић Марко, 55 Пантић Данило, 3 Тавамба Леандро.

Тренер новосадских црвено-белих Ненад Ванић, пред утакмицу је изјавио да се нада и верујем „да ће сваки играч Војводине изаћи на терен с пуно самопоуздања и урадити све што је потребно како бисмо остварили циљ“.