Vojvođanska liga – istok Vasković preporodio Novobečejce

20.03.2018. 12:08 12:11
Izvor: Dnevnik.rs

Izabranici novog trenera Jedinstva iz Novog BečejaStrahinje Vaskovića osvojili su značajne bodove, u borbi za opstanak, protiv borbenog sastava iz Kikinde.

Jedinstvo (NB) – ŽAK 1:0 (1:0)

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise, gledalaca 100. Sudija: Mrđa (Pančevo). Strelci: Peruničić u 40. minutu za Jedinstvo.

JEDINSTVO (NB): Veskov 7, Prodanov 7 (Terzin 7), Njagrin 7, Eremić 7, Siđi 7 (Stojkov -), Peruničić 8, Korać 7, Pecarski 7 ( Lalić -) Marčić 7, Lovre 7, Josović 7

ŽAK: Hajrović 7, Feješ 6, Kiurski 6, Cvijan 6 (Bucalo -), Blažić 6, Latinović 6, Marčeta – (Čolak 6), Kitanović 6, Ratko 6, I. Fučak 6 (Kočiš -) D. Fučak 6.

Vodila se otvorena borba u kojoj su domaći imali više porilika, ali su samo jednu iskoristili. Posle šanse Koraća,  u 40. minutu novajlija u redovima domaćih, Čaba Siđi je posle solo prodora šutirao, a odlični Hajrović loptu odbio samo, do najboljeg strelca Novobečejaca Nikole Peruničića, koji ovakve prilike ne propušta.

U strelce je mogao da se upiše i Isa Lalić, kada se našao oči u oči sa Hajrovićem,  koji je na čudesan način spasao svoj gol.

St. Davidović

Polet - Budućnost 1:1 (1:0)

NAKOVO: Stadion Poleta, gledalaca 100, sudija: Bogdanović (Zrenjanin), strelci: Draganov u 28. za Polet, a Bobić u 80. minutu za Budućnost.

POLET: Kovač 8, Knežević 7, Tintar 7, Malogajski 7 (Velemirov), Inđić 7, Šćepanović 7, Draganov 8, Miličić 7, Radlović 7, Sakal 7, Tubin 7.

BUDUĆNOST: Medić 7, Vidić 7, N. Kovačević 7, Lukin 7, Ivančević 7, Aranitović 7, Stojčić 7 (Radin 7), Manojlović 7, Pozić 7, Bobić 8, Korać 7.

Posle duže pauze konačno su pored svog imena uknjižili i bod ekipa Poleta iz Nakova, pošto su na svom terenu odigrali meč protiv Budućnosti nerešeno. Polet je u 28. minutu je poveo pogotkom Kristijana Draganova i u ovom delu igre imao je terensku inicijativu. U nastavku su gosti dominirali, a bilo je samo pitanje kada će pogoditi mrežu golmana domaćina Kristijana Kovača. To se desilo u 80. minutu kada je Nikola Bobić posle kornera iz blizine pogodio mrežu. Podela bodova je najrealniji ishod ovog komšijskog susreta.

M. Sekulić

Radnički (S) - Vršac 0:1, Mladost (O) - Radnički (K) 3:2, Polet - Budućnost 1:1, Kikinda  - Kozara (odloženo, potopljen teren), Begej - Jedinstvno (BK) 4:1, Sloboda (NK) - Vojvodina 0:0, Jedinstvo (NB) - ŽAK 1:0, Proleter - Sloga 3:2.