VOJVOĐANSKA LIGA – SEVER Zmajevčani u finišu zaustavili lidera

17.10.2023. 16:23 16:30

Obilić - Sloga 2:1 (0:0)

ZMAJEVO: Stadion u rekreativnom centru, gledalaca oko 150, sudija Vukanović (Subotica), strelci: Simić u 82. Krmar (autogol) u 90. za Obilić, a Rašković 74. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Kecman, M. Kobilarov, Živojnov, Popović, Knežević, Peković (Obilić), Lakić, Mitrović (Sloga). Crveni kartoni: Krstić (Obilić), Purić, Erdelj (Sloga).

OBILIĆ: Subašić, Kecman, (Šmit), Jušković, M. Kobilarov, Krstić, N. Kobilarov, Becić (Knežević), Marković, Živojnov, Popović, Simić (Pilipović).

SLOGA: Zorić, Erdelj, Rašković, Milošević, Lakić (Rajčanji), Vukas (Krmar), Vemić, Mitrović, Konjović, Purić, Prodanović.

Duel Obilića i Sloge u potpunosti je opravdao epitet derbija u kojem je prikazana obostrano otvorena, izuzetno kvalitetna igra, u kojoj su Zmajevčani  tokom cele utakmice imali više inicijative i organizovaniju igru, naročito po sredini terena.

Čonopljani su uspeli da stvore nekoliko lepih prilika, naročito u prvom poluvremenu, a u drugom Obilić je u potpunosti dominirao terenom. U 74. minutu posle slobodnog udarca Čonopljana Subašić je kratko odbio loptu do Raškovića koji je rutinski sproveo u mrežu. Zmajevčani su reklamirali ofsajd, stvorila se gužva oko sudije u kojoj je Krstić zaradio crveni karton.

Osam minuta kasnije iz lepe akcije Simić poravnava rezultat. Do kraja utakmice igralo se takoreći pred golom gostiju. Činilo se da će se meč završiti remijem ali je u samom finišu Živojnov odlično proturio loptu do Markovića koji je šutirao iz trka, lopta se odbila od golmana Zorića udarila Krmara i odsela u mreži.

Samo što su krenuli sa centra sudija je svirao kraj u tom momentu Erdelj je uputio nepristojne reči glavnom sudiji koji mu je pokazao crveni karton.

L. Kiš

Vojvodina - Bajša 1:2 (1:2)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Yoja“, gledalaca: 200, sudija: Malić (Bačka Palanka). Strelci: Ilić u 35. za Vojvodinu, a Dražić (autogol) u 21. i Avdalović u 26. minutu za Bajšu. Žuti kartoni: Dabižljević, Sikimić, Božičić (Vojvodina), a Marjanović, Krivokapić, Avdalović, De. Rahić, Batori (Bajša). Crveni karton: Krivokapić (Bajša) u 64.minutu.

VOJVODINA: Šmit, Ilić (od 83 Kiš), Dražić, Božičić (od 74 Lojović), Brkić, Dabižljević, Korać, Pelengić, Janković, Sikimić (od 46 Radosavljević), Kopre (od 53 Jović).

BAJŠA: Damjanović, Šević, Varga, Morović, Sili, Marjanović (od 58 Batori), Savin, Duganyija (od 46 T. Nađ), Krivokapić, Avdalović (od 69 De. Rahić), O. Nađ.

Bajša se predstavila u boljem svetlu i pobedila je rezultatom 2:1. A, možda, je bolja konstatacija da su fudbaleri Vojvodine kažnjeni zbog svojih promašaja pred protivničkim golom i autogola Dražića.

Posle nespretno i nesrećno primljenog autogola Dražića, gosti su pet minuta kasnije preko Avdalovića postigli i drugi gol.

Smogli s domaći snage da preko Ilića, na dodavanje mladog Jankovića da smanje rezultat, što je, ispostavilo se, bio u konačan rezultat.

Istina pokušavali su Gradištanci da promene rezultat, ali im koncentracija pred golom rivala nije bila dobra. Nisu isoristili ni brojčanu prednost.

V. Jankov

Hercegovac - Mladost (T) 2:1 (1:0)

GAJDOBRA: Stadion Hercegovina, gledalaca: 300, sudija: M. Bojin (Padej), strelci: Laković u 25. i V. Hrnjez u 72. za Hercegovac, a Srđan Gašić u 60.minutu za Mladost.

HERCEGOVAC: V. Lukač, Ilić(Bajat), V. Hrnjez, S. Hrnjez, Damjan Gubaš, Milanov, S. Adamović(Tešanović), Laković, Spajić (Pejović), Glišić (Tadić), Efendić.

MLADOST (T): M. Mandić, M. Kozomora, Ćulibrk, Šijačić, D. Petrović, O. Radović, Pantelić (Grabež), Ikrašev, N. Radović (Sabo), Siniša Gašić, Srđan Gašić.

Uspeli su fudbaleri gajdobranskog Hercegovca da savladaju veoma ozbiljnu prepreku. Imali su igrači domaćeg tima mnogo veći posed lopte od gostiju iz Turije. Minimalnu, ali potpuno zasluženu pobedu osigurao im je sjajni Vladimir Hrnjez, rezantnim udarcem sa dvadesetak metara.

