Vojvođanska liga – Sever: Odžačani pred ciljem

11.05.2021. 10:09 10:14
Izvor: Dnevnik.rs

Tekstilac - Mladost 3:0 (2:0)

ODŽACI: Gradski stadion, sudija: Kuzmanović (Kula), strelci: Jablan u 31. i 50. i Pešić u 33. minutu. Žuti kartoni: Svitić, Potkozarac, Liščević, Jablan (Tekstilac), Simić (Mladost).

TEKSTILAC: Brać 7,5, Svitić 7,5, Stanković 7,5, Pavlović 7, Potkozarac 8, Pešić 8 (Simić), Božičić 8, Lišćević 7, Jablan 9, Stevanović 7,5 (Simović), Galić 7,5.

MLADOST (A): Jeličić 7, Dulić 6,5, K. Jovović 6,5, Simić 7, A. Jovović 7, Mitrović 6,5 (Desnica 6), Vukadinović 6, Rapajić 7, Đeri 6,5 (Đumić 6), Mišković 6,5, Vejinović 6,5.

Vviđen je odličan meč koji je opravdao epitet derbija kola. Apatinci su odolevali napadima Odžačana sve do 31. minuta kada je raspoloženi Miljan Jablan postigao svoj prvi pogodak i to iz slobodnog udarca sa preko 30 metara.

Samo dva minuta kasnije vođa navale Odžačana inače Apatinac Vladimir Pešić postigao je drugi pogodak.

Na početku drugog dela meča, ponovo se istakao Jablan koji je sa desetak metara poslao loptu u desni golmanov ugao za novu radost Odžačana. Sa druge strane tim iz Apatina imao je samo nekoliko poluprilika.

S. Jovin

Njegoš - Srbobran 0:0

LOVĆENAC: Stadion Njegoša, sudija: Vasiljević (Odžaci).

NJEGOŠ: Pribić 7, Varga 7, Savanović 7, I. Kočiš 7 (Marković), Šmit 7, Tešanović 7, Bursać 7, Bojović 7, S. Kočić 7, Mrvaljević 7, Bičkeji 7.

SRBOBRAN: Jorgić 6, Zelić 7 (Tirvić), Kemenjie 7, Kenji 7, Pavičević (Živanović 6), Adamović 7, Marjanovov 7, Rajčanin 7, Ešanović 7, (Petrović), Pribić 6, B. Živanović 6.

U prvom poluvremenu Njegoš je imao inicijativu, stvorio nekoliko šansi ali strelci nisu bili precizni. U drugom delu igra je bila ravnopravna a u 63. minutu penal za domaćina posle igranja rukom, a Darko Tešanović šutirao preko pečke.

S. St.

Bajša - Vrbas 6:1 (0:0)

BAJŠA: Stadion Bajše, sudija: Berenji (Suibotica), strelci: Manojlović u 50. Tresiglavić u 58. Šavija u 60. 75. i 89. Lekaji u 71. za Bajšu, a A. Avdalović u 48. minutu za Vrbas.

BAJŠA: Damajanović 7, Manojlović 7, Der 7 (Žemberi), Tresiglavić 7, De. Rahić 7, (Boroš 8), Kaluđerović 7, (D. Rahić 8), Lekaji 7, (Rušak 7), Krivokapić 7, Šavija 8, Barotić 7.

VRBAS: Lugonja 7, A. Popović 6 (Peković), Koprivica 6 (Klisarić), Varga 6, Kozomora 6, Popović 6 (Milojčić), Marojević 6, Mušikić 6, Srdanović 6, Avdalović 7, Provilović 6.

Gosti su uspešno odoleli u prvom delu. Početkom drugog dela Ekipa  Bajše je preuzela inicijativu i postigla je šest golova.

S. St.

Mladost (BP) – Tavankut 1:0 (1:0)

BAČKI  PETROVAC: Stadion u Vrbari; sudija: Bečanović (Senta). Strelac: Jakuš u 8. minutu. Žuti kartoni: Leškov, Stamenković, Terzić, Beronja, Brajković (Mladost), N. Skenderović, Šafranj, B. Kujundžić (Tavankut).

MLADOST: Lenja, Ožvat, Beronja, Šproh, Plavšić (Stojisavljević), Petej, Leškov, Brajković, Stamenković, Jakuš, Terzić (Ivetić).

TAVANKUT: Lebović, Šafranj, B. Kujundžić, Gnjatović, I. Skenderović, Bursać, Vizin (Bogojević), Vujić (Borenović), Šimić, Vojnić, N. Skenderović (M. Kujundžić).

Pre početka utakmice u Vrbari, akteri su minutom ćutanja odali poštu Pavlu Spevaku, iznenada preminulom treneru Škole fudbala FK Mladost koji je iškolovao više igrača današnje generacije Petrovčana, ali i drugih klubova.

Dva tima iz gornjeg dela tabele igrala su čvrsto, odgovorno u želji da postignu što bolji rezultat. Pobednik je odlučen već u 8. minutu, kada je posle kornera kapitena Ožvata stoper Jakuš glavom savladao Lebovića. Polovinom poluvremena igra se zaoštrila, ali je sudija Bečanović smirio strasti žutim kartonima.

