Vojvođanska liga – sever: Voša ukrotila „lavove”

27.08.2019. 09:40 09:46
Izvor: Slavlje Gradištanaca posle pobede, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​Vojvodina - ČSK 1:0 (0:0)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“, gledalaca: 150. Sudija: Kuzmanović (Kula). Strelac: Bubanja u 50. minutu (iz jedanasterca). Žuti kartoni: Bubanja, Ilić, S. Janković, N. Janković, Novaković (Vojvodina), Đumić, Ivković, Jevtić, Krstanović, Mršić, Plavanski, Plavšić (ČSK).

VOJVODINA: Milovanov 8, Vejin 7, D. Kudrić 7, Bilnija 8, Stefanov 7, Jelić 7, Pelengić 7 (od 89. Vender -), Bubanja 7,5, Ilić 6 (od 46. N. Janković 7), S. Janković 6 (od 69. Novaković -), Bečanović 7.

ČSK: Tankosić 7, D. Zirić 6,5 (od 62. N. Zirić -), Mršić 6,5, Balinović 7, Plavšić 6,5, Jevtić 7, Đumić 6 (od 84. Ileš -), Plavanski 6, Tomović 6,5 (od 46. Krstanović 6), Tasić 6,5, Ivković 6,5.

Prvo poluvreme će se brzo zaboraviti, jer je uzbuđenja bilo samo u nadoknadi vremena, kad su Ivković i Tasić prekombinovali u kaznenom prostoru domaćina i Bilbija je požrtvovano otklonio opasnost. A kad smo kod nadoknade vremena, sudija Kuzmanović je, čak, 10 minuta nadoknadio vreme u nastavku.

Nastavak je već u začetku najavio daleko dinamičniji fudbal. U 48. minutu je Mršić oborio Bečanovića u kaznenom prostoru i sudija, bez obzira na proteste Čelarevaca, opravdano je pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio je Marko Bubanja, koji je Tankosića poslao na levu stranu, a loptu smestio u desni ugao. Pet minuta kasnije nova gužva i poduži prekid. Sudija je oprvadano dosudio prekršaj nad Davidom Kudrićem, a Tasić je iz očaja snažno šutirao iz velike udaljenosti i lopta je završila putanju u mreži domaćina. Pokušali su „lavovi“ da ubede sudiju da prizna pogodak, ali su samo zaradili nekoliko kartona zbog prigovora. A onda u 73. minutu najstroža kazna za goste. Međutim, Isidor Milovanov se bacio na desnu stranu i zaustavio šut sa bele tačke Krstanovića. To je bio dodatni doping domaćim igračima da ulože i poslednji atom snage u očuvanju „minimalca“.

V. Jankov

Vrbas - Tisa 0:1 (0:1)

VRBAS: Gradski stadion, gledalaca 100, sudija: Stojčević (Sombor). Strelac: Šicar u 15. minutu. Žuti kartoni: Krajinović, Roganović (Vrbas), a Kiš, Milijašević, Šijačić, Arenžina, Tači (Tisa). Crveni karton: Tešanović u 78. minutu (Vrbas).

VRBAS: Kronić 7, Roganović 6, Sakač 6, Novićević 6, Tešanović 6, Krajinović 6, Simić 6, Fejsa 6 (Tepavčević), Jakić 6, Kojičić 6, Kulić 6.

TISA: Tasić 7, Milijašević 6 (Nađ), Bjelobrk 7, Kiš 6 (Žmukić 6), Jović 7, Mandić 6 (Šijačić 6), Šicar 8, Živković 7, Aranžina 7, Đuranović 7, Tači 7.

Vrbašani su pretrpeli i drugi uzastopni poraz. Strelac jedinog gola, bio je iskusni napadač Tise Šicar koji je savladao nemoćnog Kronića.

Domaćini su imali priliku da izjednače u 90 minutu, Tepavčević je uradio sve kako treba, lopta se odbila od prečke, ali nije ušla tamo gde treba.

S. R.

OFK Stari grad  -  Krila Krajine 3:0 (3:0)

BAČKA PALANKA: Stadion „Slavko Maletin Vava, gledalaca 1.100, sudija Latinovcić (Bačka Palanka). Strelci, Vlajić u 17, Krajnović u 25 i Krstić i 45. minutu. Žuti kartoni, Knežević (Stari Grad), Dane Dukić i Gajdobranski (Krila Krajine).

OFK STARI GRAD: Đurković 7, Batinica 7 (Zeljko 6), Knežević 8 (Živić 6), Vlajić 8,5, Krajiović 7,5, Novevski 8 (Radaković -), Đekić 7, Radić 7, Gluvić 8, Krstić 7,5, Kovačevoć 7,5.

