VOJVOĐANSKA LIGA – SEVER Galić odlučio s bele tačke

27.04.2021. 11:15 11:19
Izvor: J. Pucovski - Gol Jakuša za Petrovčane

Tekstilac - ČSK Pivara 1:0 (0:0)

ODŽACI: Gradski stadion, sudija: Martinović (Sombor), strelac: Galić u 56. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Tomović (ČSK Pivara).

TEKSTILAC: Brać 7,5, Simović 7,5, Svitić 7 (Stokić), Pavlović 7, Potkozarac 7,5, Božičić 7,5, (Anđelković), Vičević 7, Jablan 7,5, Stevanović 7, Galić 8, Simić 7,5 (Pešić).

ČSK PIVARA: D. Ćulibrk 8,  Tomović 6, Andrić 6, Srnka 6,5, Vujić 6,5, Šove 6,5, Širačević 6 (Zorić), Radmanović 7, Tasić 7, N. Ćulibrk 6,5, Nikolaš 6,5 (Pavlov).

Ekipa Tekstilca je rutinskom igrom stigla do osme pobede ovog proleća i to šeste za redom. Ovoga puta ostvaren je trijumf protiv mlade i borbene ekipe iz Čelareva koja je u samom finišu utakmice imala jedinu pravu priliku na ovom meču.

Domaći su propustili nekoliko povoljnih prilika za postizanje pogotka sa zapaženim intervencijama istakao se golobradi golman gostiju Dragan Ćulibrk koji je odbranio nekoliko opasnih udaraca.

Ključni momenat se dogodilo u 56. minutu kada je nad prekršajem na Simićem u kaznenom prostoru gostiju arbitar Martinović pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je vođa navale Odžačana Mladen Galić koji je i najbolji strelac Tekstilca ovog proleća.

U 83. minutu šansu utakmice za goste prokockao je visoki Tasić čiji je udarac do tada neposlenog golmana domaćih Bojan Brać nogama odbranio i tako sprečio siguran pogodak.

S. Jovin

Mladost (T) - Vojvodina (BG) 3:2 (1:0)

TURIJA: Igralište Mladosti, sudija: Ćeranović.Strelci: Ikrašev u 36, Gubaš u 67. i Hađinac u 79. minutu za Mladost, a  N. Ćulum u 82, i Ađanski u 83. (autogol) minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Siniša. Gašić,  Bubanja, Srđan Gašić, Efendić, Gajić (Mladost). Dabižljević, Marković, Jelić, Ilić, Bojan Ćulum, Pelengić (Vojvodina).

MLADOST: Ađanski 8, Gajić 7, Bubanja 8 (Milovanović), Efendić 7, Radulović 8, Siniša Gašić7 (Hađinac 7.5), Gubaš 8, Vasić 8, Srđan Gašić 7.5, Ikrašev 9, Komlenić 8.

VOJVODINA: Babin 7, Marković 7 (Stefanov), Ilić 7, Bojan Ćulum  7, Jelić 7.5, Pelengić 7.5, Nikola Ćulum 7, Pejović 7.5, Đekić 7 (Pecarski), Dabižljević 7.5 (Džigurski), Kudrić 7.5 (Prodanov).

Pobeda Turijaca je mogla biti i ubedljivija, ali je u odlučujućim trenucima nedostajala koncentracija. Poveli su fudbaleri Mladosti preko najboljeg aktera ove utakmice Ikraševa, nakon greške odbrane gostiju.  u drugom poluvremenu postignuto je četiri pogotka. Najpre je Gubaš duplirao vođstvo domaćih, a u 79. minutu, Hađinac je povećao na ubedljivih 3:0. Kada se očekivalo da će Turijci dotući Bačkogradištance, gosti su sa dva gola za dva minuta smanjili rezultat. Sv. Srdanov

Mladost (BP) – Radnički 3:0 (1:0)

BAČKI PETROVAC: Stadion u Vrbari, sudija: Latinović (Bačka Palanka). Strelci: Jakuš u 34., Terzić u 76. i Petej u 85. minutu. Žuti kartoni: Leškov, Plavšić (Mladost), Mikać, Žeželj, Kovačević i S. Tevanović (Radnički).

MLADOST: Lenja, Ožvat, Šproh, Stojisavljević (Petej), Stanić (Đokić), Leškov, Plavšić, Brajković, Stamenković (Čiep), Jakuš, Terzić.

RADNIČKI: Vezmar, N. Tevanović (Vukelić), Šomođvarac (Minić), Josić, Lukić, Martinović, Đukanović (Vukadinović), Mikać (Dodić), Žeželj, Kovačević (Mijović), S. Tevanović.

Petrovčani su zabeležili i četvrtu pobedu u nizu bez primljenog gola. Somborci se nisu predavali, igrali su srčano ifer. Domaćini su do ubedljive pobede došli tek u poslednjih 15 minuta.

