(VIDEO) MOGAO I DO HET-TRIKA: Vlahović dvostruki strelac za radost Juventusa

28.09.2024. 21:46 21:50
fudbal

Juventus prekinio niz od tri remija.

Srpski fudbaler Dušan Vlahović bio je dvostruki strelac u pobedi Juventusa 3:0 na gostovanju Đenovi u meču šestog kola Serije A.

Vlahović je u 48. minutu sigurno izveo penal, a u 55. je dao gol iskosa sa desetak metara posle odlične asistencije Kopmajnersa.

U 82. minutu Vlahović je imao šansu da stigne i do het-trika, ali je sa peterca glavom bio neprecizan. U 90. minutu debitantski gol za Juventus dao je Fransisko Konseisao posle asistencije Kefrena Tirama.

Juventus je pobedom prekinuo niz od tri meča u Seriji A bez slavlja, kada je igrao nerešeno i nastavio niz bez primljenog gola od početka sezone. Popularna „stara dama” je trenutno lider Serije A sa 12 bodova, ali mogu da je prestignu Torino, Napoli i Empoli koji mečeve 6. kola igraju u nedelju. Đenova je 16. sa pet bodova, a bez pobede je četiri kola.

Utakmica u Đenovi igrana je bez prisustva publike zbog nereda navijača domaćeg kluba u meču protiv gradskog rivala Sampdorije u Kupu Italije igranom u sredu u kom je drugoligaš prošao dalje na penale.