Vojvođanska liga – jug: Kaćani čuvaju vrh tabele

09.10.2018. 10:46 10:49

​​​​​​​Jugović - Sremac 2:0 (2:0)

KAĆ: Igralište u Sigetu, gledalaca 150, sudija: Grmuša (Petrovaradin). Stelci: Babić u 10. i Terzić u 40. minutu.

JUGOVIĆ: Mladenović, Dubroja 7, D. Ris 7, Vučković 7, Vuletić 7, Antonić 7, Terzić 7,5, Nikolić 7,5, Plavšić 7 (Gašić), Babić 7 (M. Ris), Tomović 7.

SREMAC: Starčević 6, Kuburović 6,5 (Bosnić), Belak 6, Milojević 6,5, Draganović 6,5, Grujin 6,5, Popović 6,5, Babić 6, Marković 6 (Rundić), Radivojević 6,5, Spalović 6,5 (Bešović 6).

Kaćani su sigurnom igrom došli do bodova. Predvođeni tandemom Terzić-Nikolić već u prvom delu stvorili su prednost koju gosti nisu pokušali ni da ugroze.

S. R.

Borac (Š) - Radnički (Š) 2:1 (1:0)

ŠAJKAŠ: Igralište Borca, gledalaca 150, sudija: Samac (Futog), strelci: Veselinović u 21. i Popin u 47. za Borac, a Krajinović u 85. minutu za Radnički.

BORAC: Buzadžija 7, D. Božić 7, Makivić 7 (Đurić 7), Živanov 7 (Zečević 7), Jašić 7, Ivanović 8, N. Božić 7, Grgić 7, Asani 7 (Panić 7), Veselinovć 8, Popin 8.

RADNIČKI: Tomašević 7, Nonković 6 (Vasić 7), Mijatović 6 (Balaško 6), J. Sarić 7, Bošnjaković 8, Stojišić 6, Derajić 7, Matić 6, N. Sarić 7, Perović 6, Krajinović 7.

Novu pobedu izvojevali su igrači Borca protiv odlične ekipe iz Šida. U 21. minutu centaršut Makivića sa leve strane ispratio je Popin, glavom je odigrao povratnu do Veselinovića, a ovaj sa 10 metara prizemnim šutem pogodio sami ugao.

U nastavku Nikola Božić je asistirao kapitenu Nikoli Popinu koji je znalački udvostručio prednost. Što se mreža Šiđana još jednom nije zatresla zasluge pripadaju golmanu Tomaševiću, kada je udarac Panića krajnjim naporom izbio u korner. Pet minuta pre kraja nakon kontre Derajića isti igrač je nesebično uposlio Krajinovića, a ovaj savladao Buzadžiju.

M. Po.

TatraJedinstvo 0:0

KISAČ: Igralište Tatre, gledalaca 300, sudija: Ranković (Bački Jarak), žuti kartoni Sapundžić, Klaić (Tatra), a Vucković, Mihajlović,  S. Rudić (Jedinstvo).

TATRA: Kosturanov 8, Zirić 6, Pekić 6, Apić 6, Ušćumlić 6, Berić 6, Petrović 6, Sapundžić 6, Pilipović 6, Gadžić 6, Barić 6 (Nastić 6), Klaić 6.

JEDINSTVO: Jovišić 7, Vetanović 8, S.Rudić 6 (Lukač 6), Vojbaša      6, Mihajlović 6, Zivković 6, M. Rudić6, Vucković 6 (Denić 6), Šobot 6, Vujičić 6, Zogović 6,

Bila je to slaba fudbalska predstava, bez pravih prilika. Jedino za pohvalu je da se igralo obostrano fer i korektno. Podela plena je najrealniji ishod. Gosti su u finišu pogodili prečku.

P. Palik

Hajduk (Č) - 1. maj 0:1 (0:0)

ČURUG: Stadion Hajduka, gledalaca oko 200, sudija: Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelac: Bačvanski u 65. minutu. Žuti kartoni: Srećkov, Brkić, Damjanović (Hajduk), a Pendo (1. maj). Crveni karton: Trninić (Hajduk).

HAJDUK: Plemić 8, Hornjik 7 (Brkić 7), Srećkov 7, M. Markov 7, Ubović 8, Stanišić 7, Damjanović 7 (Vujčić), Radin 7, D. Markov 7, Šćepanović 7 (Trninić), Zeljko 7.

1. MAJ: Šegavac 8, Stanković 7, Pendo 7, Ristić 7, Bačvanski 8 (Lazić), Milojević 7, Lacković 7 (Đokić), Radišić 8, Čupelić 7, Stojčić 7 (Novaković), Zec 7.

Fudbaleri Hajduka i posle osam odigranih kola i dalje su bez bodova iako su odigrali najbolji meč ove jeseni, opet su poraženi.

Što su bodovi otišli u Rumu najviše zasluge pripadaju golmanu Matiji Šegavcu i spretnom strelcu Miši Mačvanskom.

P. Bundalo

LSK - Hajduk (D) 0:4 (0:2)

LAĆARAK: Stadion LSK-a, gledalaca 300, sudija Meničanin (Vrdnik). Strelci: Milenković u 36. sekundi i 90, Kremenović u 12. i Radinović u 75. minutu. Žuti kartoni: Trubić, Bosančić, Vuletić, Plavšić (LSK), Puškaš, Ostojić, Mandić (Hajduk).

