VOJVOĐANSKA LIGA SEVER Gradištanci preokretom do bodova

26.09.2023. 10:29 10:32
Izvor: V. Jankov

Vojvodina – Mladost (A) 2:1 (1:1)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“, gledalaca 200. Sudija: Vukanović (Subotica). Strelci: Štrbac (autogol) u 40. i Jović u 59. (iz penala), za Vojvodinu, a  A. Jovović u 1. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Ilić, Marković, Dabižljević, Dražić, Lojović (Vojvodina), a Vejnović (Mladost).

VOJVODINA: Šmit, Ilić, Marković, Božičić, Novaković (od 38. Jović) Dabižljević, Korać (od 81. Selić), Pelengić (od 81. Dražić), Janković (od 64. Lojović), Sikimić (od 81.Radosavljević), Brkić.

MLADOST: Jeličić, Desnica, K. Jovović, Solać, Vejnović, Majstorović (od 81. Popović), Bačić, Ožegović (od 53. Arsović), Đukić, A. Jovović, Štrbac.

Još se gledaoci nisu smestili na svoja mesta, a mreža domaćina se zatresla, pa mnogi nisu ni videli kako je Aljoša Jovović postigao gol. Nije to obeshrabrilo ekipu trenera Lazara Dabižljevića, koja je napadala i posle jednog centaršuta Brkića, Štrbac je pogodio sopstvenu mrežu.

Nastavak je doneo dominaciju domaćina, koja je urodila plodom u 59. minutu. Stefan Korać je oboren u kaznenom prostoru gotiju i sudija Vukanović je pokazao na belu tačku.

Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Nemanja Jović. Isti igrač je mogao da se upiše u listu strelaca još dva puta .

V. Jankov

Vrbas – Radnički (B) 2:0 (0:0)

VRBAS: Stadion kraj Šlajza,. gledalaca 50. Sudija: Carić (Sombor). Strelci: Krainović u 82. i Jelić u 84. minutu . Žuti kartoni: Miličković, Jelić, Šćepanović (OFK Vrbas).

VRBAS: A. Damjanović 7, Miličković 7, Savović 7, Đurković 7 (od 46. Bajić 7), Vujošević 7, Klisarić 7(od 46. Ščepanović 7), Jelić 8, Vasić 7 (od 76. Jovanović -), Živkucin 7, Krainović 8, Šćepanović 8.

RADNIČKI: S. Lebović 7, D. Tosenberger 6 (od 80. Maravić),  Kolak 6, Kujundžić 6 (od 80. Lukić), F. Tosenberger 7, Stojanović 6, L. Lebović 7, Šimić 7, Vukelić 7, Marinković 7 , Orčić (od 19. Maravić 7).

Bila je to uzbudljiva i borbena utakmica, da bi u finišu susreta presudili Krainović i Jelić i na taj način Vrbašani slavili pobedu.

Vodeći gol Vrbašani su postigli u 82. minutu najviše zahvaljujući najboljem akteru utakmice Šćepanoviću. On je između dva štopera gostiju poslao loptu u prazan prostor, Lebović je uspeo da odbije loptu na nekih desetak metara od svog gola,  najbliži golu protivnika bio je  Krainović i lob udarcem matirao gostujućeg golmana.

Konačan rezultat postavljen je dva minuta kasnije kada je ovog puta Krainović kao asis-

tent ubacio loptu u prostor, Jelić je prihvatio i lob udarcem sa ivice kaznenog prostora gostiju savladao Stefana Lebovića

M. Jovičić

Solunac – Preporod 3:1 (0:0)

KARAĐORĐEVO: Stadion Jovan Jerković Joca, gledalaca 100. Sudija : Jakić Nikola ( Bač). Strelci : Bogićević u 49, Kolundžija u 63. Đuranović u 87. za Solunac, a Gnjatović u  62. minutu za Preporod. Žuti kartoni: Bogićević, Božović (Solunac), Momčilov, Feješ, Todorović (Preporod).

SOLUNAC: U. Slijepčević 7, Paripović 8, Arežina 7, D. Slijepčević 8, Samardžija 7, Kangrga 7 (od 76. Janković 7), Bogićević 8, Kolundžija 8 (od 90. Kustudić), U. Božović 8 (od  46. M. Božović 7), Đuranović 8.

PREPOROD: Vuković 7, Gnjatović 7, Cakić 7, Stanić 7, (od 61. Đurđević), Brzulović 6 (od 55. Čabrilo 6), Šašić 6, Momčilov 7, Kopunović 6, Feješ 7, Todorović 7, Oblaković 6.

Konačno prva pobeda Solunca u višem rangu i za beg sa dna tabele. Posle prvog poluvremena gde nije bilo golova, a šanse nisu iskoristili Božović i Đuranović, u nastavku utakmice Bogićević uspeo da savlada Vukovića, a efektne golove postigli su još Kolundžija i Đuranović. Počasni pogodak za goste je delo Gnjatovića.

