VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Omoljičani silni i sa desetoricom

10.10.2023. 09:52 09:54
Izvor: pixabay.com

Mladost (O) - Radnički (K) 3:1 (1:1)

OMOLJICA: Igralište Mladosti, gledalaca 150, sudija: N. Santrač (Pavliš), strelci: Stošić u 7. Radisavljević u 50. Vukajlović u 82. za Mladost, a Lazinica u 4. minutu (iz penala) za Radnički. Crveni karton: Stošić (Mladost).

MLADOST: Todorović 7, Stanojević 7 (Mićić 7), Stošić 7, Točilovac 7, L. Lukić 7, Vukajlović 7 (V. Lukić), Radisavljević 7 (Kovačević), Stanković 7,5, (Đeri), Vojnović 7, Stefanović 7 (Maksimović 7), Starčević 7,5.

RADNIČKI: Rnić 6,5, N. Milutinov 6 (Mađarov 6,5), Pejić 6, Malešević 6 (Dobrosavljević 6), Divnić 6,5, Đorđević 6,5, Lazinica 7, Omega (Sekulić 6,5), Vujasinović 6,5, M. Milutinov 6 (Kitić 6,5), Jakovljević 7.

Ekipa trenera Petra Divića vezala je šestu pobedu,  u komšijskom derbiju je savladala  ekipu Radničkog i to sa desetoricom od 40. minuta kada je isključen Stošić. Gosti iz Kovina iz prvog napada poveli su golom iz penala Lazinice. Posle dobre akcije Stošić je bio na mestu i udarcem glavom izjednačio. U drugom delu strelci za pobedu bili su Radisavljević i Vukajlović.

R. D.

Budućnost - Borac 2:0 (1:0)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, gledalaca 200, sudija: B. Milivojev (Alibunar), strelac: Vlaučin u 18. i 92. minutu. Crveni kartoni: Đurković, Josimov (Borac).

BUDUĆNOST: Kuručev 7, Stanić 7, Markov 7,5, Radojičić 7 (Perin), M. Tomin 6 (Stojičić 7), Vlaučin 8 (J. Tomin), Ajdarić 7, Mastilo 8, Kondić 7,5, Savin 6 (Hovanec 6,5), Stričević 8.

BORAC: Lapić 7,5, Stevović 6 (Dimitrijevski 6), Đuričić 6,5, Ivanović 6,5, Petković 6 (Jakovljević), Gigović 6,5 (Bajić), U. Lukić 7,5, Đurković 5, Mačkić 6 (S. Lukić 6,5), Josimov 5, Jovašević 6 (Vuković).

Crnjani su zasluženo došli do pobede.

M. B.

Rusanda - Crvena zvezda 0:0

MELENCI: Igralište Rusande, gledalaca 150, sudija: V. Dobričić (Banatski Karlovac).

RUSANDA: Mijatov 7,5, Petrov 7, U. Stanković 6, Oljača 6,5, Janković 6 (Vinović 5, Odžin), Šarenac 6,5, Vukoje 6,5, S. Stanković 7, Radovanović 6, Stevanov 6 (Savanović 6), Erdeljan 7.

CRVENA ZVEZDA: Miškov 7, Mirkonj 6,5, Laništanin 7, Jankov 7, Novković 6,5, Knežević 6 (Uzelac), Čudanov 7, Zečević 6, Čubrilo 6 (Kovačević), Kresoja 7, Bajić 6 (Terzin 6,5).

Bilo je šansi na obe strane, ali je ostalo bez golova.

V. S.

BAK - Jedinstvo (BK) 4:0 (3:0)

BELA CRKVA: Igralište BAK-a, gledalaca 200, sudija N. Rankov (Kikinda), strelci: Bekirovski u 27. i 65. ANđelić u 34. Motorov u 42. minutu.

BAK: Sedljak 7, Bobić 7, T. Kračunjel 7, Strarović 7, Simić 7 (M. Kračunjel 7), N. Paunović 7 (Bokšan 7), Milković 7,5 (Sekulović 7), Bekirovski 7,5 (Čolak 7), Motorov 7, Anđelić 7,5, AnkaDavid 7 (Jovanović 7).

JEDINSTVO: Cvijetić 6 (Nedeljković 6), Dapčević 6, Korać 6 (Vojnović 6), Kovačević 6,5, Kujunyić 6, Marinac 6, Gašić 6 (Puškaš 6), Turkulj 6, Grujić 6, Popov 6 (Grban 6), Martinović 6,5.