Ni posle odmora čvrste odbrane nisu dozvolile napadačima protivnika da stvore mnogo prilika za gol. Zabeležili smo svega nekoliko neuspešnih pokušaja pre svega Leškova, Ožvata i Terzića. Gosti su najopasnije pripretili u 74. minutu posle indirekta, ali ne tako jak šut Lenja je ukrotio.

J. Pucovski

Krila Krajine - ČSK Pivara 1:2 (1:0)

BAČKA PALANKA: Igralište SRC Tikvara, sudija: Martinović  (Sombor). Strelci: Batinac u 45. za Krila Krajine,  a Vještica (autogol) u 47. i Tasić u 55. minutu za ČSK Pivaru. Žuti kartoni: Budisavlević (Krila Krajine), a Milanov i Vujić (ČSK Pivara)

KRILA KRAJINE:  Sojčević (Marković), Stupar, Budisavljević Jeftić, Vještica, Zelenčić, Batinac (M. Gajdobranski). Pandurov, Zagorčić (Češljević), Lončarević.

ČSK PIVARA: Ćulibrk,  Vujić, Andrić, Soven, Oblaković, Jovanić, Milanov (Nikoljaš), Radmanović, Tasić, Krsmanovović, Srnka (Rakić).

Ostali su fudbaleri Krajine praznih šaka posle završetka opštinskog derbija. Ovom pobedom gosti iz Čelareva krenuli su prema luci spasa, a Bačkopalančane poraz uputio  je ka davljenicima.

Đ. Štrbac

Bačka (P)- Vojvodina (BG) 3:2 (2:1)

PAČIR: Stadion Bačke, sudija: Milešević (B. Pananka), strelci: Šicar u 30. i 66. (iz penala), Majlas u 39. za Bačku, a N. Ćulum u 16. minutu, Pejović u 70. za Vojvodina

BAČKA: Sabo 7, Čabrilo 7, Kujundžić 7, Panić 7, Kujundžić 7, Nagrin 7, Majlas 8 (Vuković), Đurović 8 (Jeknić 7), Šicar 8, Šijački 7, Korataš 7.

VOJVODINA: Dabin 6,5 (Bošnjak), Stefanov 6 (Pejović 6,5), Marković 6 (Kundrić 7), Ilić 6 (Pecarski 6), B. Ćulum 6, Pelengić 6, N. Ćulum 7, Čekić 6,5, Dabižljević 7, Prodanović 7.

Dinamična i borbena utkamisa sa dosta šansi na obe strane. Gosti su poveli u 16. minutu lepim golom Čuluma.  Brzo su izjednačili fudbaleri Bačke preko Dragana Šicara u 30. minutu, da bi Majlas šest minuta pre kraja prvog poluvremena doveo domaćine u vođstvo.

U drugom delu Bačka je bila bolja i uspela da ostvari važnu pobedu.

S. St.

Mladost (T) - Radnčki (S) 7:0 (3:0)

TURIJA: Igralište Mladosti, sudija: Dopuđa (Novi Sad), strelci: Ikrašev u 10. Srdanov u 15. Gubaš u 30. i 76, Vasić u 65. i 88. i Komlenić u 78. minutu.

MLADOST: Jovičić 7, Efendić 7.5, Siniša Gašić 7, Gubaš 7.5, Srdanov 7.5, Vasić 7.5, Milovanović 7, SRđan Gašić 7, Ikrašev 7.5, Komlenić 7.5, Obradović 7 (Bubanja 7).

RADNIČKI: Vezmar 5 (Zorić 6), Nikola Tevanović 5, Dodić 5, Josić 5 (Zorica 6), Lukić 5, Martinović 5, Vukadinović 5 (Vukelić 7), Mikać 5, Žeželj 6, Kovačević 5, Tevanović Slobodan 5.

Ekipa Mladosti je protiv mladog i neiskusnog tima iz Sombora zabeležila ubedljivu pobedu i time nastavila niz nepobedivosti na domaćem terenu. Apsolutno su kontrolisali igru, pa gostima nije preostalo ništa drugo nego da se pomire sa ne baš prijatnim porazom.  Svi golovi Mladostaša su pali posle dobrih i izrađenih akcija ili pak uigranih kombinacija nakon prekida igre. Seriju goleade je otvorio  u 10. minutu Ikrašev. Najlepši su bili pogodci Vasića i Komlenića koji su preciznim šutevima sa distance primorali golmana gostiju Zorića da kapitulira. Iskusni Gubaš je iz dva prekida postigao dva pogotka glavom. Valja pomenuti da je najbolju rolu na ovoj utakmici prikazao Milan Efendić.

Sv. Srdanov

Vojvodina (T) - Obilić 6:0, Bajša - Vrbas 6:1, Hercegovac - Crvenka 2:0, Bačka (P) - Vojvodina (BG) 3:2, Njegoš - Srbobran 0:0, Mladost (T) - Radnički (S) 7:0, Krila Krajine - ČSK Pivara 1:2, Mladost (BP) - Tavankut 1:0, Tekstilac - Mladost (A) 3:0.

1. Tekstilac      29     21     6      2      66:15        69

2. Bajša    29     18     7      4      75:20        61

3. Mlado. (T)     29     19     3      7      74:35        60

4. Mlad. (A)       29     15     11     3      60:32        56

5. Mlad. (BP)     29     16     4      9      58:29        52

6. Vojvod. (BG)   29     16     2      11     59:30        50

7. Bačka (P)       29     12     6      11     50:42        42

8. Tavankut       29     11     7      11     38:32        40