Vojvođanska liga – Istok: Babić doneo bod Jedinstvu

03.10.2018. 08:06 08:14
Izvor: Dnevnik.rs

Gosti su imali u 39. minutu idealnu priliku da prvi dođu u vođstvo.

ŽAK - Jedinstvo (NB) 1:1 (0:0)

KIKINDA: Stadion “Vašarište”, gledalaca oko 500, sudija: Bogičević (Zrenjanin), strelci: Ćirić u 69. za ŽAK, Babić u 93. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Ma. Zečević (ŽAK), Korać, Njagrić, Eremić, Petrov, Dražić, Peruničić (Jedinstvo).

ŽAK: Gajin 7, M. Zečević 7, Jankov 7, Pašić 6 (Perišić 7), Vokić 7 (Mesaroš), B. Ćirić 8, Ma. Zečević 7, Radlović 7, Kitanović 7, Ratkov 7, Simić 6 (Feješ 7).

JEDINSTVO: Veskov 7, Petrov 7, Njagrić 7, Eremić 6 (A. Babić 7), Drljača 7, Matić 8, Peruničić 7, Pečarski 6 (Vinović 7), Dražić 6 (Lalić), Marčić 7, Korać 6.

Stefan Korać nije uspeo da savlada Gajina iako je on već ležao na zemlji. U drugom delu vodila se borba na sredini terena. U 69. minutu radovali su se domaći igrači. Na sredini terena Ratko je dodao loptu Radloviću a ovaj brzonogom prvom strelcu Borisu Ćiriću, koji je pošao prema golu Veskova, a kada je ovaj istrčao rutinski je prebacio loptu u prazan deo mreže. I kada se očekivao kraj, a domaći igrači već praktično slavili pobedu iz mrtvog ugla rezervista Aleksandar Babić postigao je izjednačujući gol.

M. Se.

BAK – Sloga  2:1 (1:0)

BELA CRKVA: Stadion BAK -a , gledalaca: 200. Sudija: Subić (Vrpac). Strelci: Juga u 31. (iz penala) i Kostić u 76. za BAK, a Stefanovski u 86. minutu za Slogu.

BAK: Ilkić 7, Petković 6,5 (Batori 6,5), Timotijević 7, Juga 7, Bobić 7, Mitrevski 7,  Jovanović 7, Jarkovački 6 ,5 (Marila -), Milković 6,5 (Marović -), Kostić 8, Anđelić 7.

SLOGA: Stevanović 7, Prica 6, Angelovski 6 (Mijailović 6), Savkov 6, Nedimović 6 (Selaković -), Spremo 7, Lazarević 7, Olđa 6, Koruga 7, Cvetičanin 6 (Vukomanović -), Stefanovski 7.

Posle dva remija pred svojim navijačima Belocrkvani su zabeležili prvu pobedu, a drugu u prvenstvu. Od prvog minuta domaći fudbaleri diktirali su tempo. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Juga. Drugi pogodak za domaćine postigao je Vuk Kostić koji je bio najbolji pojedinac na meču. Poraz gostiju ublažio je Stefanovski svojim golom četiri mkinuta pre kraja meča.

B. Stojkovski

Radnički (K) – Krajina  5:1 (1:0)

KOVIN: Stadion Radničkog, gledalaca: 150. Sudija: Domazetoski (Pančevo). Strelci: Ignjatović u 26. i 76. Deliblačanin u 58., Marinković u 59. i Drobnjak u 89. za Radnički,  a Vukoje u 73. minutu za Krajinu.

RADNIČKI: Alavanja 7, Divnić 7, Živić 7 (Đorđević 7),  Marinković 7,  Radenković 7, Kostić 7, Drobnjak 7, Rajić 7 (Sekulić -), Simić 8, Ignjatović 7,5 (Rađenović 7), Deliblačanin 7,5.

KRAJINA: Rodić 6, Ferenc 6, Juhas 6, Kosanović 6, Vučković 6, Cavrić 6, Stojić 6, Ivančević 6, Vukoje 7, Mirčetić 6 (Grahovac -), Aleksić 6.

Puleni trenera milana Todorovića pružili su najbolju igru ove jeseni i sa pet golova u mreži ispratili goste. U prvom poluvremenu dobru igru krunisao je golom Ignjatović da bi posle odmora fudbaleri iz Kovina imali incijativu i prilike i postigli još četiri pogotka u mreži golmana Rodića.

B. St.

Jedinstvo (BK) - Budućnost (SC) 5:0 (1:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Stadion “Đuro Budimir - Bayo”, gledalaca oko 200, sudija: Radulović (Elemir), strelci: Dapčević u 36. Zekanović u 53. Šarenac u 57. i 73. i Đorić u 88. minutu.

JEDINSTVO: Medić, Dapčević 8, Grban 8, Ivančević 8 (Bicok), Radišić 8, Zekanović 8, Šarenac 9, Đokić 8 (Đorić 7), Babić 7 (Živanov 7), Panić 8, Anović 8.

BUDUĆNOST: Marić 7, Kovačević 6 (Salma 6), Topić 6, Manojlović 6, Aranitović 7, Vukoje 6, Vojvodić 6 (Stojaković), Korać 6, Bogić 6, Prpa 6, Perin 6.

Domaćin je poveo lepim pogotkom Dušana Dapčevića u 36. minutu koji je oštro šutirao i lopta se našla u mreži solidnog golmana gostiju Marića. Drugi pogodak postigao je posle  solo prodora Vladimir Zekanović. Potom je na scenu stupio Nedeljko Šarenac i sa dva pogotka rešio sve dileme.

M. Se.

Sloboda - Mladost (O) 2:0 (0:0)

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”, gledalaca oko 200, sudija: Topolić (Žitište), strelci: Galić u 50. Aramšašić u 71. minutu (iz penala).

SLOBODA: Kovač, Radivojac 7, Števanov 7, O. Ćulibrk 8, Jovandić 8, S. Ćulibrk 8, Galić 8 (Laković), Cvijanović 8 (Majkić), Dakić 7 (Gavrilović 8), Kockar 7, Đ. Popović 7.

MLADOST: Lukić 7, Joković 6, Šljivić 6 (Lazinica), Jakovljević 7, Gigović 6 (Nikolić), Đukanović 7, Pešterac 6 (Vukajlović 7), Kodić 6, Karanfilović 6, Terzić 6, Petrović 6.

U 50. minutu mladi Nikola Galić je u svom poznatom stilu prosto sa centra pretrčao više protivničkih igrača, ušao u šesnaesterac i rutinski loptu plasirao iza leđa gostujućeg golmana Stefana Lukića. U 71. minutu bilo je 2:0 za domaći tim, u prodoru je bio Petar Cvijanović, ušao u kazneni prostor i tu su ga gostujući igrači sapleli. Siguran realizator najstrože kazne bio je Neđo Arambašić.

M. Se.

Radnički (K) - Krajina 5:1, Sloboda - Mladost (O) 2:0, Vojvodina - Kikinda 3:1, Jedinstvo (BK) - Budućnost 5:0, Radnički (S) - Begej 1:0, ŽAK - Jedinstvo (NB) 1:1, Proleter - Kozara 0:1, BAK - Sloga 2:1.