Vojvođanska liga – sever: Nastavljena rasprodaja u Vrbari

24.09.2019. 13:31 13:33
Izvor: J. Puckovski/Bojan Kuktin (3) postigao je jedini gol u Vrbari

Pre početka utakmice igrači, sudije i gledaoci minutom ćutanja su odali počast fudbalskoj i trenerskoj legendi Petrovčana Mihalu Tkaču.

Mladost (BP) – Tavankut 0:1 (0:1)

BAČKI  PETROVAC: Stadion u Vrbari, gledalaca: 200; sudija Mrđenović (Vrbas). Strelac Kuktin u 35. minutu. Žuti kartoni: Lenja, Fabri, Šproh, Ožvat (Mladost), I. Skenderović (Tavankut).

MLADOST: Lenja, Ožvat, Šproh, Beronja, Plavšić, Kanja (Mrđan), Ivetić, Leškov, Fabri (Valentik), Stanić (Malidžan), Đaković.

TAVANKUT: Gabrić, I. Skenderović, Kuktin, Gnjatović, Oblaković, Poljaković, Simić, Vizin (Godar), Spremo (Kujundžić), N. Skenderović (Pejić Tukuljac), Vojnić.

Prvu šansu u 17. minutu nije iskoristio Kanja, jer je njegov šut sa desne strane golman Gabrić izbacio u korner. Kako je vreme odmicalo vrlo dobra ekipa Tavankuta je dala do znanja da se neće braniti. U 27. minutu Simić je posle indirekta u šesnaestercu domaćih šutirao preko gola. Samo pet minuta kasnije opasni Vojnić je iz trka pogodio desnu stativu.

U 35. minutu N. Skenderović je centrirao iz kornera, najsnalažljiviji i najviši pred golom bio je bek gostiju Bojan Kuktin i glavom savladao Lenju.

Već na početku drugog poluvremena domaći trener Vlado Karakaš je izvršio sve tri izmene, ali to nije donelo bolju igru. Gosti su i dalje bili opasniji, pa je tako Vojnić u 53. minutu  snažnim šutem pogodio prečku. Kapiten Tavankućana Vizin u 57. minutu nije iskoristio penal, jer je odlični Lenja prozreo njegovu nameru. .

U finišu utakmice Mladost je nekoliko puta bezuspešno zapretila posle kornera. U nadoknadi vremena posle jedne gužve lopta sa našla u mreži Gabrića, ali sudija Mrđenović nije pokazao na centar, već je svirao faul nad čuvarom mreže gostiju. Tako je nastavljena rasprodaja bodova u Vrbari.

J. Pucovski

Vojvodina – Krila Krajine 0:0

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“, gledalaca: 150. Sudija: Dopuđa (Bački Sokolac). Žuti kartoni: Pelengić (Vojvodina), Pilipović (Krila Krajine).

VOJVODINA: Milovanov 7, Vejin 6, Bilbija 7, Marković 6, Bečanović 6,5 (od 46. Ilić 5,5), Jelić 7 (od 59. Boškov 5,5), Pelengić 6,6, Bubanja 6,5, N. Kudrić 7, Šakoli 6 (od 85. D. Kudrić -), Stefanov 6,

KRILA KRAJINE: Dražić 7, Gajdobranski 6, Medan 6,5, Zelinčević 6,5, Stupar 6, Duvljak 6 (od 46. Pilipović 6,5), Marković 7, Zec 6 (od 77. Vignjević -), Pandurov 6,5, Toma 6,5, Lončarević 6,5.

Mnogo bezidejnog trčanja i malo poluprilika za gol. U prvom polovremenu je pripretio Lončerević u 33. minutu šutem sa ivice kaznenog prostora iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla kraj suprotne stative. Najbliži pogotku bio je Nenad Kudrić u 37. minutu, ali je posle njegovog šuta lopta uzdrmala stativu.

U nastavku ista slika. Toma je u 61. minutu šutirao sa ivice kaznenog prostora iskosa sa desene strane, a lopta je otišla kraj suprotne stative. Već u prvom narednom napadu domaćina, Bubanja je iskosa sa desne strane šutirao sa tri metra, ali se golman Dražić dobro postavio i spasao svoju mrežu.

Isprobao je Šakoli svoj šut u 84. minutu, ali je udarac sa 20 metara bio lak plen za čuvara mreže gostiju. Poslednju priliku je imao Nenad Kudrić u nadoknadi vremena, ali se mreža nije zatresla.

