Vojvođanska liga – Istok: Kikinđani slavili i u Omoljici

28.05.2021. 09:29 09:34
Izvor: pixabay.com

Mladost - Kikinda 1:3 (0:2)

OMOLJICA: Igralište Mladosti, sudija: Šuljagić (Banatski Karlovac), strelci: Spaskovski u 56. za Mladost, Stepančev u 9. i 52. Kockar u 28. minutu za Kikindu.

MLADOST: Topić 7, Nikolajević 7, Spaskovski 7, Jakovljević 7, Pešterac 7, Simonović 6,5 (Vučković 6,5), Bodlović 6,5, Lukić 7 (Živanović), Lazinica.

KIKINDA: Savkov 7, Stepančev 7,, Knežević 7, Jarić 6,5 (Aćimović 6,5), Kockar 7,5 (Števanov), Ivanović 7, Stančev 7, Đukić 6,5 (Kresoja 6,5), Laništanin 7, Belić 7, Zeljković 7.

U derbiju kola, lider iz Kikinde slavio je zahvaljujući greškama Omoljičana. U drugom poluvremenu domaći su bili bolji, ali su samo smanjili sigurno vođstvo Kikinđana.

B. S.

ŽAK Naftagas 0:6 (0:3)

KIKINDA: Gradski stadion, sudija: Runić (Žitište), strelci: A. Petrov u 14. Jankov u 34. Milivojev u 39. i 62. Vidić u 84. i Krasić u 87. minutu.

ŽAK: Tomašević 6, Baba 5,5 (Milin 5,5), Arađanin 5,5 (Salkai 5,5), Berbakov 5,5, Monoštori 5,5 (Šanta), Simin 5,5 (Francuski), Božić 5,5, Penavski 5,5, Drljača 5,5, Vučak 5,5, Mesaroški 5,5.

NAFTAGAS:  Trivunović, A. petrov 7,5, Grbić 7 (Štrbac), Popov 7,5 (Milošević 7), V. Petrov 7,5, Milivojev 8, Krasić 7,5, Samaryić 7, Baranji (Dabić 7), Jankov 7,5, (Kozlovački), Panić 7,5 (Vidić 7).

R. R.

Budućnost - Jedinstvo (V) 2:1 (1:1)

SRPSKA CRNJA: Igralište Budućnosti, sudija: Markov (Zrenjanin), strelci: Nešić u 26. Todorov u 52. za Budućnost, a Simić u 5. minutu za Jedinstvo.

BUDUĆNOST: Čanak 7, Latković 7, Prokin 7, Perin 7, Nešić 7,5 (Savin 7), Šarenac 7,5, Lukin 7 (Nikolin 7), Manojlović 7 (Kovačević), Todorov 7,5, Prpa 7, Rako 7.

JEDINSTVO: Mikavica 7, Simić 7, Mioško 6,5, Savić 7, Sekulić 7, Janković 7, Bobić 6,, Ćirka 7, Stankov 6, Necin 6,5, Tešić 7.

Saša Simić iznenadio je Crnjane i već u 5. minutu doveo goste iz Vlajkovca u vođstvo  Golgeter Budućnosti, Nemanja Neđšić uzvratio je u 26. minutu kada je poslao loptu iza leđa mladog golmana Radovana Mikavice. Iskusni Stanislav Todorov, postavio je konačan rezultat.

F. Z.

Banat - Begej 1:2 (1:0)

ČENTA: Igralište Banata, sudija: K. Kovač (Mokrin), strelci: S. Raketić u 4. za Banat, Kosović u 55. Rapajić u 86. minutu za Begej.

BANAT: Sladović 7, Radojčić 6, I. Raketić 6 (Kovač), S. Raketić 6,5, Cvetković 6 (Dihić 6), Krstić 6,5, Bajkin 7, Radojev 6, Divljački 6,5, Nenezić 6, Petrović 6 (Jocić).

BEGEJ: Arsin 7,5, Bajić 6,5, Radulović 6,5, Erdeljan 7,5, Kosović 7, Umićević 7, Nikolić 6, Vlaučin 7,5, Rapajić 7,5, Svijetlica 6,5, Mijatović 6,5 (Grbić 7).

Domaći su vrlo rano poveli, ali su onda stali. U nastavku igre gosti iz Žitišta bili su bolji i prekrenuli meč.

P. G.

Jedinstvo (BK) - Omladinac FAM 4:3 (3:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Igralište Jedinstva, sudija: N. Raković (Vršac), strelci: Matić u 3. i 53. Vukoje u 8. i 12. za Jedinstvo, a Ninković u 68. Prokić u 72. i Vojić u 90. minutu (iz penala) za Omladinac.

JEDINSTVO: Tomić 7, Bajat 7,5, Dapčević 7, Grban 7, Korać 7, Matić 8 (S. Martinović), Zekanović 7, Anović 7, Đokić 7 (A. Martinović), Vukoje 8 (Đorić), Novaković 7.

OMLADINAC: Miškov 6,5, Radulović 7, Trkulja 6,5, Tanjga 6,5, Stošić 6,5 (Jovanov), Ninković 7, Bojić 7, Veličković 7, Governor 6 (Prokić 7,5), Bojanić 6 (Spalević, Baćan), Šemić 7,5.

P. S.

Crvena zvezda - Radnički (K) 4:2 (1:2)

VOJVODA STEPA: Stadion Crvene zvezde, sudija: S. Radulović (Elemir), strelci: Stanić u 14. Tomas u 54. i 73. Kozić u 77. za Crvenu zvezdu, a Sekulić u 2. i Jovanović u 13. minutu za Radnički.

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 7, Tomas 8,5, Kuburović 7,5, Komnenović 7, Stanić 7,5, Vukoje 8, Knežević 7 (Popović 7), Radenković (Čokulov 7), Propić 7,5, Kozić 7,5 (Klać), Tomin 8.

RADNIČKI: Rnić 6,5, Antić 7, Savić 7, Pavić 6, Rančić 6,  Kitić 6,5,  Jovanović 7 (Đorđević),  Deliblaćanin 6,5,  Sekulić 7,  Zafirović 6 (Rajić), Čučak 6  (Ranković).

Kapiten Stepčana Saša Tomas sa dva pogotka doneo je pobedu svom timu  i verovatno i opstanak.

A. R.

ŽAK - Naftagas 0:6, Crvena zvezda - Radnički (K) 4:2, Banat - Begej 1:2, Borac - Sloga 6:0, Budućnost - Jedinstvo (V) 2:1, Jedinstvo (BK) - Omladinac FAM 4:3, Mladost - Kikinda 1:3, Krajina - Proleter 0:6. Slobodan je bio: Radnički (S).

1. Kikinda 30     24     3      3      80:22        75

2. Jedinstvo (BK)       30     19     6      5      75:31        63

3. Naftagas       31     18     7      6      91:38        61

4. Omladinac     30     16     3      11     72:48        51

5. Mladost 30     14     8      8      87:51        50

6. Borac    30     16     2      12     62:55        50

7. Begej     30     16     1      13     66:54        49

8. Proleter       30     16     0      14     62:56        48