Vojvođanska liga – sever: Zlatni bodovi Odžačana

04.06.2019. 12:08 12:11
Izvor: Momenat s utakmice u Adorjanu, foto: Dnevnik (M. Mitrović)

Tekstilac - Bačka (P) 3:1 (1:1)

ODŽACI: Gradski stadion, gledalaca 100, sudija: Nastasić-Vorkapić (Sombor). Strelci: Ognjenović u 28. Latinović u 89. (iz penala) i Božičić 92. za Tekstilac, a Milovanović u 7. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Dakić, Ognjenović (Tekstilac), a Stanaćev, Gnjatović, Došlov (Bačka). Crveni karton: Miličić (Bačka) u 89. minutu.

TEKSTILAC: Ignjatović 8, Divjak 7,5, Gostović 8, Latinović 8,5, Dakić 7,5, Josović 7,5, Božičić 8,5, Ognjenović 8, Prelić 8, Milenković 8 (Ilić 7,5), Mitrović 8.

BAČKA: Stančić 7,5, Stanaćev 7, Nikšić 6,5, Kovač 6,5, Gnjatović 7, Momčilov 7, Šaban 6,5, Šotra 6,5, Milovanović 7,5, Petković 6,5 (Došlov 6,5), Miličić 6,5.

U utakmici za infarkt fudbaleri Tekstilca osvojili su zlata vredne bodove koji im omogućuju da se i naredne godine takmiče u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi. Početka je pripao gostima iz Pačira. Odličan napad Bačke već u 7. minutu rutinski završava najbolji pojedinac gostiju Bojan Milovanović. U 28. minutu domaći fudbaleri stižu do izjednačenja.

Na početku drugog dela utakmice ređaju se šanse domaćih, ali pogodka jednostavno nema. Ključni momenat se dogodio u 89. minutu kada je arbitar Petar Vorkapić-Nastasić dosudio kazneni udarac za Tekstilac i pokazao crveni karton gostujućem fudbaleru Milošu Miličiću. Latinović je siguran sa najstrože kazne. Dva minuta kasnije jedan dobar napad domaćih uspešno kruniše kapiten Božičić.

S. Jovin

Tisa - Mladost (BP)  3:2 (3:1)

ADORJAN: Igralište Tise, gledalaca 80. Sudija: N. Vukanović (Subotica). Strelci: Mandić u 18, Boršoš u 25. i Panić u 34. za Tisu, a M. Adamek u 43. i 47.minutu za Mladost. Žuti kartoni: Čabrilo 8Tisa), Kanja i Škrbić (Mladost).

TISA: Tasić 7, Panić 8, Mandić 8, Šicar 7, Žmukić 7 (Stanišić -), Živković 8,  Tandari 78, Boršoš 7,Čabrilo 7, Todorović 8, Šijačić 7 (Paunović 7).

MLADOST: Lenja 7, Ožvar 8, Štefek 7, Šproh 7, Beronja 7, Kobilarov 7, S. Adamek 7, Gluvić 7 (Severini -), Kanja 8, M. Adamek 8, Škrbić 7.

Gosti iz Bačkog Petrovca su se predstavili kao borbena i agilna ekipa, koja je dobrim delom utakmice imala inicijativu, ali su domaćini lako došli do ubedljivog vođstva od 3:0. Najpre je u 18.minutu Miodrag Mandić iz gužve dobro reagovao na nabačenu loptu iz auta i prosledio loptu u desni donji ugao. Na asustenciju Miodraga Panića prednost je udvostručio Mark Boršoš, a potom su dve izgledne prilike imali gosti u 28. i 29.minutu Nenad Kobilarov i Stevan Adamek, ali je siguran bio golman Tise Dušan Tasić. Za treći gol u 34.minutu pobrinuo se uvek agilni Panić.

U finišu prvog dela Milan Adamek je prošao po levoj strani i iskosa pogodio niskom loptom dužio ugao. Tek što je počelo drugo poluvreme on je iz kontre još jednom savladao golmana Tasića. U 83. minutu na centaršut Pavela Ožvata Milan Adamek je glavom šutirao za malo preko prečke.

