105.2585

Виљареал освојио Лигу Европе, Де Хеа трагичар

27.05.2021. 08:40 11:00
Извор: Maja Hitij, Pool via AP

Фудбалери Виљареала су бољим извођењем пенала освојили Лигу Европе победивши Манчестер јунајтед. Регуларни део утакмице завршен је резултатом 1:1

Виљареалу је ово први трофеј а тренеру Унаји Емерију четврти, после три са Севиљом.

У првом полувремену је Унај Емери препустио иницијативу Манчестер јунајтеду, они су нападали и притискали Виљареал, али су се Шпанци одлично бранили и чекали своју прилику. Први судо гола дошли Шпанци у 29. Минуту. Ђерар Морено је сјајно утрчао, добио правовремено додавање и затресао мрежу „Ђавола“ за вођство Виљареала у финалу Лиге Европе. До краја полувремена више није било голова.

У наставку се ситуација на терену није мењала. Јунајтед је имао већи посед лопте, више добрих напада, али није деловало као да могу да сломе Виљареал. Али, у 55. минуту Манчестер јунајтед је коначно успео да  изједначи, стрелац је био Едисон Кавани. Икао је гол постигнут из спорне ситуације, ВАР је потврдио да није било офсајда па је погодак признат. Нападао је Јунајтед преко Рашфорда и Каванија, али није то било довољно да се угрози Џеронимо Руљи, па смо после 90 минута фудбала отишли у продужетке.

У продужецима је свако чувао свој гол, мало је било игре. Поредио се Рошфорд,а играчи су имали све мање снаге. Чекла се пенал серија. А тамо драма. Изведен је 21 пенал, 20 је погођено, а промашен је тек последњи – голманов. Давид Де Хеа је јако лоше извео једанаестерац након "бомбе" коју је послао Руљи и Виљареал је славио у Гдањску.

Емери: Поносни смо, заслужили смо трофеј

Тренер фудбалера Виљареала Унаи Емери изјавио је да је његов тим заслужио да освоји трофеј у Лиги Европе.

„Веома сам срећан, ови играчи су вредно радили током сезоне. Поносни смо на Виљареал. Мислим да смо заслужили победу. Одиграли смо веома добру такмичарску утакмицу", рекао је после меча Емери за сајт Лиге Европе.

Виљареалу је ово први трофеј, а тренеру Емерију четврти, после три са Севиљом.