V. Jankov

Tisa - ČSK Pivara 1:1 (1:0)

ADORJAN: Igralište Tise, gledalaca 100. Sudija: Tešanović (Odžaci). Strelci: Milijašević u 22. za Tisu, a Jelić u 81.minutu za ČSK Pivaru.

TISA: Tasić 7, Milijašević 8, Bjelobrk 6, Kiš 7, Šicar 7, Žmukić 7, Živković 7, Arežina 6, Boršoš 7 (Tači -), Đuranović 7, Nađ 7.

ČSK PIVARA: Tankosić 7, Tomović 7, Plavšić 7, Mršić 7, Balinović 7, Jeftić 7, Milićević 7, Tasić 7, Jelić 8, Potkozarac 6, Ivković 7.

Prvi put u 67 godina postojanja fudbalskog kluba u Adorjanu su bili domaćini ekipi iz Čelareva, koja je uspela da ode neporažena, a Tisi je ovo četvrti remi u ovoj sezoni. Nadigravanje većim delom utakmice je bilo izjednačeno, pri čemu je Tisa na momente imala više inicijativer u prvom delu, a Milijašević je u 22.minutu uspeo da nadmudri odbranu gostiju za vođstvo.

U drugom delu gosti su se pokazali u boljem izdanju, pa je u 81.minutu ubačenu loptu oko penala prihvatio Jelić i za izjednačenje savladao Tasića.

M. Mitrović

Bačka (P) - Crvenka 0:4 (0:2)

PAČIR: Igralište Bačke, gledalaca 150, sudija: Vasiljević (Odžaci), Babić u 15. Šakić u 41. Furtula u 70. i M. Subotić u 88. minutu za Crvenku. Crveni karton: Kujundžić (Bačka).

BAČKA: Josipović 6 (Žuža 6), Vukelić 6, Lebović 6, Kovač 6, Todorović 6, Kujundžić 6, Golovac 7, Šotra 6, Pavičević 6 (Momčilov 6), Milunović 6, Kujundžić 6 (Šaban 6).

CRVENKA: Drinčić 7, Bošković 7, Ilić 7, Latinović 7, LJ. Subotić 7, Rakočević 7, Babić 7, Šakić 7, Kostić 8 (Očenaš), M. Subotić 7, Furtula 8 (Jović).

Fudbaleri Bačke su nastavili sa slabim partijama. Gosti su došli do vođstva u 15. minutu preko Babića, a Šakić je postigao pogodak u 41. minutu. U drugom delu isključen je Kujundžić, što su Furtula i M. Subotić iskoristili ostigli još dva gola.

S. St.

Sloga - Tekstilac 3:1 (2:0)

ČONOPLJA: Igralište Sloge, gledalaca 150, sudija: Krneta (Bačka Palanak), strelci: Peruničić u 24. Đorović u 34. Rajčanin u 65. za Slogu, a Ilić u 84. minutu za Tekstilac.

SLOGA: Bulović 7, Grbić 7, Čavin 7 (Rajčanin 8), Vemić 7, Peruničić 7 (Veselinović 7), Ninković 7, Konjović 7, Kemenj 7, Purić 7, Đorović 7 (Žeželj 7), Sekulić 7.

TEKSTILAC: Ignjatović 7, Ilić 7, R. Milenković 6, Bukobrtović 6, Đokć 6, Dakić 7 (Vukadinović 6), Spasić 6 (Milutinović 6), N. Milenković 7, Varga 7, Divljak 7, Popović 6.

Fudbaleri Sloge su nastavili sa pobedama i ovoga puta su pobedili ekipu Tekstilca. Pitanje pobednika Čonopljani su rešili već u prvom delu susreta kada su se u listu strelaca upisali Peruničić i potom i  Đorović.

U nastavku domaći fudbaleri su postigli i treći gol, gosti su u 84. minutu smanjili rezultat preko Ilića.

S. St.

Bačka - Crvenka 0:4, Radnički - Stari grad 0:3, Sloga - Tekstilac 3:1, Vojvodina - Krila Krajine 0:0, Vrbas - Bajša 2:1, Mladost (BP) - Tavankut 0:1, Mladost (A) - Mladost (T) 7:1, Tisa - ČSK Pivara 1:1.