LSK: Ovšek 6, Đilas 7 (Davogić 6), Vuletić 7, Lađevac 7 (Plavšić 6), Trubić 7 (Bojić), Bosančić 7, Vukotić 6,  Šćurk 7, Jošić 6, Oparušić 6, Vasilić 7.

HAJDUK: Radić 7, A. Simić 7, Stević 7, Kremenović 8, Lukić 7, Ostojić 7 (Mandić 7), Puškaš 7 (Bakoš), Skorupan 7, Milenković 8, Savićević 7 (Pazarski), Sovilj 7, Radinović 7.

Odlična igra, Divošana,u prvom poluvremenu donela im i vođstvo od dva razlike.Prvi napad gostiju i vođstvo već u 36. sekundi. Milenković je efektno lobovao, istrčalog golmana Ovšeka, s 16 metara.

U 12. minutu gosti su izveli korner, a najviši, u buketu igrača, bio je Kremenović, i glavom je sproveo loptu u mrežu pored iznenađenog Ovšeka. A, da su gostujći strelci bili malo precizniji Ovšek bi zasigurno vadio loptu, iz svoje mreže još nekoliko puta.

U nastavku, gosti su i dalje bili mnogo bolji rival. Za treći pogodak najzaslužnijije je Radinović. Jakim i preciznim šutem s 16 metara, loptu, je poslao, ka golu domaćih.Ovšek je odbranio šut, a odbijenu loptu, Radinović, je samo rutinski poslao u nebranjeni deo mreže. I, Milenković, je počeo meč, golom, iz šuta s 25 metara.

M. Plavšić

Podunavac - Sloga (T) 3:0 (0:0)

BELEGIŠ: Stadion Podunavca, gledalaca 200, sudija Stojić (Novi Sad). Strelci: Tintor u 60, Petronijević u 71. i Đuričić u 90. minutu. Žuti kartoni: Vujasinović, Šolaja (Podunavac), Zelić, Nikola Tomić (Sloga).

PODUNAVAC: Adrović 7, Šolaja 7, Petković 7, Vujasinović 7, Đuričić 8, Tintor 7, Balašević 8, Anđelković 7 (Vukmirović 7), Brtka 7 (Jakšić 7), Mandić 7, Petronijević 7.

SLOGA: Slijepčević 7, Zelić 7, Tucakov 6, Pastor 6, Dašić 6, Nemanja Tomić 7, Nikola Tomić, Bajić 7 (Lazar Tomić), Mijajlović 6, Milovac 7 (Subašić), Rajčević 6.

Domaćini, su bili mnogo bolji rival, ali pobedu su osigurali tek u drugom poluvrenmenu. Petronijević je ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, a Tintor se našao sam na drugoj stativi i sa nekih sedam metara nije mu bilo teško da matira Sliječevića. Potom je Petronijević postigao gol sa oko 20 metara, a u samom finišu u listu strelaca upisao se i Đuričić iz šuta sa desetak metara.

M. Radaković

Podrinje - Hajduk (B) 4:0 (1:0)

MAČVANSKA MITROVICA: Stadion Podrinja, gledalaca 300, sudija Pjevac (Temerin). Strelci: Trebovac u 24, Đurđević u 49. i 75. i Živković u 87. minutu. Žuti kartoni: Tomić, Pantić (Podrinje), Blanuša, Petrović, Mačak (Hajduk).

PODRINJE: Relić -, Gačić 7 (Živković 8), Teodorović 8, A. Radovanović 7, Pršić 7, Rogo 7 (Ivić 7),  Đurđević 8, Trebovac 8 (Pavlović 7), Arsenović 8, Pantić 7, Tomić 7.

HAJDUK: Blagojević 6, Blanuša 6 (Grković 6), Subotin 5, S. Gavrilović 6, M. Gavrilović 6, M. Mitrović 6, Petrović 6 (Orošić 6), Živanović 6, Mačak 7 (Mutić 6), Curković 5, Ž. Mitrović 5.

Sve do vođstva igrača Podrinja, gola Trebovca, iz preciznog šuta, s 20 metara Beščani su imali posed lopte. Posle toga sve je bilo u znaku domaćina.

U drugom poluvremenu, domaćini su došli do prepoznatljive igre, i plod takve igre je još tri gola u mreži golmana gostiju Blagojevića. Dva pogotka postigao je Đurđević, a Živkovićev gol je pravo majstorstvo. Krenuo je Živković u pravi slalom sa loptom, prešao je nekoliko protivničkih igrača i onda je iznenada šutirao loptu s 18 metara. Lopta je završila u samom desnom gorenjem uglu golmana Blagojevića.

M. Drmanović

KISAČ: Tatra - Jedinstvo (SP) 0:0, ČURUG: Hajduk - Prvi maj 0:1, KAĆ: Jugović - Sremac 2:0, ŠAJKAŠ: Borac - Radnički (Š) 2:1, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje - Hajduk (B) 4:0, BEDLEGIŠ: Podunavac - Sloga (T) 3:0, LAĆARAK: LSK - Hajduk (D) 0:4. Sloga iz Erdevika je bila slobodna.

1. Jugović           8      6      1      1      10:5  19

2. Borac (Š)      8      5      2      1      14:5  17

3. Podrinje        8      5      2      1      13:4  17

4. Prvi maj         7      5      0      2      15:10        15

5. Sremac           7      4      2      1      7:4    14

6. Sloga (E)        7      4      1      2      16:9  13

7. Podunavac     8      3      1      4      12:8  10

8. Hajduk (B)      7      3      1      3      9:10  10