VOJVOĐANSKA LIGA JUG Kaćani do boda  u poslednjem minutu

30.04.2019. 11:32 11:35
Izvor: Dnevnik.rs

U pojedinim utakmicama 22. Kola Vojvođanske lige jug bilo je napeto do samog kraja, a na pojedinim je bilo pravih goleada. Evo rezultata:

Sremac (V) - Jugović 1:1 (0:0)

VOJKA: Stadion Sremca, gledalaca 250, sudija Meničan (Vrdnik).Strelci: Babić u 85. za Sremac, a Plavšić u  90. minutu za Jugović. Žuti kartoni: Starčević, Kuburović, Grujin, Babić (Sremac), Ćeran, Stojanović, Ris, Srdić, Milojević (Jugović).Crveni kartoni. Draganović, Milojević (Sremac).

SREMAC: Starčević 6, Kuburović 7, J. Radivojević 6, Milojević 6, Draganović 7, Grujin 7 (Grujić), Bosnić 7, Babić 7, Marković 6 (Ćurčin), Kačar 7, Spalović 7.

JUGOVIĆ: Mladenović 7, Ćeran 6, Stojanović 7, Ris 7, Srdić 7, Jakšić 6, Terzić 6, Nikolić 7, Bubnjević 7 (Đaković) Plavšić 6.

Umesto da domaćini slave sa pet, šest golova razlike gosti su još iščupali  bod u poslednjem minutu meča kada je Plavšić iskoristio grešku odbrane domaćina.

A Babić je velemarstorski doveo Sremac  u vođstvo.U kontri dobio je loptu na 16 metra, okrenuo je dvojicu gostujućih igrača, i preciznim šutem pogodio mrežu.   L. Kovačević

Hajduk (D) - LSK 6:1 (3:1)

DIVOŠ: Igfralište Hajduka, gledalaca 120, sudija R. Petrović (Sremska Mitrovica). Strelci: D. Simić u 9, Skorupan u 18.i 25, Savićević u 57.i Mandić u 64.i 80. za Hajduk, a Nenadović u 20. minutu za LSK. Žuti kartoni: A. Simić (Hajduk), Radić, Maksimović (LSK).

HAJDUK: Aleksić 7, A. Simić 7, Stević 7, Halilović 7, Pendo 7, Lukić 7, Milenković 7 (Šućak 7), Skorupan 7 (Mandić 7), Milojević 7 (Dragojević 7), Savićević 7 (Veljković 7), D. Simić 7.

LSK: Ovšek 6, Davogić 6, Nenadović 7, Vukolić 6, Lađevac 6, Vukotić 6, Dragičević 6, Savić 6, Radić 6 (Šćurk 6), Pisarević 6, Maksimović 6.

Dobra igra u Divošu. Rivali su igrali otvoreno i to je najveća draž ove utakmice. A, što nije bilo više golova glavni krivci su strelci koji su bili nespretni. Gledaoci su ipak videli sedam golova, a najlepši je bio pogodak Nenadovića, iz slobodnog udarca s 20 metara. Lopta je završlila ispod same prečke. R. Maričić

Radnički (Š) - Borac (Š)  2:2 (1:1)

ŠID: Stadion Radničkog, gledalaca 100, sudija Graovac (Ruma).Strelci: Krajnović u 33.i Derajić u 94.za Radnički, S. Veselinović u 18.i Stojičić u 47. minutu za Borac. Žuti kartoni: Matić, Ilić, N. Sarić (Radnički), Vojvodić, Stojičić, Milanović, S. Veselinović, Prodanov (Borac).Crveni karton: N. Đurić (Borac).

RADNIČKI: Ilić 7, J. Sarić 7, Aperlić 7, Vasić 7, Stojšić 7, Derajić 7, Krajnović 7, Mirčetić 7, Matić 7, N.Sarić 7, Perović 7.

BORAC:  Vojvodić 7, D. Ris 7, Panić 7, Cvijić 7, N. Đurić 7, B. Ris 7, Č. Veselinović 7, Stojičić 7, Milanović 7, S. Veselinović 7, Prodanov 7.

Kada su gledaoci napuštali stadion misleći da su njihovi ljubimci pretrpeli novi poraz Derajić  je izjednačio rezultat. U poslednjim sekundama nadoknade vremena prevario je celu odbranu gostiji  svom timu doneo dragocen bod.         L. P.

Hajduk (B) - Podrinje 1:4 (1:0)

BEŠKA: Stadion Hajduka, gledalaca 200, sudija Todić (Vrdnik).Strelci: M. Mitrović u 5. za Hajduk, a Pantić u 52, Rogo u 63, Trebovac u 68.i Radovanović u 74. minutu za Podrinje. Žuti kartoni: Subotin, Milovančević (Hajduk).

HAJDUK: Radaković 6, Jovanov 7, Subotin 7, Čiča 6, Đorđević 6, Ž. Mitrović 7 (Sič 6), M. Gavrilović 7, M. Mitrović 6, Petrović 6 (Ranđelović), Milovančević 6, Mačak 6 (Mihajlović).

PODRINJE: Relić 7, Teodorović 7, Radovanović 7, Pršić 7, Đurđević 8 (Živković), Trebovac 8, Čokanjalović 7 (Rogo 7), Pantić 8, Arsenović 7 (Ivić), Tomić 7, Mijailović 7.

