Војвођанска лига – север: Воша укротила „лавове”

27.08.2019. 09:40 09:46
Извор: Славље Градиштанаца после победе, фото: Приватна архива

​​​​​​​Војводина - ЧСК 1:0 (0:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гледалаца: 150. Судија: Кузмановић (Кула). Стрелац: Бубања у 50. минуту (из једанастерца). Жути картони: Бубања, Илић, С. Јанковић, Н. Јанковић, Новаковић (Војводина), Ђумић, Ивковић, Јевтић, Крстановић, Мршић, Плавански, Плавшић (ЧСК).

ВОЈВОДИНА: Милованов 8, Вејин 7, Д. Кудрић 7, Билнија 8, Стефанов 7, Јелић 7, Пеленгић 7 (од 89. Вендер -), Бубања 7,5, Илић 6 (од 46. Н. Јанковић 7), С. Јанковић 6 (од 69. Новаковић -), Бечановић 7.

ЧСК: Танкосић 7, Д. Зирић 6,5 (од 62. Н. Зирић -), Мршић 6,5, Балиновић 7, Плавшић 6,5, Јевтић 7, Ђумић 6 (од 84. Илеш -), Плавански 6, Томовић 6,5 (од 46. Крстановић 6), Тасић 6,5, Ивковић 6,5.

Прво полувреме ће се брзо заборавити, јер је узбуђења било само у надокнади времена, кад су Ивковић и Тасић прекомбиновали у казненом простору домаћина и Билбија је пожртвовано отклонио опасност. А кад смо код надокнаде времена, судија Кузмановић је, чак, 10 минута надокнадио време у наставку.

Наставак је већ у зачетку најавио далеко динамичнији фудбал. У 48. минуту је Мршић оборио Бечановића у казненом простору и судија, без обзира на протесте Челареваца, оправдано је показао на белу тачку. Сигуран егзекутор био је Марко Бубања, који је Танкосића послао на леву страну, а лопту сместио у десни угао. Пет минута касније нова гужва и подужи прекид. Судија је опрвадано досудио прекршај над Давидом Кудрићем, а Тасић је из очаја снажно шутирао из велике удаљености и лопта је завршила путању у мрежи домаћина. Покушали су „лавови“ да убеде судију да призна погодак, али су само зарадили неколико картона због приговора. А онда у 73. минуту најстрожа казна за госте. Међутим, Исидор Милованов се бацио на десну страну и зауставио шут са беле тачке Крстановића. То је био додатни допинг домаћим играчима да уложе и последњи атом снаге у очувању „минималца“.

В. Јанков

Врбас - Тиса 0:1 (0:1)

ВРБАС: Градски стадион, гледалаца 100, судија: Стојчевић (Сомбор). Стрелац: Шицар у 15. минуту. Жути картони: Крајиновић, Рогановић (Врбас), а Киш, Милијашевић, Шијачић, Аренжина, Тачи (Тиса). Црвени картон: Тешановић у 78. минуту (Врбас).

ВРБАС: Кронић 7, Рогановић 6, Сакач 6, Новићевић 6, Тешановић 6, Крајиновић 6, Симић 6, Фејса 6 (Тепавчевић), Јакић 6, Којичић 6, Кулић 6.

ТИСА: Тасић 7, Милијашевић 6 (Нађ), Бјелобрк 7, Киш 6 (Жмукић 6), Јовић 7, Мандић 6 (Шијачић 6), Шицар 8, Живковић 7, Аранжина 7, Ђурановић 7, Тачи 7.

Врбашани су претрпели и други узастопни пораз. Стрелац јединог гола, био је искусни нападач Тисе Шицар који је савладао немоћног Кронића.

Домаћини су имали прилику да изједначе у 90 минуту, Тепавчевић је урадио све како треба, лопта се одбила од пречке, али није ушла тамо где треба.

С. Р.

ОФК Стари град  -  Крила Крајине 3:0 (3:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион „Славко Малетин Вава, гледалаца 1.100, судија Латиновцић (Бачка Паланка). Стрелци, Влајић у 17, Крајновић у 25 и Крстић и 45. минуту. Жути картони, Кнежевић (Стари Град), Дане Дукић и Гајдобрански (Крила Крајине).

ОФК СТАРИ ГРАД: Ђурковић 7, Батиница 7 (Зељко 6), Кнежевић 8 (Живић 6), Влајић 8,5, Крајиовић 7,5, Новевски 8 (Радаковић -), Ђекић 7, Радић 7, Глувић 8, Крстић 7,5, Ковачевоћ 7,5.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дејан Дукић 6, Вигњевић 6, Ступар 6, Дувњак 6, Будисављевић 6 (Гајдобрански 6,5), Зелинчевић 6, Марковић 6, Лончаревић 6 (Пандуров 6,5), Зец 6 (Тома -), Дане Дукић 6.

