VOJVOĐANSKA LIGA SEVER Derbi Bajmočanima

19.09.2023. 10:50 10:52

Radnički (B) - Bačka 3:0 (1:0)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 500, sudija: Vanja Filipović (Subotica), strelci: Orčić u 18. Stojanović u 62. (iz penala), i 80. minutu. Crveni karton: Bjedov (Bačka).

RADNIČKI: S. Lebović 8, D. Tosenberger 7,5 (U. Marević), Kujundžić 7,5, Stojanović 8, L. Lebović 8, Lukić 7 (F. Tosenberger 7), Šimić 7,5 (Mitić), Vukelić 8, Marinković 8, Orčić 8 (Milić 7), Petrović 7. (Z. Marević 7,5).

BAČKA: Đurđevac 6, Bjedov 6, Živina 6 (Temunović 6), Bašić 6 (Radmanović 6), Milijašević 6, Mezei 6, Kape-

tanović 6 (Nedadović 6), Matijašević 6, Šijačić 6, Vujošević 7, Bursać 6.

Bajmočani su već u 3. minutu imali priliku, ali Darko Tosenberger je sa 18 metara šutirao pored stative. U sledećem napadu Kujundžić je poslao dubinsku loptu, brzonogi Srđan Orčić pobegao odbrani, prevario i golmana i sa pet metara poslao loptu u mrežu. U 21. minutu penal za goste, ali Matijašević je pogodio prečku.

U 62. minutu ponovo penal za Bajmočane, Bjedov je srušio Orčića,  a siguran je bio Stojanović. Na 3:0 povisio je Veljko Stojanović.

S. St.

Preporod - Sloga 1:4 (0:2)

NOVI ŽEDNIK: Stadon Preporoda, gledalaca 200, sudija: Šipoš (Srbobran), strelci: Todorović u 90. za Preporod, a Rajčanji u 31. Vukas u 44. Vemić u 57. i Šveljo u 84. minutu za Slogu.

PREPOROD: Vuković 6, Gnjatović 6,5, Čakić 6, Stanić 6 (Koponja 6), Šašić 6,5 (Đurđevac 6), Momčilov 6 (Čabrilo 6), Kopunović 6, Feješ 6 (Todorović 7), Oblaković 6,5, Babić 6,5 (Brizulović 6), Kovač 6,5.

SLOGA: Zorić 7, Erdelji 7, Rašković 6,5 (Šveljo ), Milošević 7 (Prodanović 6,5), Lakić 7, Rajčanji 8, Vukas 8, Vemić 8, Mitrović 7, Kartalija 7, Purić 7.

Fudbaleri Preporoda doživeli su još jedan poraz. Sloga je povela u 31. minutu golom Rajčanjija. Minut pre kraja prvog dela Vukas je udvostručio prednost. U drugom delu utakmice, Preporod je pokušavao dapreokrene rezultat, ali Sloga je igrala još bolje, pogotovo posle ulaska Ognjena Švelje, trostrukog asistenta i strelca.

S. St.

Mladost (A) - ladost (BP) 5:1 (4:1)

APATIN: Gradski stadion, gledalaca 200, sudija: Malić (Bačka Palanka), strelci: Uzelac u 12. u 42. Asović u 19. i 45. Đukić u 70. za Mladost, a Stojisavljević u 34. minutu za Mladost (BP).

MLADOST APA: Jelačić 7, Desnica 7 (Dimitrijević), K. Jovović 7, Veinović 7 (Đeri), Majstorović 7, Bačić 8 (Arsović 8), Đukić 8, A. Jovović 8 (Ožegović), Rapajić 8, Štrbac 8, Uzelac 8 (Đumić).

MLADOST (BP):  Lenja 6, Živanov 6, Štefek 6, Šproh 6, Grujić 6, Stojisavljević 7, Laćarak 6 (Kurteši 6), Kanja 7 (Stačinski 6), Apri 7 (Beronja), Vešica 6, Stanić 6 (Požarev 6).

Apatinci su nastavili sa pobedom i ovoga puta su visoko porazili Mladost. Mladi Uzelac postigao je dva gola i najbolji je igrač meča, a nastavlja Aljoša sa dva gola. Tačku na meč stavio je Đukić u 70.minutu. Sa ovom pobedom Apatinci su sve bliži ka vrhu tabele.

S. St.

Obilić - Bajša 4:0 (2:0)

ZMAJEVO: Stadion Obilića u rekreativnom centru, gledalaca oko 100, sudija Desnica (Apatin). Strelci: Marković u 18. 30. 56. Uzelac u 77. minutu. Žuti Kartoni: Jušković, Ćetković (Obilić), T. Nađ, Varga (Bajša).

OBILIĆ: Vučetić, Kecman (Šmit), Jušković, M. Kobilarov, Krstić (Peković), N. Kobilarov (Lazić), Ćetković, Marković, Uzelac, Živojnov, Simić (Popović).

BAJŠA: Damjanović, T. Nađ (Stevanović), Varga, Morović (Da. Rahić), Vranješ (Šević), Sili, Savin, Dugandžija, Krivokapić, Batori (Utaši), O. Nađ (De. Rahić).

Zmajevčani su  u susretu sa solidnom ekipom iz Bajše, rutinski, sa pola snage ostvarili ubedljivu pobedu, koja ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Zmajevčani su krenuli ofanzivno i već u prvih desetak minuta imali nekoliko idealnih prilika. Dobro organizovanu igru naročito po sredini terena u 18. minutu krunisao je raspoloženi Marković koji je u 30. i 56. minutu realizovao još dve šanse kojima je u potpunosti razbio sve iluzije gostiju.

Bajša je u drugom poluvremenu imala dve lepe prilike, ali odbrana domaćih nije dozvolila nikakva iznenađenja. U 77. minutu odlični Uzelac postavio konačan rezultat. Prema prikazanoj igri Zmajevčani su mogli ostvariti i ubedljiviju pobedu.

L. Kiš

Hercegovac - Solunac 3:1 (2:1)

GAJDOBRA: Stadion Hercegovina, gledalaca: 300, sudija: D.    Trivunović(Sombor), strelci: Spajić u 24, Laković u 44. i S. Račić u 66. Hercegovac, a Bogićević u 40. minutu za Solunac, žuti kartoni: Pejović, Efendić, S. Račić, trener M. Knežević (Hercegovac), a Samardžija, Bogićević, Kolundžija, U.  Božović, M.  Božović(Solunac).

HERCEGOVAC: V,   Lukač, Pejović, Efendić, Damjan Gubaš, Laković, Spaić, M. Hrnjački (S. Račić), Tadić, S. Hrnjez (Ilić), Nikolić (Milanov), Tešanović (Glišić),

SOLUNAC: U. Slijepčević, Paripović (Šafranj), Arežina, D,   Slijepčević, Samardžija, Kangrga (Jerković), Bogićević (Kustudić), Maksimović(M. Božović), Kolundžija, Kosovac, U. Božović (Đuranović),

Fudbaleri gajdobranskog Hercegovca ušli su u meč čvrsto odlučni u nameri da zabeleže pobedu i da prekinu  mini seriju loših rezultata,   I, uspeli su u tome. Ali, nije im bilo nimalo lako.