Војвођанска лига – Исток: Бабић донео бод Јединству

03.10.2018. 08:06 08:14
Извор: Dnevnik.rs

Гости су имали у 39. минуту идеалну прилику да први дођу у вођство.

ЖАК - Јединство (НБ) 1:1 (0:0)

КИКИНДА: Стадион “Вашариште”, гледалаца око 500, судија: Богичевић (Зрењанин), стрелци: Ћирић у 69. за ЖАК, Бабић у 93. минуту за Јединство. Жути картони: Ма. Зечевић (ЖАК), Кораћ, Њагрић, Еремић, Петров, Дражић, Перуничић (Јединство).

ЖАК: Гајин 7, М. Зечевић 7, Јанков 7, Пашић 6 (Перишић 7), Вокић 7 (Месарош), Б. Ћирић 8, Ма. Зечевић 7, Радловић 7, Китановић 7, Ратков 7, Симић 6 (Фејеш 7).

ЈЕДИНСТВО: Весков 7, Петров 7, Њагрић 7, Еремић 6 (А. Бабић 7), Дрљача 7, Матић 8, Перуничић 7, Печарски 6 (Виновић 7), Дражић 6 (Лалић), Марчић 7, Кораћ 6.

Стефан Кораћ није успео да савлада Гајина иако је он већ лежао на земљи. У другом делу водила се борба на средини терена. У 69. минуту радовали су се домаћи играчи. На средини терена Ратко је додао лопту Радловићу а овај брзоногом првом стрелцу Борису Ћирићу, који је пошао према голу Вескова, а када је овај истрчао рутински је пребацио лопту у празан део мреже. И када се очекивао крај, а домаћи играчи већ практично славили победу из мртвог угла резервиста Александар Бабић постигао је изједначујући гол.

М. Се.

БАК – Слога  2:1 (1:0)

БЕЛА ЦРКВА: Стадион БАК -а , гледалаца: 200. Судија: Субић (Врпац). Стрелци: Југа у 31. (из пенала) и Костић у 76. за БАК, а Стефановски у 86. минуту за Слогу.

БАК: Илкић 7, Петковић 6,5 (Батори 6,5), Тимотијевић 7, Југа 7, Бобић 7, Митревски 7,  Јовановић 7, Јарковачки 6 ,5 (Марила -), Милковић 6,5 (Маровић -), Костић 8, Анђелић 7.

СЛОГА: Стевановић 7, Прица 6, Ангеловски 6 (Мијаиловић 6), Савков 6, Недимовић 6 (Селаковић -), Спремо 7, Лазаревић 7, Олђа 6, Коруга 7, Цветичанин 6 (Вукомановић -), Стефановски 7.

После два ремија пред својим навијачима Белоцрквани су забележили прву победу, а другу у првенству. Од првог минута домаћи фудбалери диктирали су темпо. Сигуран извођач најстроже казне био је Југа. Други погодак за домаћине постигао је Вук Костић који је био најбољи појединац на мечу. Пораз гостију ублажио је Стефановски својим голом четири мкинута пре краја меча.

Б. Стојковски

Раднички (К) – Крајина  5:1 (1:0)

КОВИН: Стадион Радничког, гледалаца: 150. Судија: Домазетоски (Панчево). Стрелци: Игњатовић у 26. и 76. Делиблачанин у 58., Маринковић у 59. и Дробњак у 89. за Раднички,  а Вукоје у 73. минуту за Крајину.

РАДНИЧКИ: Алавања 7, Дивнић 7, Живић 7 (Ђорђевић 7),  Маринковић 7,  Раденковић 7, Костић 7, Дробњак 7, Рајић 7 (Секулић -), Симић 8, Игњатовић 7,5 (Рађеновић 7), Делиблачанин 7,5.

КРАЈИНА: Родић 6, Ференц 6, Јухас 6, Косановић 6, Вучковић 6, Цаврић 6, Стојић 6, Иванчевић 6, Вукоје 7, Мирчетић 6 (Граховац -), Алексић 6.

Пулени тренера милана Тодоровића пружили су најбољу игру ове јесени и са пет голова у мрежи испратили госте. У првом полувремену добру игру крунисао је голом Игњатовић да би после одмора фудбалери из Ковина имали инцијативу и прилике и постигли још четири поготка у мрежи голмана Родића.

Б. Ст.

Јединство (БК) - Будућност (СЦ) 5:0 (1:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион “Ђуро Будимир - Bayo”, гледалаца око 200, судија: Радуловић (Елемир), стрелци: Дапчевић у 36. Зекановић у 53. Шаренац у 57. и 73. и Ђорић у 88. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Медић, Дапчевић 8, Грбан 8, Иванчевић 8 (Бицок), Радишић 8, Зекановић 8, Шаренац 9, Ђокић 8 (Ђорић 7), Бабић 7 (Живанов 7), Панић 8, Ановић 8.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Ковачевић 6 (Салма 6), Топић 6, Манојловић 6, Аранитовић 7, Вукоје 6, Војводић 6 (Стојаковић), Кораћ 6, Богић 6, Прпа 6, Перин 6.

Домаћин је повео лепим поготком Душана Дапчевића у 36. минуту који је оштро шутирао и лопта се нашла у мрежи солидног голмана гостију Марића. Други погодак постигао је после  соло продора Владимир Зекановић. Потом је на сцену ступио Недељко Шаренац и са два поготка решио све дилеме.

М. Се.

Слобода - Младост (О) 2:0 (0:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца око 200, судија: Тополић (Житиште), стрелци: Галић у 50. Арамшашић у 71. минуту (из пенала).

СЛОБОДА: Ковач, Радивојац 7, Штеванов 7, О. Ћулибрк 8, Јовандић 8, С. Ћулибрк 8, Галић 8 (Лаковић), Цвијановић 8 (Мајкић), Дакић 7 (Гавриловић 8), Коцкар 7, Ђ. Поповић 7.

МЛАДОСТ: Лукић 7, Јоковић 6, Шљивић 6 (Лазиница), Јаковљевић 7, Гиговић 6 (Николић), Ђукановић 7, Пештерац 6 (Вукајловић 7), Кодић 6, Каранфиловић 6, Терзић 6, Петровић 6.

У 50. минуту млади Никола Галић је у свом познатом стилу просто са центра претрчао више противничких играча, ушао у шеснаестерац и рутински лопту пласирао иза леђа гостујућег голмана Стефана Лукића. У 71. минуту било је 2:0 за домаћи тим, у продору је био Петар Цвијановић, ушао у казнени простор и ту су га гостујући играчи саплели. Сигуран реализатор најстроже казне био је Неђо Арамбашић.

М. Се.

Раднички (К) - Крајина 5:1, Слобода - Младост (О) 2:0, Војводина - Кикинда 3:1, Јединство (БК) - Будућност 5:0, Раднички (С) - Бегеј 1:0, ЖАК - Јединство (НБ) 1:1, Пролетер - Козара 0:1, БАК - Слога 2:1.