VOJVOĐANSKA LIGA – SEVER Vrbašanima samo bod

05.03.2024. 13:06 13:08
Izvor: FK Đurđin/Detalj sa utakmice u Đurđinu

Bilo je šansi na obe strane, ali više za domaćina. U 60. minutu na centaršut Stantića, stativu je pogodio Polovina.

Đurđin - Vrbas 0:0

ĐURĐIN: Stadion Đurđina, gledalaca 300, sudija: K. Varga (Subotica).

ĐURĐIN: Ljukić 7,5, Horacki 7, Kostić 7 (Skenderović 6,5), Šomođi 7 (D. Bilbija 6,5), Polovina 7,5, Vuković 7, Panić 7 (S. Bilbija 6,5), Stantić 8, Vidaković 7, Sarić 7, Balać 7 (Kujundžić 6,5).

VRBAS: Damjanović 7, Milićković 6,5, Đurković 7, Šćepanović 7, Milošević 7, Živkucin 7, Bajić 6,5, Mićunović 6,5, Krajinović 7, Hrnjak 6,5, Vasić 6,5, Klisarić 6,5 (Mušikić 6,5).

Kujundžić je imao odličnu šansu u 90. minutu, ali istakao se golman Damjanović.

S. St.

Radnički (B) - Ravangrad 1:1 (0:0)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 500, sudija: P. Mrđenović (Vrbas), strelci: Marinković u 70. za Radnički, a Lazić u 15. minutu za Ravangrad.

RADNIČKI: S. Lebović 7, Marinović 8, Miletić 6,5, L. Lebović7,5 (F. Tosenberger), Ljubojčić 6,5 (Stojanović 6,5), Lukić 6,5 (Z. Marević 7), Šimić 7, Vukelić 7, Kolak 6,5 (Milić 6,5), Orčić 7 (Petrović 6,5), D. Tosenberger 7.

RAVANGRAD: Pehilj 7,5, Petrić 7 (Krmar 6), Bjedov 7, Kaluđerović 7, Ibišić 7, Popović 7 (Mazinjanin 6), Mandić 6,5, Lovrić 6,5, Balać 6,5 (Jerotijević 6), Lazić 7,5, Bojić 7,5.

Gosti su poveli u 15. minutu posle brze akcije sa 18 metara precizan je bio Đorđe Lazić. Luka Lebović je imao šansu da izjednači, ali golman Somboraca izbacio je loptu u korner.

Trener Nenad Florin uveo je Milića, Marevića i Stojanovića i odmah je igra bila drgačija. U 70. minutu srušen je Orčić na 20 metara, iz slobodnog udarca centrirao je Velja Stojanović, a Miloš Marinković efektno je poslao loptu u mrežu.

S. Stojiljković

Sloga - Bačka (S) 5:1 (1:1)

ČONOPLJA: Stadion Sloge, gledalaca 200, sudija: Erdeljan (Bačko Gradište), strelci: Vukas u 10. i 56. (iz penala) i 75. Andrić u 67. i Rajčanjin u 82. za Slogu, a Vrana u 42. minutu za Bačku.

SLOGA: Zorić 7, Erdelji 8, Radosavljević (Rajčanji 7), Milošević 7, Antunić 7 (Ninković 7), Vukas 9, Mitrović 7, Vemić 7 (Lakić 7), Andrić 8, Purić 7 (Rašković 7), Prodanović 7 (Knežević 7).

BAČKA: Sabo 5,5, Gnjatović 6, Matijašević 5,5, Bašić 5,5, Ivković 6, Čakić 5,5 (Temunović 6), Vrana 6 (Nenadović 6), Radmanović 6, Mezei 6, Ležina 6 (Milosavljević 6), Glišović 6, Bursać 6.

Na otvaranju prolećne sezone uspešnija je bila Sloga iz Čonoplje. Brzo vođstvo domaćina, golom Vukasa, da bi gosti tri minuta pre kraja poluvremena preko Vrane izjednačili.

U drugom delu trener Igor Radusinović pojačao je gas, dobro je izvršio izmene i pala su još četiri gola. Bačka je odigrala slabu utakmicu što je iskoristila Sloga i visoko porazila.

S. St.

Solunac - Bajša 1:2 (1:1)

KARAĐORĐEVO: Igralište Solunca, gledalaca 200, sudija: Vukasović (Subotica), strelci: Kosovac u 10. za Solunac, a Krmar u 8. i Savin u 50. minutu za Bajšu.

SOLUNAC: U . Slepčević 7, Paripović 7, Kustudić 7, Marijanović 7, Kolundžija 7, Samardžija 7, Kanga 7 (Kosovac), Bogičević 7, D. Slepčević 7, Kosovac 7, Božović 7, Budimčević 7.

BAJŠA: Šmit 7, Šemić 7, Krmar 8, T. Nađ 7, Krivokapić 7, Varga 7 (Rahić), Batori 7, O. Nađ 8, Pavičević 7 (Marinković), Savić 7, Morović 7.

Dobra i tvrda utakmica od samog početka pa do kraja susreta vodila se lavovska borba. Gosti su bili snalažljiviji i došli do vođstva već u 8. minutu pogotkom Krmara. Posle greške golmana Šmita, domaćin je golom Kosovca stigao do izjednačenja. Gol odluke delo je Savina u 50. minutu. Do kraja susreta bilo je šanse sa obe strane. Solunac je napadao ali bez uspeha, a Bajša je sačuvala rezultat.

S. St.

Hercegovac - Obilić 0:3 (0:2)

GAJDOBRA: Stadion Hercegovina, gledalaca: 300, sudija: M. Olujić(Apatin), strelci: Avdalović u 17. i Koprivica u 20. i u 52. minutu, žuti kartoni: M. Dražić, Sakač ,predstavnik kluba S. Šijaković (Hercegovac), a  Kecman, Peković (Obilić).

HERCEGOVAC: M. Dražić,Tadić (D. Bajin), Rauković (V. Bajin), Đorđević, Bajat, Milanov, S. Adamović, Sudžum, Sakač, Laković, R. Trivunović.

OBILIĆ: J. Vučetić, Kecman (Lazić), A. Šmit, Jušković ,Kobilarov, Marković, Uzelac, Avdalović (M. Šmit), Koprivica (N. Knežević), Peković, Vujošević (Kovžan).

Podmlađena i popriličnoizmenjena ekipa gajdobranskog Hercegovca ovoga puta namerila se na snažnog i kvalitetnog protivnika. Gosti iz Zmajeva u potpunosti su opravdali visoku poziciju na tabeli. Valja istaći, da Zmajevčani nisu iskoristili  penal.

Đ. Štrbac

Tabela i rezultati:

Hercegovac - Obilić 0:3, Radnički (B) - Ravangrad 1:1, Hajduk - Mladost (A) 2:1, Mladost (T) - Mladost (BP) 1:1, Preporod - Vojvodina (BG) 0:2, Solunac - Bajša 1:2, Sloga - Vačka (S) 5:1, Đurđin - Vrbas 0:0.