Vojvođanska liga – Istok: Naftaši silni u nastavku

14.09.2021. 11:14 11:24
Izvor: pixabay.com

Naftagas - Jedinstvo (BK) 4:1 (0:1)

ELEMIR: Igralište  Naftagasa, gledalaca 300, sudija: N. Kampić (Novi Sad), strelci: Panić u 47. Krasić u 48. Milošević u 62. i Ćulibrk u 83. za Naftagas, a Matić u 34. minutu za Jedinstvo.

NAFTAGAS: Mijatov 6, Petrov 7, Grbić 7,5, Grban 7,5, Dabić 7, Milivojev 7,5, Krasić 8 (Ćulibrk 7), Milošević 7,5, (Jankov), Samardžić 7,5, Kozlovački 6,5 (Popov 7), Panić 7,5 (Stepanov).

JEDINSTVO: Magda 5,5, Zemunski 6 (Dapčević), Kovačević 6, Radišić 6,5, Kujundžić 5,5 (Draganić), Vukoje 5,5 (Ninić), Zekanović 5,5, Tatić 6, Anović 6,5, Đokić 6, Matić 7.

U derbiju kola prvo poluvreme je pripalo gostima, drugo naftašima koji su napravili veliki preokret i četiri lopte smestili iza leđa iskusnog golmana Martina Magde.

U 34. minutu na asistenciju Veljka Zemunskog, loptu u ugao gola poslao je Žarko Matić. Čim je počelo drugo poluvreme usledila je kanonada Elemiraca. Aleksandar Panić je izjednačio rezultat. Samo minut kasnije Krasić je iskoristio grešku gostiju i iskosa sa 15 metara pogodio ugao- Potom je Milošević bio precizan, a u finišu mladi Vuk Ćulibrk je posle centaršuta Aleksandra Petrova postigao je prvenac u dresu naftaša.

Begej - Sloga 1:1 (1:0)

ŽITIŠTE: Stadion Begeja, gledalaca 100, sudija: K. Todorović (Vršac), strelci: Ponorac u 6. za Begej, a Prica u 54. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Ma. Novak i Lisica (Begej), Babić (Sloga).

BEGEJ: Trivunović 7, Bajić 6 (Jevremov 6), Erdeljan 7, Kosović 7, Grbić 6, Ml. Novak 6 (Kondić), Mirković 6, Nikolić 6, Lisica 6, Ponorac 7, Ma. Novak 7.

SLOGA: Stevanović 7, Babić 7, Prica 7,5, Caran 6,5, Spremo 6 (Marjanović), Samardžija 6,5, Koruga 7 (Janković), Vučković 7, Radić 6, Stefanovski 6,5, Olđa 7.

Fudbaleri Begeja razočarali su pristalice novim remijem na domaćem terenu. Poveli su golom Ponorca posle centaršuta Mladena Novaka. Imali su domaćini još nekoliko prilika, ali napadači nisu bili precizni. U nastavku stigla je kazna, igrač gostiju Prica odlučio se na šut sa tridesetak metara i lopta bi bila plen golmana Trivunovića da na putu prema golu nije zakačila nekoga od igrača i promenila pravac. Do kraja utakmice fudbaleri Begeja imali su stalnu inicijativu, ali lopta nije htela u gol, pa je utkamica završena bez pobednika.

D. Milićev

Sloboda - Crvena zvezda (VS) 3:1 (2:1)

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”, gledalaca 150, sudija: Cvitak (Pančevo), strelci: Galić u 23. Rusić u 38. i Šanto u 89. za Slobodu, a Kovačević u 36. minutu za Crvenu zvezdu.

SLOBODA: Živkov 7,5, Ratko 8, Popović 7,5, Spahić 7,5, Umičević 7, Galić 7,5 (Šanto 7), Rusić 7, Mijatović 7, Latković 7, Ćosić 7 (Relić 6), Kozić 7.

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 6, Tomas 6,5 (Brajić), Kuburović 7,5, Kovačević 7, Nešić 6,5 (Jeftinić), Trošić 6,5, Sekereš 6, Tomin 6 (Komljenović), Utržen 7, Knežević 6,5, Bičanin 6.

U sudaru starih poznanika Novokozarčani su došli do planiranog trijumfa i ostali u vrhu vojvođanskog istoka. I bio je to dobar meč u kome su igrači Slobode pokazali da će u ovoj sezoni i te kako biti kandidati za najviši plasman, a što se tiče Stepčana oni imaju mladi i perspektivan tim koji bi trebalo da se bori za gornji dom prvenstvene tabele.

P. Trnić

Proleter - Polet 2:1 (0:0)

BANATSKI KARLOVAC: Igralište  Proletera, gledalaca 220, sudija: D. Petrović (Zrenjanin), strelci: Rakić u 79. (iz penala), Malidžan u 90. za Proleter, a Simonović u 67. minutu za Polet. Crveni karton: R. Vojnov (Proleter).

PROLETER: Ilkić 7, Miković 7,5, Laka 7, R. Vojnov 7, Rakić 7, Blažu 7 (Ivković 7), Getejac 7 (Malidžan 7,5), Bogojević 7, Đorđević 7 (Grbić 7), Jevtić 7, Aleksić 7 (Karaklić 7).

POLET: Radivojev 7, Rašić 7, Aćimović 7, Bartoš 7, Konstadinović 7, Divljački 7, Mitić 7 (Radivojev 7), Gole 7, Dunjić 7, Ramović 7 (Stojkov 7), Stanić 7 (Simonović 7).

Susret ekipa sa začelja bio je zanimljiv. Igralo se žestoko, napadale su obe ekipe sa skoro sličnim šansama za pobedu. Prvi pogodak postigli su gosti preko Simonovića. Potom je u 79. minutu iz penala rezultat izjednačio Rakić, da bi se u 90. minutu Malidžan najbolje snašao u gužvi ispred gola gostiju i ubacio loptu u mrežu za pobedu.

S. Ž.

Jedinstvo (V) - Borac 3:4, Omladinac FAM - BAK 4:0, Sloboda - Crvena zvezda (VS) 3:1, Begej - Sloga 1:1, Naftagas - Jedinstvo (BK) 4:1, Mladost - Kozara 0:0, Vojvodina - Crvena zvezda  (RS) 2:1, Proleter - Polet 2:1.

1. Omladinac     5      5      0      0      10:1  15

2. Naftagas       5      4      1      0      13:5  13

3. Borac    5      3      2      0      11:7  11

4. Sloboda 5      3      2      0      8:4    11

5. Jedinstvo (V) 5      2      2      1      13:11        8

6. Mladost 5      2      2      1      8:6    8

7. Vojvodina      5      2      1      2      8:4    7

8. C. zvezda (RS)        5      2      0      3      4:5    6