Pobednik je odlučen u prvom poluvremenu kada su domaći igrači postigli tri pogotka.

A. K.

Kozara - Proleter 3:0 (1:0)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca 200, sudija: U. Radinović (Beočin), strelci: Spahić u 18. (iz penala), Kočiš u 60. i Rofa u 78. minutu. Žuti kartoni: B. Bunić, Ma. Francuski (Kozara), Đorđević (Proleter).

KOZARA: Mi. Francuski 7,5, Jelača 7 (Kondić), Terzin 7,5, Rofa 7,5, B. Bunić 7 (Karanović), Jovandić 7,5, Spahić 8,5, Petrović 8,5 (Laić), Đaković 7,5, Kočiš 7,5 (M. Bunić), Ma. Francuski 7,5 (Latinović).

PROLETER: Lukić 7,5,Marković 7,5, Đorđević 6,5, Tomić 6,5, Čučak 7, Ivljanin 7,5 (Ilić), Mišović 7, Jevtić 7, Božin 6,5 (Aleksić), Nešić 6,5, Laka 7,5.

Domaćin je pored tri postignuga gola imao je još tri izgledne prilike, ali u tri navrata ozbiljno su kod rezultat 0:0 i 1:0 za domaćina zapretili i momci iz Banatskog karlovca. Nisu iskoristili svoje šanse i zatim stigle kazne Kočiša i Rofe.

P. Trnić

ŽAK - Jedinstvo (V)3:0 (1:0)

KIKINDA: Stadion Vašarište, gledalaca oko 200, sudija: Galić Stojanović (Zrenjanin), strelci: Radivojac u 10. i 87. i Stojkov u 71. minutu.

ŽAK: Živkov 7,5, Knežević 7, Reljić 7,5, Kockar 7 (Radu), Utržen 7, Radivojac 8, Stojkov 7,5 (Fućak), Penavski 7, Detari 7 (Atanasković), Lakić 7 (Krnić 7), Budai 7 (Baba).

JEDINSTVO: Donović 5,5, Pešić 6, Kojić 6, Milićević 6, Graore 6, Vranić 6 (Nikolić), Sekulić 6, Ćirka 6,5 (Petrović), Majstorović 6,5, Necin 6,5 (Stanisavljev), Jevtić 6,5 (Jankov).

Kikinđani, iako igrom nisu blistali, rezultatski glatko su savladali momke iz Vlajkovca koji su u većem delu meča držali konce igre, ali nisu imali pravu završnicu, mada su dva puta ozbiljno ugrozili gol domaćina. U tim trenucima golman Kikinđana Marko Živkov je pokazao svoje kvalitete.

P. Trnić

Vojvodina - Sloboda 0:2 (0:1)

PERLEZ: Igralište Vojvodine, gledalaca 200, sudija: U. Šuljagić (Banatski Karlovac), strelci: Galić u 17. i Kovačević u 52. minutu.

VOJVODINA: Savić 7, A. Šušnjar 7, Ješić 6,5, Bogdanović 7, Kalajyija 7, Radišić 7, Kozić 6,5, Malbaški 7, Čižik 7, Pavlović 6,5 (Rudić 6,5), M. Šušnjar 7 (Malek 6,5).

SLOBODA: Atlagić 7 (Ćirić 7), Lisica 7, Bogojević 7, Marković 7,5, Ćulibrk 7,5, Galić 8 (Raduloški), Popović 7,5, Vokić 7, Zeljković 7, Đorić 7 (Labus), Kovačević 7,5 (Blagojević).

Iznenađenje u Perlezu, Kozarčani su uspeli da savladaju domaću Vojvodinu.

Ž. M.

Budućnost - Borac 2:0, ŽAK - Jedinstvo (V) 3:0, Kozara - Proleter 3:0, Mladost - Radnički (K) 3:1, Polet - Begej 1:1, Vojvodina - Sloboda 0:2, Rusanda - Crvena zvezda 0:0, BAK - Jedinstvo (BK) 4:0.

1. Mladost        9      6      1      2      19:8  19

2. Kozara  9      5      2      2      21:11        17

3. Vojvodina     9      5      2      2      12:6  17

4. Jedin. (V)      9      5      2      2      18:16        17

5. Sloboda        9      4      3      2      17:12        15

6. ŽAK      9      5      0      4      15:10        15

7. Budućnost     9      4      2      3      14:13        14

8. Proleter       9      3      3      3      15:12        12