Uspeo revanš Čukaričkog protiv Vojvodine

03.11.2017. 19:28 20:58
Izvor: Stefan Mihajlović, foto: J. Grlić

Uspeli su fudbaleri Čukaričkog da se revanširaju Novosađanima za poraz doživljen na premijeri u ovoj sezoni.

Slavili su "brđani" na stadionu na Banovom brdu sa 2:1. Bili su domaćini bolji tim, imali su više odličnih prilika i mnogo veći posed lopte, pa je njihova pobeda apsolutno zaslužena. Treba, međutim, dodati i to da je Vojvodina od 41. minuta imala igrača manje na terenu, pošto je sudija Milorad Mažić pokazao drugi žuti karton u samo petnaest minuta štoperu crveno-belih Siniši Saničaninu. Da li je ta kazna bila opravdana, odnosno koliko je fudbaler Novosađana zaista bio oba puta toliko oštar da dobije javne opomene, pitanje je na koje će odgovor dati oni koji su pozvaniji od nas. Bilo kako bilo, Čukarički je u tom trenutku imao prenost od 1:0 i od tog momenta i brojčanu prednost na terenu.

Odlično su počeli Beograđani utakmicu, pa je već u 4. minutu Petar Mićin, dojučerašnji igrač novosadskog superligaša, bio u velikoj prilici, ali je golman Rockov sjajno reagovao. I minut kasnije, posle nove greške odbrane Vojvodine, u lepoj prilici je bio tamnoputi Ovusu, ali je čuvar mreže Novosađana ponovo bio na visini zadatka. U 8. minutu mogla je Vojvodina da usmeri utakmicu u sasvim drugom pravcu. Kojašević je lepo uposlio Stefana Mihajlovića, koji se našao u kolosalnoj prilici, ali je golman Belić uspeo da zaustavi njegov ne baš ubedljiv šut. I, kako to već biva, uskoro je stigla kazna. U 15. minutu kroz sredinu terena lopta je stigla do Nemanje Mihajlovića, koju je povukao par koraka, a onda preciznim udarcem doveo domaćina u vođstvo od 1:0. U sledećem minutu Ovusu je bio u prilici, ali je odlični Rockov ponovo odbranio njegov udarac, baš kao i pet minuta kasnije posle slobodnjaka Drinčića.

U 22. i 36. minutu mogla je Vojvodina do izjednačenja, ali su najpre Jovančić, a onda i Kojašević propustili šanse da iskoriste dobre prilike. U 41. minutu Saničanin je dobio isključenje, a posle tog trenutka domaći tim je, skoro do samog kraja utakmice, preuzeo konce igre.

U prvom ozbiljnijem napadu u nastavku utakmice Mićin je odlično asistirao Asmiru Kajeviću, koji je pored nemoćnog Rockova po drugi put smestio loptu u mrežu Vojvodine. Igrao se tada 56. minut i naslućivalo se da je ova prvenstvena priča, barem što se pobednika tiče - završena. Čukarički je držao loptu, vršio konstantan pritisak na poslednju liniju odbrane Vojvodine, pa je u 64. minutu Milojević šutirao zamalo pored gola. Novosađani su se branili, ali su u 75. minutu uspeli da smanje rezultat na 1:2. Kalezić je odlično na suprotnoj strani terena uposlio Lakićevića, usledio je centaršut po zemlji, a Mihajlović je bio najsnalažljiviji pred golom Belića. Odmah potom strelca gola je zamenio Ivica Jovanović. Iako su malobrojni navijači Voše gajili nadu da njihovi mezimci mogu nekako da stignu do izjednačenja, to se nije dogodilo. Videli smo još dve prilike za Čukarički, u 78. i 89. minutu, ali je Emil Rockov dokazao da je u vrhunskoj formi i oba ta pokušaja neutralisao.

A. Predojević

Čukarički - Vojvodina 2:1 (1:0)

BEOGRAD: Stadion Čukaričkog, gledalaca 400, sudija: Mažić (Vrbas. Strelci: Milojević u 15. i Kajević u 56. za Čukarički, a Mihajlović u 75. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Docić (Čukarički), Lakićević, Vukasović i Veselinović (Vojvodina). Crveni karton: Saničanin (Vojvodina) u 41. minutu.

ČUKARIČKI: Belić 7, Docić 7, Drinčić 8 (Jovanović), Kajević 7,5, Kopitović 7, Mićin 7,5, Ovusu 7 (Bojić), Milojević 7,5, Puškarić 7, P. Jovanović 7 (Radić), Bogosavac 7.

VOJVODINA: Rockov 7,5, Saničanin 6, Kojašević 7, Lakićević 7, Subotić 6,5 (Kalezić), Antić 7, Vukasović 6,5, Jovančić 7, Veselinović 6,5, Avramovski 6,5 (Mesarović), Mihajlović 7 (I. Jovanović).

IZJAVE POSLE UTAKMICE

Buač: Domaćin zasluženo

Trener fudbalera Vojvodine Vladimir Buač ovako je video poraz svoje ekipe na Banovom brdu:

„ Ekipa Čukaričkog na početku je stvorila dve odlične prilike, mi smo uzvratili, ali je visokim presingom domaćin onemogućavao našu bolju i tečniju igru. Ipak, do 41. minuta isključenjem Saničanina imali smo egal u igri, ali ne i u rezultatu. Posle tog trenutka, bilo je očekivano da domaćin preuzme inicijativu i ima više loptu u posedu, a mi smo prilike da dođemo do gola nastojali da stvorimo iz kontra napada. Nažalost Čukarički je već na početku drugog poluvremena poveo sa 2:0 i zaista je bilo teško vratiti se u utakmicu. Kada se saberu sve šanse i posed lopte, pobeda “brđana” bila je zaslužena.“

Trener ekipe Čukaričkog Nenad Lalatović je rekao:

„ Osvojili smo tri velika boda na nas, savladavši odličnu ekipu Vojvodine. Bila je ovo treća utakmica u nizu teških ispita za nas i prezadovoljan sam kako smo je odradili. Mogli smo da već u 5. minutu rešimo susret, mogla je doduše i Vojvodina do vođstva, ali smo bili disciplinovani i visokim presingom želeli da što pre dođemo do lopte. Upravo taj presing naterao je Saničanina na dve greške i zbog toga je isključen. U borbi za evropsku vizu ovo je izuzetno značajna pobeda za Čukarički i nadam se da ćemo u istom stilu nastaviti i u predstojećim utakmicama.“

A. P.

Isključeni Siniša Saničanin: Po meni, prestroga kazna

U 41. minutu Siniša Saničanin oborio je na samoj ivici kaznenog prostora Milojevića. Arbitar Mažić pokazao mu je žuti karton, što je bila druga javna opomena za ovog fudbalera, pa je automatski dobio i isključenje.

„Po meni, bila je to prestroga kazna, jer mislim da kod prvog žutog kartona nisam zaslužio takvu opomenu. Nažalost, Mažić se nije složio s mojim mišljenjem, dok mi je u drugom slučaju opravdano pokazao žuti karton. Šta da se radi, idemo dalje i prvenstvo se nastavlja“, rekao je Siniša Saničanin.