KRILA KRAJINE: Dejan Dukić 6, Vignjević 6, Stupar 6, Duvnjak 6, Budisavljević 6 (Gajdobranski 6,5), Zelinčević 6, Marković 6, Lončarević 6 (Pandurov 6,5), Zec 6 (Toma -), Dane Dukić 6.

Gradski derbi odigran je u predivnom ambijentu opred više od 1000 gledalaca. U 17. minutu, najbolji pojedinac utakmice Žarko Vlajić, uputio je udarac ka golu gostiju sa 25 – 26 metara, a lopta je završila u donjem desnom uglu golmana Dejana Dukića. Dva minuta kasnije gosti su imali kolosalnu priliku da poravnaju rezultat na 1:1. Loinčarević je šutirao iskosa sa desne strane, sa desetak metara, Đutrković je već bio savladan, ali je Gluvić izbacio loptu iz praznog gola. Na 2:0 povisio je Krajnović u 25. minutu. Fudbaler Starog grada je šutirao sa sa 6 – 7 metara po zemlji, a lopta je završila u donjem desnom uglu golamana Dejana Dukića.

Konačan rezultat utakmice 3:0, postavio je Krstić u 45. minutu. Nakon što je loptu ka golu Krila Krajine, uputio Vlajić, Krstić je samo skrenuo, a ona je završila u levom donjem uglu Dejana Dukića. Poslednju priliku na utakmici imali su gosti. Rezervista Pandurov, je uputio udarac ka golu Đurkovića, iskosa sa desne strane, ali nije bio dovoljno preciztan pa je ona pored gola završila u gol - autu.

M. Đ. Kremenović

Sloga - Mladost (T) 3:0 (2:0)

ČONOPLJA: Stadion Sloge, gledalaca 150, sudija: Šćepanović (Kruščić). Strelci: Purić u 19. Đoković u 43. i Rajčanji u 83. minutu. Žuti kartoni: Filipović, Si. Gašić (Mladost).

SLOGA: Bulović, Grgić 7, Bajčev 7, Vidović 7, Čovin 7 (Lučić 7), Vemić 7 (Rajčanji 7), Peruničić 8, Đurović 8, Konjović 7, Purić 8, Bojić 7 (Veselinović 7).

MLADOST: Aćanski 7, Laušev 6, Živanović 6, Si. Gašić 6, Mrđan 6, Adamović 7, Sr. Gašić 6, Ivan 6, Filipović 6, Srdanov 7, Trivić 6 (Dukić 6).

Fudbaleri Sloge lako su došli do pobede protiv Mladosti iz Turije. Domaći su poveli u 19. minutu lepim golom Purića. Dva minuta pre kraja prvog poluvremena u listu strelaca se upisuje i Đoković na asistenciju Ćavina za 2:0. Rezervista Rajčanji je postavio konačan rezultat.

S. Stojiljković

Bačka - Tekstilac 0:3 (0:0)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 150, sudija: Rauković (Subotica). Strelci: Božičić u 59. Dakić u 62. i Agbaba u 84. minutu.

BAČKA: Stančić 6, G. Kujundžić 6, Lebović 6, Kovač 7, M. Kujundžić 7, Mađarov 6, Pavičević 6, Šotra 7, Milunović 7, Šaban 6 (Babić 6, Miličić 6), Glogovac 7.

TEKSTILAC: Ignjatović 8, Ilić 7 (Spasić 6), Gostović 7, Prelić 7, Mitrović 7, Divljak 7, Dačić 8, Božičić 8 (Vukobratović 6), Ognjenović 6, Milenković 7, Agbaba 8.

Pačirci su doživili i drugi poraz. Igra je bila borbena sa mnogo šansi na obe strane ali su više sreće imali gosti, tako da Božičić postiže lep gol u 59. minutu. Domaćini su imali stativu preko Milovanovića, ali malo kasnije ponovo su poveli preko Dakića. Šest minuta pre kraja Tekstilac je postigao i treći pogodak preko Agbabe.    S. St.

Bačka - Tekstilac 0:3, OFK Stari Grad - Krila Krajine 3:0, Crvenka - Bajša 1:1, Radnički - Tavankut 0:1, Sloga - Mladost (T) 3:0, Vojvodina - ČSK Pivara 1:0, OFK Vrbas - Tisa 0:1, Mladost (BP) - OFK Mladost (A) 0:1

1. Tekstilac       2      2      0      0      4:0    6

2. Mladost (A)    2      2      0      0      4:0    6

3. Tavankut         2      2      0      0      3:1    6

4. Sloga              2      1      1      0      5:2    4

5. Bajša               2      1      1      0      4:3    4

6. Vojvodina       2      1      1      0      1:0    4

7. Tisa                2      1      1      0      1:0    4

8. Mladost (BP) 2      1      0      1      4:1    3