Vojvođanska liga–sever: Milikić odlučio pobednika

24.04.2018. 11:00 11:32
Izvor: Dnevnik.rs

Preporod - Tisa 0:1 (0:0)

NOVI ŽEDNIK: Stadion Preporoda, gledalaca 150, sudija: Kuzmanović (Kula), strelac: Milikić u 65. minutu. Žuti karton: Ušumović (Tisa).

PREPOROD: Sekulić 7, P. Grbić 7 (Karajičić 6), Čabrilo 7, N. Grebić 7, Ivanišević 7, Nedić 6 (Terzija 6), U. Kovač 7, Papdi 7, Ždrnja 7, Popović 7, M. Kovač 7.

TISA: Tasić 7, Maslovara 7, Milikić 8, Ušumović 7, Panić 7, Mandić 7, Šicar 7, Damjanović 7, Boroš 7, Todorović 7, Vučković 8.

Teška i tvrda utakmica od početka do kraja. Obe ekipe su pružile maksimum a domaćini su prvi zapretili preko Popovića u 18. minutu .  Pred kraj poluvremenu Damjanović je imao šansu,ali je golman Sekulić bio siguran. U 58. minutu U. Kovača, je srušio Ušumović, a sudija je pokazao na belu tačku. Penal je izveo U. Kovač ali je pogodio prečku.

Kazna je stigla u 65. minutu preko Milikića, koji je pogodio mrežu Sekulića.

S. Stojiljković

Zadrugar - Budućnost 2:2 (2:1)

SRPSKI MILETIĆ: Igralište Zadrugara, gledalaca 150, sudija: Bećanović (Sombor), strelci: Simić u 8. i 13. za Zadrugar, a Adamek u 41. i Renić u 65. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Pejić, Rančić Peković (Zadrugar), Vinović, Kovačević, Grujić, Galonja (Budućnost). Crveni kartoni: Ivić (Budućnost)

ZADRUGAR: Marković 7, Rančić 7, Pejić 7 ,Pavičević 7, Vuković 8, Peković 7, Simić 8 (Vujović), Branković 7, Marijanac 7, Končarević (Tasić 7), Stojanović 8.

BUDUĆNOST: Ivić 6, Gaćeša 7, O. Štefek 7, Grujić 7 (Dubovski 7), Galonja 8, Ralević 7, Kovačević 7, Vinović 7, Josipović 6 (D. Štefek 7), Reljić 8, Adamek 7 (Stojaković 7).

Domaćin je došao do brzog vođstva golovima Simića u 8. i 13. minutu. U 19. minutu Simić je promašio idealnu priliku da postigne i  treći pogodak, jer je golman bio na visini zadatka. Gosti su promašili dve idealne prilike, prvo Reljić a zatim i Adamek.

Početkom drugog dela gostujući golman napravio je prekršaj zbog čega je dobio crveni karton. Gosti iako sa deset igrača nastavili su da se bore i u 65. minutu odlični Renić je poravnao rezultat.

A. Čičić

Bačka (P) - Mladost (A) 4:1 (1:1)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 300, sudija: Kovač (Vrbas), strelci: Ćuk u 20. Miličić u 70. Stojković u 78. i 87. za Bačku. a P: Bursać u 27. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Borenović, Milovanović, Milićić (Bačka), Rakić, P. Bursać, Faber, Knežević, Rodić (Mladost). Crveni karton: Petreš (Mladost).

BAČKA: Pavasović 7, Dragić 7 (Đukanović 6), Nikšić 7, BOrenović 7, Trbović 8, Babić 7, Miles 7 (Rahić 6), Iličić 7, Milovanović 6 (Stojković 8), Ćuk 8, Šotra 7.

MLADOST: Rašeta 7, Petreš, P. Bursać 7, G. Bursać 6, Rodić 6, Faber 6, Rapajić 6, Macanović 6, Divljak 6 (Uzelac 6), Zorić 7 (Đeri), Rakić 6.

Fudbaleri Bačke došli su do zaslužene pobede. U 15. minutu gosti su ostali sa deset igrača, isključen je Petreš. Domaći su došli do vođstva posle centaršuta Babića. Ćuk je pogodio mrežu. Petar Bursać šutem iz trka je izjednačio rezultat.

U drugom delu obe ekipe su krenuli agreisvno. Milićić je postigao pogodak na asistenciju Ćuka. Nebojša Stojković je postigao dva pogodka.

Bačka (P) - Mladost 3:1, Zadrugar - Budućnost (G) 2:2, Mladost (T) - Polet (K) 1:5, Srbobran - Tekstilac 7:0, Sloga (Č) - Tavankut 3:3, Mladost (BP) - Radnički (S) 5:0, Preporod - Tisa 0:1. Slobodan je tim: BSK.

1. Srbobran              20     15     4      1      46:6  49

2. Tisa                       20     14     4      2      41:12        46

3. Mlad. (BP)            20     12     5      3      44:16        41

4. Radnič. (S)           20     10     4      6      33:27        34

5. BSK                       20     9      3      8      45:41        30

6. Sloga (Č)              20     7      7      6      41:32        28

7. Polet (K)               21     7      6      8      31:28        27

8. Buduć.  (G)              21     7      4      10     29:34        25