Vojvođanska liga – Istok: Razigrani Botošani

04.09.2020. 08:47 08:50
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Omladinac FAM - Radnički (S) 8:0 (2:0)

BOTOŠ: Igralište Omladinca, bez gledalaca, sudija: Bjeloš (Zrenjanin).  Strelci: Novković u 9, 48, 69. i 80. Radojčić u 22. Šarenac u 70. Jovanov u 72. S. Miloš u 85. minutu (autogol).

OMLADINAC FAM: Miškov, Tanjga 8, Stošić 8, Šarenac 8, Novković 9, Brkić 8, Radojčić 8 (Nataroš), Bojanić 7 (Trkulja 7), Prokić 8 (Spalević), Šemić 8 (Romanov), Stojković 7 (Jovanov 8).

RADNIČKI (S): Mišić 5, Kukolj 5, Mi. Miloš 5, Vučković 5, Ognjenović 5 (S. Miloš 5), Kondan 5 (Ma. Miloš 5), Mamlić 5 (Jovanović 5), Kovačević 5, Kurunci 5, Ristivojević 5, Mirković 5 (Skoko).

U komšijskom odmeravanju snaga domaći su bili znatno bolji, a u 9. minutu Slađan Novković je otvorio pravu goleadu protiv nemoćnih komšija iz Sutjeske. Bilo je puno prilika za još ubedljiviji trijumf, ali zbog promašaja domaćih igrača rezultat nije dvocifren.

Sloga - Radnički (K) 3:0 (2:0)

PLANDIŠTE: Igralište Sloge, bez gledalaca, sudija: Popov (Zrenjanin). Strelci: Radić u 20. Lazarević u 33. i Selaković u 74. minutu. Crveni karton: Divnić u 54. minutu (Radnički).

SLOGA: Ilkić 7,5, Prica 7,5, Cvetićanin 7, Lazarević 8 (Radulović), Selaković 8 (Crnogorac 7), Vukomanović 7 (Spremo 7), Tadić 8 (Taskovski), Albert 7, Radić 8, Stefanovski 7, Olđa 8.

RADNIČKI: Avramović 7, Milenković 6 (Radenković 6), Divnić 6, Kitić 6, Stojaković 6, Antić 6 (Marković), Jonović 7, Marjanović 6 (Simijanović 7), Kostić 6, Deliblaćanin 7 (Velićanović 6), Vučević 6 (Sekulić).

U otvorenoj igri domaći su imali veći posed lopte, a u 20. minutu Lazarević je izveo korner, a najviši u skoku je bio Nikola Radić i glavom pogodio mrežu,  da bi u 33. minutu dobro ubacivanje sa strane iskoristio Dejan Lazarević i sa visine peterca udvostručio vođstvo.  U nastavku  domaći su bili bolji i agresivniji, da bi u 74. minutu Lazarević ponovo izveo korner, a Radovan Selaković efektno glavom pogodio mrežu.

Krajina - Banat 1:0 (1:0)

KRAJIŠNIK: Igralište Krajine, sudija: Gaborov (Zrenjanin). Strelci: Bogić  u 15. minutu (iz penala).

KRAJINA: Vasić 7, Rajkov 6, Oljača 7, Grmuša 7, Erdeljan 7, Stanković 8, Stojić 6 (Blanuša 6), Ivančević 7, Bogić 8 (Juhas), Ongur 6 (Đurić 6), Stojaković 6, Latković.

BANAT: Sladović 7, Divljački (Kovač 6), Radojev 6, Milenković 7, Dmijović 6, Krstić 7, Eskić 7, Bajkin 6 (Stojić), Petković 7, Stojanović 7, Maksimović 6.

U otvorenoj igri domaći su krenuli agresivno.  U 15. minutu Bogić je odigrao dobru loptu do Stojića, koji je ušao u šesnaesterc, neko ga je s leđša srušio,a sudija pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nikola Bogić.

Mladost - Borac 5:1 (1:1)

OMOLJICA: Stadion „Ponjavica”, bez gledalaca, sudija:Cvitak (Pančevo) Strelci: Pavlović u 18. Lukić u 50. Živanov u 69. Simonović u 81. Zulfić u 84. za Mladost, a Bajić u 14. minutu za Borac. Crveni karton: Pavlović u 61. minutu (Mladost).

MLADOST: Luković 7, Pavlović 7, Lukić 9, Zulfić 8, Javor 7 (Đokić), Celin 8, Juriša 8 (Cerović), Markov 8, Graovac 8 (Živkov 8), Jakovljević 8 (Lazinica 8), Simonović 8.

BORAC: Tomić 6, Jović 6 (Vuković 6), Amerijan 6, Perić 6 (Stanisavljević 6), Nedučić 7, Đurđev 6 (Popović 6), Bajić 6, Đukić 6 (Krsmanović 6), Ćirković 6, Stankovć 6, Stanojković 7.

U derbiju komšija gosti su se bolje snašli na početku susreta i preko vižljastog Bajića koji je utrčao iz drugog plana i savladao Lukovića. Domaći su izjednačili posle kornera. Pavlović je bio na mestu. U drugom poluvremenu domaći su igrali u visokom ritmu, i postigli još četiri pogotka.

Jedinstvo (BK) - Budućnost 2:2 (1:1)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Stadion „Đuro Budimir Bayo”, bez gledalaca, sudija: Šuljagić (Banatski Karlovac). Strelci: Grban u 39. i Zekanović u 70. za Jedinstvo, a Todorov u 9. i Prpa u 90 minutu za Budućnost.

JEDINSTVO: Đurić 7, Dabčević 7 (Babić), Grban 8, Korać 7, Radišić 7, Zekanović 7, Jeftenić 7 (Đorić 7), Kujunyić 7 (Kovačević), Anović 7, Đokić 7, Vukoje 7 (Martinović).

BUDUĆNOST: Cvijetić 7, Vasiljević 7, Prokin 7 (Perin), Markov 7, Tatić 7 (Lukin 7), Kovačević 7, Terzić 7, Savin 7 (Prpa 8), Homanec 7, Todorov 8, Stojčić 7.

U veoma dobroj utakmici viđeno je dosta lepih prilika,a na kraju utakmica je završena bez pobednika.

Pripremio:  M. N. P.

Jedinstvo (NB) - Begej 0:2, Sloga - Radnički (K) 3:0, Jedinstvo (V) - Naftagas 0:2, Omladinac FAM - Radnički (S) 8:0, OFK Kikinda - ŽAK 4:1, Proleter - Crvena zvezda 6:2, Krajina - Banat 1:0, Mladost - Borac 5:1, Jedinstvo (BK) - Budućnost 2:2

1. Omladinac     4      3      0      1      11:2  9

2. Begej     4      3      0      1      11:4  9

3. Kikinda 4      3      0      1      10:3  9

4. Naftagas       4      3      0      1      9:4    9

5. Budućnost      4      2      2      0      9:7    8

6. Jedinst. (BK)  4      2      2      0      5:3    8

7. Mladost 4      2      1      1      11:5  7

8. Sloga    4      2      1      1      9:8    7