Градски дерби одигран је у предивном амбијенту опред више од 1000 гледалаца. У 17. минуту, најбољи појединац утакмице Жарко Влајић, упутио је ударац ка голу гостију са 25 – 26 метара, а лопта је завршила у доњем десном углу голмана Дејана Дукића. Два минута касније гости су имали колосалну прилику да поравнају резултат на 1:1. Лоинчаревић је шутирао искоса са десне стране, са десетак метара, Ђутрковић је већ био савладан, али је Глувић избацио лопту из празног гола. На 2:0 повисио је Крајновић у 25. минуту. Фудбалер Старог града је шутирао са са 6 – 7 метара по земљи, а лопта је завршила у доњем десном углу голамана Дејана Дукића.

Коначан резултат утакмице 3:0, поставио је Крстић у 45. минуту. Након што је лопту ка голу Крила Крајине, упутио Влајић, Крстић је само скренуо, а она је завршила у левом доњем углу Дејана Дукића. Последњу прилику на утакмици имали су гости. Резервиста Пандуров, је упутио ударац ка голу Ђурковића, искоса са десне стране, али није био довољно прецизтан па је она поред гола завршила у гол - ауту.

М. Ђ. Кременовић

Слога - Младост (Т) 3:0 (2:0)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 150, судија: Шћепановић (Крушчић). Стрелци: Пурић у 19. Ђоковић у 43. и Рајчањи у 83. минуту. Жути картони: Филиповић, Си. Гашић (Младост).

СЛОГА: Буловић, Гргић 7, Бајчев 7, Видовић 7, Човин 7 (Лучић 7), Вемић 7 (Рајчањи 7), Перуничић 8, Ђуровић 8, Коњовић 7, Пурић 8, Бојић 7 (Веселиновић 7).

МЛАДОСТ: Аћански 7, Лаушев 6, Живановић 6, Си. Гашић 6, Мрђан 6, Адамовић 7, Ср. Гашић 6, Иван 6, Филиповић 6, Срданов 7, Тривић 6 (Дукић 6).

Фудбалери Слоге лако су дошли до победе против Младости из Турије. Домаћи су повели у 19. минуту лепим голом Пурића. Два минута пре краја првог полувремена у листу стрелаца се уписује и Ђоковић на асистенцију Ћавина за 2:0. Резервиста Рајчањи је поставио коначан резултат.

С. Стојиљковић

Бачка - Текстилац 0:3 (0:0)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 150, судија: Рауковић (Суботица). Стрелци: Божичић у 59. Дакић у 62. и Агбаба у 84. минуту.

БАЧКА: Станчић 6, Г. Кујунџић 6, Лебовић 6, Ковач 7, М. Кујунџић 7, Мађаров 6, Павичевић 6, Шотра 7, Милуновић 7, Шабан 6 (Бабић 6, Миличић 6), Глоговац 7.

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 8, Илић 7 (Спасић 6), Гостовић 7, Прелић 7, Митровић 7, Дивљак 7, Дачић 8, Божичић 8 (Вукобратовић 6), Огњеновић 6, Миленковић 7, Агбаба 8.

Пачирци су доживили и други пораз. Игра је била борбена са много шанси на обе стране али су више среће имали гости, тако да Божичић постиже леп гол у 59. минуту. Домаћини су имали стативу преко Миловановића, али мало касније поново су повели преко Дакића. Шест минута пре краја Текстилац је постигао и трећи погодак преко Агбабе.    С. Ст.

Бачка - Текстилац 0:3, ОФК Стари Град - Крила Крајине 3:0, Црвенка - Бајша 1:1, Раднички - Таванкут 0:1, Слога - Младост (Т) 3:0, Војводина - ЧСК Пивара 1:0, ОФК Врбас - Тиса 0:1, Младост (БП) - ОФК Младост (А) 0:1

1. Текстилац       2      2      0      0      4:0    6

2. Младост (А)    2      2      0      0      4:0    6

3. Таванкут         2      2      0      0      3:1    6

4. Слога              2      1      1      0      5:2    4

5. Бајша               2      1      1      0      4:3    4

6. Војводина       2      1      1      0      1:0    4

7. Тиса                2      1      1      0      1:0    4

8. Младост (БП) 2      1      0      1      4:1    3