I pored ubedljive pobede gostiju, Beščani se nisu ni malo obrukali.U prvom poluvremenu odigrali su odlično i brzo poveli, posle uspešne akcije koju je započeo Gavrilović, a akciju je završio M. Mitrović. U 37.minutu povredio se “mozak” domaćeg tima Željko Mitrović i to su gosti u nastavku iskoristili i za samo 24.minuta postili četiri gola i došli do ubedljive pobede.

M. Batalo

Prvi maj - Hajduk (Č) 6:1 (3:0)

RUMA: Igralište Prvog maja, gledalaca 100, sudija Čekićević (Morović).Strelci: Krstić u 9, Tepić u 13, Đokić u 21. i 62. i Ostojić u 80. i 84. za Prvi maj, a Srećkov u 71. minutu (iz penala) za Hajduk.

PRVI MAJ: Šegavac 7, Stoisavljević 7, Bajić 7 (Stojčić 7), Stanivuković 7, Mačvanski 7 (Ostojić 7), Krstić 7, Đukić 7, Tepić 7, Čupeljić 7, Đokić 7, Zec 7 (Ivanković 7).

HAJDUK: Njegovan 6, Popović 6, Šarić 6, Stanković 6, P. Samolovac 6, Srećkov 6, Sladojević 6, Maksimović 6, Makivić 6, Jović 6.

Gosti iz Čuruga doputovali sa samo deset igrača. A, prvomajci, u laganom ritmu, onako rutinski,  postigli su  šest golova.

J. Đorđević

Jedinstvo - Tatra 1:0 (0:0)

STARA PAZOVA: Stadion  Jedinstrva, gledalaca 200, sudija Grmuša (Petrovaradin). Strelac: Grubor u 55. minutu. Žuti kartoni: Tošić, Vukmirović, Denić, Grubor (Jedinstvo), Klajić, Munjas (Tatra).

JEDINSTVO: Jovišić -, Denić 7, Lukač 8, Grubor 8 (Vujičić), Vukmirović 8, Igrač 7, Tošić 7,  Milanović 7, Živanović 8, Bojić 7 (Đuran 7), Delić 7.

TATRA: Buzayija 6, Zirić 7, Apić 7, Hornjak 7, Subotin 7, Poštić 6, Sapunyić 6, Grahovac –(Klajić 6), Barić 7 (Perašinović), Lukić 6 (Zeljković), Ubović 6.

U duelu timova ispod crte, sa minimalnim rezultatom Staropazovčani su osvojili dragocene bodove.     M. Bzovski

Sloga (T) – Podunavac 3:1 (1:1)

TEMERIN: Stadion Sloge, gledalaca: 200, sudija: Stojić (Novi Sad), strelci: Đorđević u 22, Pastor u 58. i Nem. Tomić u 80. za Slogu, Đurić u 11. minutu za Podunavac. Žuti kartoni: Marković, Nem. Tomić (Sloga), Petronijević, Marko S. Živković (Podunavac).

SLOGA (T): Borojević 7,5, Pastor 8, Nem. Tomić 8, Zelić 8, Banović 8, D. Vukaljević 7,5, Svitić 7,5 (od 90. L. Tomić - ), Marković 7,5 (od 75. Nik. Tomić 7,5), Đorđević 8,5, S. Vukaljević 7,5 (od 87. Prolić - ), Tucakov 8.

PODUNAVAC: Krompić 7,5, Čelar 7, Đurić 7,5, Vujasinović 7, Paunović 6,5, Petronijević 7,5, Balešević 7, Kačarević 6,5 (od 80. Anđelković - ), Marko S. Živković 7, Gavrilović 6,5 (od 68. Marko A. Živković - ), Mandić 7. Odličan meč u Temerinu, gde domaći nisu imali pravo na grešku, dok je Podunavac stigao na megdan, osokoljen serijom pobeda, kao najuspešnija ekipa prolećnog dela. Gosti iz Belegiša, poveli su u 11. minutu, preko Nedeljka Đurića. Za izjednačenje se pobrinuo Nemanja Đorđević.  U 44. minutu, odlični sudija Uroš Stojić dosudio je penal, ali mladi golman Branislav Krompić je pročitao nameru Dejana Vukaljevića. Kapiten domaćih Robert Pastor, u 58. dao je gol za vođstvo od 2:1. Zavesu su spustila braća Tomić, stariji Nikola je izveo korner, dok je Nemanja bio najviši u skoku i zakucao loptu pod prečku.

M. Menićanin

STARA PAZOVA: Jedinstvo - Tatra 1:0, RUMA: Prvi maj - Hajduk (Č) 6:1, VOJKA: Sremac - Jugović 1:1, ŠID: Radnički - Borac (Š) 2:2, BEŠKA: Hajduk - Podrinje 1:4, TEMERIN: Sloga - Podunavac 3:1, DIVOŠ: Hajduk - LSK 6:1. Sloga iz Erdevika je bila slobodna.

12. Jedinstvo             21     7      6      8      23:22                27

13. Tatra                    22     6      6      10     19:20                24

14. LSK                      22     4      3      15     17:45                15

15. Hajduk (Č)             22     0      0      22     2:70                  0