M. Mitrović

BSK - Radnički (ST) 0:7 (0:7) (prekinuto u 46. minutu)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 50, sudija: Tešanović (Srbobran). Strelci: Radev u 5. 10. i 41. Mančić u 27. Šarenac u 9. Kovačev u 22. i 29. minutu.

BSK: V. Kosovac, Milanović, Vejnović, Molnar, Stanić, Pavkov, A. Kosovac, Agbaba, Bojić.

RADNIČKI: Vulović, Zelić, Matić, Ljuština, Goronić, Šćepanović, Šarenac, Kovačev, Mančić, Radev, Galetin (Antonić).

Domaćin je nastupio sa devet igrača a gosti iako vrlo podmlađeni postigli su sedam golova, a uz to su promašili još nekoliko prilika. Jedinu priliku za domaćina propustio je Agbaba u 28. minutu kada je pogodio stativu. Utakmica je prekinuta u 46. minutu jer je domaćin ostao sa šest igrača.

A. Čičić

Sloga (Č) - Mladost (T) 1:2 (1:1)

ČONOPLJA: Stadion Sloge, gledalaca 150, sudija: Kisin (Bač). Strelci: Stojšić u 27. za Slogu, a Srdanov u 29. i 48. minutu za Mladost.

SLOGA: Lebović 7, Vemić 6,5, Kemenj 6,5, Vidović 7, Vukas 7, Milošević 6,5 (Rajčanin 6,5), Lučić 7, Ninković 7 (Jajić 6,5), Mitrović 7, Konjović 6,5, Stojšić 7.

MLADOST: Ađanski 7, Tešanović 6,5 (Košić 6,5), Savanov 7, Berić 7, Adamović 7, Jelić 7, Komljenić 6,5 (Plazač 6,5), Kozomora 7, Jović 7, Srdanov 8, Trivić 7.

Domaći su poveli preko Stojšića u 27. minutu, da bi gosti ubrzo izjednačili preko Srdanova dva minuta kasnije. Samo što je počelo drugo poluvreme dvostruki strelac Srdanov postigao je još jedan gol. Do kraja susreta domaćini su pokušavali da dođu do izjednačenja ili pobede ali u tome nisu uspeli. Ekipa iz Turije sa ovom pobedom grabi ka opstanku u ligi.

S. St.

Budućnost (M) - Polet (K) 2:3 (0:0)

MLADENOVO: Igralište Budućnosti, gledalaca:200, sudija: N. Zeljković (Crvenka), strelci: Subošić u 72. i Mišković u 90. za Budućnost, a Stojković u 48. i Bogdanović u 49. i 56. minutu za Polet, žuti kartoni: Mišković, Subošić (Budućnost), a Malinović (Polet).

BUDUĆNOST (M): Lugonja, Kopanja, Radičić, Ralević (Subošić), Vulić, Jović, Jurčević (Mišković), Josimović, Dujaković, Medić, Sekulić.

POLET (K): Ivanović, Milunović, Stanojković, Stošić, S. Stanković, Ž.Stanković, Ristić, Zlatković, Zec, Bogdanović, Stojković (Malinović).

Propisno su se ispromašivali fudbaleri mladenovljanske Budućnosti, da bi se porazom rastali od svojih vernih navijača u ovoj sezoni.

Đ. Št.

Sloga (Č) - 1:2,  Mladost (T), Crvenka - Tavankut 2:1, Tekstilac - Bačka 3:1, Radnički (S) - Bajša 2:4, BSK - Radnički 0:7, Mladost (A) - Vrbas 0:2, Tisa - Mladost (BP) 3:2, Budućnost - Polet (K) 2:3

1.Radnič. (St)    29     25     3      1      88:15        78

2. Sloga (Č)        29     18     6      5      59:33        60

3. Tisa                29     16     3      10     50:35        51

4. Mladost (A)   29     15     4      10     53:44        49

5. Bajša              29     14     6      9      48:28        48

6. Crvenka          29     11     9      9      51:39        42

7. Vrbas              29     11     5      13     49:49        38

8. Bačka              29     10     6      13     62:61        36