Đ. Štrbac

Radnički (B) - Solunac 2:2 (1:1)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 300, sudija: J. Desnica (Apatin), strelci: Šimić u 14. Vukelić u 80. za Radnički, a D. Slepčević u 30. i Maksimović u 55. minutu za Solunac. Žuti kartoni: Vukelić (Radnički), Milikić, Kulunyija, U. Slepčević, Kangrga, D. Slepčević (Solunac).

RADNIČKI: S: Lebović 7,5, Marević 7, Kolak 7,5, Tosenberger 7, Stojanović 7,5, L. Lebović 7,5, Babić 7 (Milić), Ljubojčić 7, Šimić 8, Vukelić 7,5, Petrović 7 (Orčić 7).

SOLUNAC: U. Slepčević 7,5, Paripović 7,5, Arežna 7,5 (Đuranović), Kulunyija 7,5, Samaryija 7,5, Kangrga 7,5, Bogićević 7, Milikić 8, D. Slepčević 8, Kosovac 7,5, Maksimović 8 (U. Boćović).

Radnički iz Bajmoka je pred svojim navijačima imao ulogu favorita, ali je Solunac iznenadio dobrom igrom i zasluženo odneo bod. Bajmočani su poveli u 14. minutu, Davor Šimić prevario je nekolicinu igrača i sa deset metara iskosa poslao loptu u mrežu.

Gosti su brzo uzvratili preko Kosovca i Milikića, ali golman Stefan Lebović reagovao sjajno.  Solunac je, ipak, izjednačio u 30. minutu golom Dušana Slepčevića, na dodavanje Momčila Arežine.

Prvu šansu u nastavku gosti su iskoristili u 55. minutu preko Maksimovića na asistenciju Milikića. Ulaskom Orčića i Milića napad domaćina bio je još agresivniji. I u 80. minutu uspeli su da izjednače.  Odbijenu lopta prihvatio je Miloš Vukelić i sa 20 metara pogodio ugao.

S. Stojiljković

Ravangrad - Đurđin 2:0 (1:0)

SOMBOR: Igralište, Ravangrada, gledalaca 200, sudija: B. Ivanišević (Kula), strelci: Mandić u 41. i Pavić u 80. minutu.

RAVANGRAD: Pehilj 7, Basarić 7, Andrić 7,5, Stevanović 8 (Vuletić 6,5), Ibišić 7, Vidaković 7 (Delija), Đurđev 7,5, Kusović 7 (Pavić 8), Mandić 8, Sapozničenko 7 (Matić), Knežević 7.

ĐURĐIN:D. Sarić 7, Horvatski 6,5 (I. Bilbija 6,5), Veličković 6,5, A. Bilbija 6,5 (D. Skenderović), Polovina 7, Vuković 7,5, Panić 8 (Mesaroš), Vidaković 7, Stantić 7,5, Kostić 6,5 (Mihailović 6,5), Balać 7 (Kojunyić 6,5).

Fudbaleri Ravangrada poveli su u 41. minutu golom Mandića na asistenciju Đurđeva. Đurđinci su se dobro držali u prvom poluvremenu, a nisu iskoristili nekoliko šansi. Domaći su u finišu postigli i drugi gol preko rezerviste Pavića. U poslednjih 20 minuta gosti su bili bolji, ali nisu uspeli da smanje rezultat.

Mladost (A) - Vrbas 1:1 (0:1)

APATIN: Stadion Mladosti, gledalaca 200, sudija: N. Đurić (Novi Sad), strelci: Đukić u 57. za Mladost, a Jelić u 5. minutu za Vrbas.

MLADOST: Jeličić 7, Desnica 7,5, K. Jovović 7,5, Arsović 7, Veinović 7,5, Bačić 7 (Ožegović 6), Đukić 8, A. Jovović 7,5, Rapajić 7, Štrbac 7,5, Uzelac 8 (Stolić).

VRBAS: Damnjanović 7, Savović 7, Jovanović 7, Vujošević 7,5, Klisarić 7, Jelić 7,5, Vasić 7, Živkucin 7, Mićunović 6,5 (Bajić 6,5), Krajinović 7,5, Šćepanović 8.

S. St.

Hercegovac - Mladost (T) 2:1, Hajduk - Preporod 1:3, Radnički  (B) - Solunac 2:2, Obilić - Sloga 2:1, Ravangrad - Đurđin 2:0, Mladost (A) - Vrbas 1:1, Mladost (BP) - Bačka (S) 0:1, Vojvodina (BG) - Bajša 1:2.

1. Sloga    10     7      2      1      32:10        23

2. Vrbas    10     6      3      1      24:10        21

3. Obilić  10     7      0      3      24:11        21

4. Radnički (B) 10     5      4      1      19:10        19

5. Bačka (S)      10     6      1      3      18:17        19

6. Bajša    10     4      5      1      15:13        17

7.  Mlad. (A)     10     4      4      2      20:11        16

8. Vojvod. (BG)   10     5      0      5      18:20        15