Vojvođanska liga – Sever: Odžačani slavili u Tavankutu

04.05.2021. 12:09 12:11
Izvor: Ekipa tekstilca iz Odžaka, foto: Privatna arhiva

Tavankut - Tekstilac 0:3 (0:1)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, sudija: Radulović (Vrbas), strelci: Galić u 25. Božičić u 46. Pavlović u 48. minutu.

TAVANKUT: Đurđevac 6,5, Šafran 6,5 (Ninčević), Kujundžić 6,5, Gnjatović 6,5, Savović 6,5, Bursać 7, Vizin 6,5, Borenović 6,5 (Benček), M. Kujundžić 6,5 (Vujić), I. Skenderović 6,5.

TEKSTILAC: Brać, Jovanović 7 (Mijatović 6), Savić 7,5 (Stokić 6,5), Pavlović 8, Potkozarac 7, Pešić 7,5 (Anđelković 6,5), Božičić 7,5, Liščević 7,5, Jablan 7,5, Stevanović 7 (Dakić 6), Galić 8.

Fudbaleri Tavankuta su zabeležili drugi uzastopni poraz. Tekstilac je bolje počeo, imao više šanse i poveo golom Mladena Galića.

Tavankućani su u nastavak  meča ušli ambiciozno, krenuli su frontalno u napoad i to im se osvetilo. Odžačani su za dva minuta postigli dva gola preko Božičića i Pavlovića i rešili sve dileme.       S. St.

CrvenkaBačka (P) 1:0 (1:0)

CRVENKA: Stadion „Milorad Džomba“. sudija: Šipoš (Vrbas). Strelac: Šakić u 17. minutu .

CRVENKA: Jokić 7, Bešić 7, Mi. Kerekeš 7 (od 62. J.Subotić -),  Šakić 7(od 80. Maksimović -),  M. Subotić 7, Babić 7, Božičić 7 (od 62. Trifunović -), Ma. Kerekeš 7, Bošković 7, Končar 7, Zelić 7.

BAČKA: Sabo 7, Bakić 6, Kujundžić 6, Panić 6 (od 46. Lalić 6), Čabrilo 7, Njagrin – (od 20. Bačić 6 ), Kotaraš 6, Đuranović 7, Šicar 6 (od 46. Jeknić 6), Šijačić 6, Vuković 6.

Nakon pobede nad gostima iz Pačira fudbaleri Crvenke ostaju i dalje u trci za opstanak u ligi. Nikola Šakić je presudio jedinim golom u 17. minutu susreta. Do vodećeg, ispostaviće se i odlučujućeg gola, Crvenčani su došli nakon propuštenih prilika M.Subotića u 4. pa tri minuta kasnije Babića, a potom i u 15. minutu Božičića.

Početna inicijativa domaćih ipak je krunisana u 17. minutu kada je Marko Kerekeš uposlio Šakića u kaznenom prostoru gostiju koji se vešto oslobodio Panića i iskosa sa leve strane poslao loptu ka golu i od stative se odbila u mrežu golmana gostiju Saboa. Od tog trenutka Crvenčani su težili ka odbrani svog gola i rezultata.

T. Jovović

Vojvodina (T) - Bajša 0:4 (0:2)

TOVARIŠEVO: Stadion SC Miladin Vujin, sudija: M. Nešić (Subotica), strelci: Tresiglavić u 2. i Šavija u 3, u 58. i u 77. minutu, žuti karton: G. Stanojev (Vojvodina).

VOJVODINA (T): Bugarski, Ramić, Mustafović, Turi, Tančić, G. Stanojev (M.Stanojev), Vulić (M. Ranisavljev), Cvijić, Nenadić (Familić), Nikolić (Milovanov), Kuzmanović.

BAJŠA: Damjanović, Manojlović (Fenjsaruši), Der, Tresiglavić (Darko Rahić), Dejan Rahić (Boroš), Kaluđerovic (Rusak), Lekaj (Majkić), Krivokapić, Šavija, Batori, Vujošević.

Posle dve uzastopne pobede, fudbaleri tovariške Vojvodine doživeli su novi ubedljiv poraz. Deklasirali su ih prvotimci Bajše, koja prvi put gostovala je u Tovariševu.

Đ. Štrbac

VrbasHerecegovac 4:0 (2:0)

VRBAS: Stadion kraj Šlajza, sudija: Dudok  (Gložan). Strelci: Kozomora u 41. Koprivica  u 44. Zeković  u 47. i Varga u 79. minutu.

VRBAS: Dimić -, Popović 7, Koprivica 7, Varga 7, Kozomora 7, Popović 7 (od 89. Milačić -), Marojević 7, Zeković 7 (od 75. Klisarić -), Pravilović 7, Srdanović 7 , Avdalović 7 (od 81. Peković -).

HERCEGOVAC: Lukač 6, Dujaković 6, Bajić 6, Vukosav 6,( Od 46. Dobranić 6), Bajat 6, Andesilić 6, Ileš 6, Dmitrović 6, S.Hrnjez 6, Trivunović 6, Horvatić 6 (od 55. M. Hrnjez -)

Praktično pet minuta je trebalo Vrbašanima da savladaju goste iz Gajdobre.  Mrežu je načeo Kozomora u 41. a minut pre kraja prvog dela vođstvo je duplirao Koprivica.

Već u drugom minutu nastavka utakmice mlađani Zeković je razrešio sve dileme oko konačnog ishoda a potvrda trijumfa domaćina stigla je u 79. minutu golom Varge.

T. J.

Radnički (S) - Krila Krajine 0:3 (0:2)

ODŽACI: Stadion Tekstilca, sudija: M. Rakić (Apatin), strelci: Budisavljević u 27. Zagorčić u 35. i Batinica u 55. minutu.

RADNIČKI:  Vezmar, N. Tevanović, Dodić, Josić, Martinović, Vukadinović, Mikać, Žeželj, Đukanović (Zorica), Vukelić, S. Tevanović.

KRILA KRAJINE: Stojčević, Vignjević (Stupar), Budisavljević (Polić), Jevtić (D. Gajdobranski), Vještica, Zelinčević, Batinica (Paripović), M. Gajdobranski, Aćić, Zagorčić (Medan), Lončarević.

Podmlađeni sastav somborskog Radničkog bio je samo solidan sparing partner gostima iz Bačke Palanke. Visoku pobedu Krila Krajine nagovestio je mlađani Veljko Budisavljević, koji postigao je svoj prvenac u tekućoj sezoni. Čuvara mreže Somboraca Stefana Vezmara savladali su još i Nebojša Zagorčić i Nikola Batinica, koji dali su svoj puni doprinos ovom trijumfu Bačkopalančana.

Đ. Štrbac

Obilić - Mladost (A) 2:5, Tavankut - Tekstilac 0:3, ČSK Pivara - Mladost (BP) 1:1, Radnički (S) - Krila Krajine 0:3, Srbobran - Mladost (T) 4:2, Vojvodina (BG) - Njegoš 0:2, Crvenka - Bačka (P) 1:0, Vrbas - Hercegovac 4:0, Vojvodina (T) - Bajša 0:4.

1. Tekstilac      28     20     6      2      63:15        66

2. Bajša    28     17     7      4      69:19        58

3. Mladost (T)    28     18     3      7      67:35        57

4. Mlad. (A)       28     15     11     2      60:29        56

5. Vojv. (BG)       28     16     2      10     57:27        50

6. Mlad. (BP)     28     15     4      9      57:29        49

7. Tavankut       28     11     7      10     38:31        40

8. Bačka (P)       28     11     6      11     47:40        39