Sl. Simić

Bačka (S) – Obilić (Z) 3:1 (1:0)

SUBOTICA: Gradski stadion, gledalaca 100, sudija: Ivanišević, strelci: Malenčić u 39. i 55. Matijašević u 77. za Bačku, a Uzelac u 90. minutu za Obilić.

BAČKA: Sabo 7,5, Malenčić 8,5 (Kapetanović), Vrana 7,5 (Delić), Radmanović 7,5, Temunović 7,5, Bašić, Palković 7,5 (Kujundžić 7,5), Kiš 7,5, Šijačić 7,5, Milijašević 7,5, Mezei 7,5.

OBILIĆ: Vučetić 6,5, Kecman 6,5 (Knežević 6,5), Jušković 6,5 (Pilipović 6,5), Rodić 6,5, Krstić 6,5, N. Kobilarov 6,5, Ćetković (M. Kobilarov 6,5), Marković 6,5 (Ćivojnov 6,5), Uzelac 6,5, Popović 6,5, Simić 6,5.

Nakon što je početna inicijativa pripala gostima, crveno-beli su povezali redove i poveli. Igrao se 39. minut kada je jedna lopta stigla do Malenčića koji je doneo prvu radost domaćima. Isti igrač bio je zaslužan i za dupliranje prednosti u nastavku meča. Ponovo je golu Bačke prethodio period bolje igre gostiju, a kontranapad crveno-belih doneo je novu šansu Malenčiću.

Kada se činilo da je Obilić na putu do boljeg rezultata, razbranio se iskusni Sabo, a nakon što je odbijen nalet ekipe iz Zmajeva, Bačka rešava pitanje pobednika. Matijašević u 78. minutu postiže još jedan gol, na asistenciju Luke Malenčića.

S. St.

Sloga – Mladost (T) 6:0 (3:0)

ČONOPLJA: Stadion Sloge, gledalaca 200, sudija: Kerekeš (Subotica), strelci: Šveljo u 8, Vemić u 12. Lakić u 33. Vukas u 47. i 72. Milošević u 89. minutu.

SLOGA: Zorić 7 (Tumara 6,5) Erdelj 7, Rašković 6,5 (Prodanović 6,5), Šveljo 8 (Eror 6,5), Milošević 7,5, Lakić 7,5, (Kartalija 6,5), Vukas 8, Mitrović 7, Vemić 8, Konjović 7, Purić 7 (Ninković 7).

MLADOST: Bobin 5,5, Ćulibrk 5,5 (Grabež 5,5), Šijačić 6 (Ikraš 6), petrović 6, Pautelić 5,5 (Kaluđerović 5,5), Bubanja 6 (Medić 5,5), Radović 6, S. Gašić 6,5, Sr. Gašić 6,5 (Lazačić 6), Jokić 6, Kozomora 6,5).

Lider je lako došao do sedme pobede. Šveljo je već u 8. minutu pogodio mrežu, a malo kasnije Vemić, a zatim su golovi padali kao na traci.

S. St.

Bajša – Ravangrad 2:0 (1:0)

BAJŠA: Stadion Bajše, gledalaca 200, sudija: Bećanović (Lovćenac), strelci: Sili u 30. Morović u 60. minutu. Crveni karton: Vuletić (Ravangrad).

BAJŠA: Damljanović 7,5, Šević 7,5 (Itaj). T. Nađ 7, Varga 7,5, D. Rahić 7 (Batori 7), Morović 8, Sili 8, Savin 7, Dugandžija 7, Krivokapić 7 (Avdalović 7), O. Nađ 7.

RAVANGRAD: Pehelj 7, Basarić 7 (Kusović 6), Andrić 7, Vuletić 6, Stevanović 7, Stanar 6 (Uzelac6), Vidaković 7 (Delija 6), Matija 7 (Matić 6), Đurđev 7, Sapozničenko 7 (Mandić 6), Knežević 6,5).

Gosti su izveli brz napad preko Đurđeva ali sa 14 metara šutirao je pored stative. Prednost je obezbedio Sili, na asistenciju Kaluđerovića. Morović je ostigao lep gol za 2:0.

S. St.

Đurđin – Hajduk 2:1 (0:0)

ĐURĐIN: Stadion Đurđina, gledalaca 200, sudija. Olujić (Kula), strelci: Vidaković u 60. i 65. (iz penala) za Đurđin, N. Kovačev u 74. minutu za Hajduk.

ĐURĐIN: D. Sarić 7, Hrvatcki 7, Veličković 7, Šomnođi 7 (A. Bilbija), Panić 7, I. Bilbija 7 (S. Sarić 7), Vuković 7 (Kujundžić), Polovina 7, Vidaković  8, Stantić 7, Oračić 7 (Balać 7).

HAJDUK: Rašeta 7, Dujaković 6, Lazić 7, Agbaba 7, Sretić 6 (Bajčetić), Stojšić 7, N. Kovačev 7, Jančić 7,  Basarić 7 (Blagojević), Kucurski 6, F. Kovačev 7.