U 34. minutu kapiten Ožvat Petrovčana je izveo korner, na visoko nabačenu loptu skočio je štoper Jakuš, usledio je trzaj glavom i lopta je završila u levom uglu gola Somboraca.

U drugom poluvremenu Petrovčani su nastavili sa napadima, ali do drugog gola su došli tek u 76. minutu, kada je Terzić krenuo sam prema golmanu Vezmaru i rutinirano ga savladao. Konačan rezultat je postavio mladi rezervista Petej plasiravši loptu u levi donji ugao gola posle centaršuta  Plavšića. Treba reći da se u nekoliko navrata istakao solidni golman Stefan Vezmar.

J. Pucovski

Krila Krajine - Srbobran 4:0 (1:0)

BAČKA PALANKA: Igralište SRC Tikvara, sudija: LJ.Berenji (Subotica), strelci: Jevtić u 7., Zagorčić u 56. i u 62. i Vještica u 65. minutu, žuti kartoni: Pandurov (Krila Krajine), a Kemenj, Petrović (Srbobran).

KRILA KRAJINE: Stojčević, Vignjević, Budisavljević, Jevtić (Lončarević), Vještica, Zelinčević, Batinica, M. Gajdobranski, Pandurov (Paripović), Vujanović (Stupar), Zagorčić (Aćić),

SRBOBRAN: Jorgić, B. Živanović (Jovanović), Petrović (Vidaković), LJ. Živanović, Adamović, Marjanov (Dukić), Rajčanji (Milosavljević), Klipić, Kemenj, Kenji (Reljić), Tešanović.

Zablistali su punim sjajem fudbaleri Krila Krajine. Naročito,  nadmoćni puleni trenera Milana Mitrovića bili su u drugom poluvremenu. Ceh pred njima platili su Srbobranci.

Trijumf Bačkopalančana nagovestio je vispreni Dejan Jevtić,a Nebojša Zagorčić i Nemanja Vještica dali su krajnji oblik iznenađujuće visokoj pobedi domaće ekipe.

Đ. Šrbac

Bajša - Obilić 13:0 (9:0)

BAJŠA: Stadion Bajše, sudija: Bećanović (Sombor), strelci: Šavija u 2. 14. 18. 21. i 37. Rušak u 10. Tresiglavić u 27. Lekaji u 26. i 29. D. Rakić u 46. Kaluđerović u 56. Stevanović u 58.i Der u 61. minutu.

BAJŠA: Damjanović (Rankov), Manojlović 7 (Stevanović 7), Der 7, Tresiglavić 7 (Fenjsaroš 7), Kaluđerović 7, Rušak 7, Lekai 8, Majkić 7, Šavija 9 (D. Rakić 7), Batori 7 (Dugandžija 7), Vujašević 7.

OBILIĆ: Lazić 5, Sadi 5, Kasaš 5, Itaji 5, Čehak 5, Ilijin 5, Janković 5, Rankov 5, Halas 5, Bošković 5.

Gosti su došli sa desetoricom fudbalera, i nije ni čudio da su pretpeli pravu katastrofu.

S. St.

Njegoš - Crvenka 4:0 (3:0)

LOVĆENAC: Igralište  Njegoša, sudija: Đurić (Senta), strelci: T. Kočiš u 5. i 68. S. Kočiš u 20. i Bičkaji u 39. minutu .

NJEGOŠ: Pribić 8, Varga 8, Savović 7, I. Kočiš 7 (Nikić 7), Šmit 7, Tešanović 7 (Marković 7), Bursać 7, Bojvodić 7, S. Kočiš 8, Mrvaljević 7 (Savanović), Bičkeji 7 (Bugarnik 7).

CRVENKA: Đokić 6, Bešić 6, S. Subotić 6, M. Kerekeš 6, Šapić 7 (Popović), M. Subotić 7 (Bakić), Babić 7, Ma. Kerekeš 6 (Božičić), Bošković 6, Končar 6, Zeljić 6, Trifunović 6.

S. St.

Bačka (P) - Vrbas 2:0 (1:0)

PAČIR: Igralište Bačke, sudija: Stojčević (Sombor), strelac: Šicar u 10. i 88. minutu. Žuti kartoni: Šicar, Majlas (Bačka).

BAČKA: Sabo 7, Bakić 7 (Prekpalaj 6), K. Kujundžić 7, Panić 7, M. Kolundžić 7, Njegrin 7, Vuković 8 (Milijašević 8), Đuranović 7, Šicar 9 (Lalić), Majlas 8, Jeknić 7, (Krklajić 6).

VRBAS: Lugonja 6, A. Popović 6, Makaji 6, Koprivica 6, Varga 8, Kozomora 6, V. Popović 6, Marojević 6, Pravilović 6, Srdanović 6, Adalović 7 (Peković 6).