Viljareal osvojio Ligu Evrope, De Hea tragičar

27.05.2021. 08:40 11:00
Izvor: Maja Hitij, Pool via AP

Fudbaleri Viljareala su boljim izvođenjem penala osvojili Ligu Evrope pobedivši Mančester junajted. Regularni deo utakmice završen je rezultatom 1:1

Viljarealu je ovo prvi trofej a treneru Unaji Emeriju četvrti, posle tri sa Seviljom.

U prvom poluvremenu je Unaj Emeri prepustio inicijativu Mančester junajtedu, oni su napadali i pritiskali Viljareal, ali su se Španci odlično branili i čekali svoju priliku. Prvi sudo gola došli Španci u 29. Minutu. Đerar Moreno je sjajno utrčao, dobio pravovremeno dodavanje i zatresao mrežu „Đavola“ za vođstvo Viljareala u finalu Lige Evrope. Do kraja poluvremena više nije bilo golova.

U nastavku se situacija na terenu nije menjala. Junajted je imao veći posed lopte, više dobrih napada, ali nije delovalo kao da mogu da slome Viljareal. Ali, u 55. minutu Mančester junajted je konačno uspeo da  izjednači, strelac je bio Edison Kavani. Ikao je gol postignut iz sporne situacije, VAR je potvrdio da nije bilo ofsajda pa je pogodak priznat. Napadao je Junajted preko Rašforda i Kavanija, ali nije to bilo dovoljno da se ugrozi Džeronimo Rulji, pa smo posle 90 minuta fudbala otišli u produžetke.

U produžecima je svako čuvao svoj gol, malo je bilo igre. Poredio se Rošford,a igrači su imali sve manje snage. Čekla se penal serija. A tamo drama. Izveden je 21 penal, 20 je pogođeno, a promašen je tek poslednji – golmanov. David De Hea je jako loše izveo jedanaesterac nakon "bombe" koju je poslao Rulji i Viljareal je slavio u Gdanjsku.

Emeri: Ponosni smo, zaslužili smo trofej

Trener fudbalera Viljareala Unai Emeri izjavio je da je njegov tim zaslužio da osvoji trofej u Ligi Evrope.

„Veoma sam srećan, ovi igrači su vredno radili tokom sezone. Ponosni smo na Viljareal. Mislim da smo zaslužili pobedu. Odigrali smo veoma dobru takmičarsku utakmicu", rekao je posle meča Emeri za sajt Lige Evrope.

Viljarealu je ovo prvi trofej, a treneru Emeriju četvrti, posle tri sa Seviljom.