UBEDLJIVA POBEDA UBLJANA U NOVOM SADU Mladost GAT - Jedinstvo 3:4

23.09.2023. 18:18 18:23
Izvor: pixabay.com

Iako je utakmica posebno važna bila za Novosađane, mnogo veću želju za pobedom pokazali su gosti iz Uba i zasluženo su, veoma ubedljivo, do nje i stigli.

Bolje su otvorili susret igrači Jedinstva, koji su pretili uglavom po bokovima. Igrači Mladosti GAT nisu se najbolje snalazili na teškom terenu, što su učenici trenera Žarka Jovanovićakoristili i u brzim kontrama, najčešće preko Zubairua i Kvakua, nastojali da zaprete.

U 10. minutu fantastičan gol za goste postigao je Ibrahim Zubairu, koji je primio loptu na levoj strani, povukao je ka sredini, a onda, s dvadesetak metara, pogodio dalje rašlje gola Stefana Dražića. Posle greške odbrane novosadske ekipe u 22. minutu, ponovo je Zubairu šutirao, doduše neprecizno, a samo 30 sekundi kasnije i Kvaku se našao u stopostotnoj prilici, ali je neko od defanzivaca Mladosti GAT s linije izbacio loptu.

Spasa domaćinu, međutim, nije bilo u 27. minutu, kada je na ubačenu loptu s desne strane sjajno skočio Karikari Kvaku i glavom po drugi put poslao loptu u Dražićevu mrežu. Za igru dvojca iz Gane odbrana Novosađana nije imala rešenje, jer su brzinom bili dominantni u odnosu na defanzivce domaćina i to su maksimalno koristili.

Smanjili su vođstvo gostiju igrači trenera Branka Žigića u 39. minutu, kada se u gužvi u kaznenom prostoru Jedinstva najbolje snašao štoper Nemanja Ilić i iz neposredne blizine prosto ugurao loptu u gol.

Tek što je krenuo nastavak, sevnula je nova kontra Jedinstva, sam ispred golmana našao se ponovo Kvaku i, postigavši svoj drugi gol, povisio je rezultat na 3:1. Kiša koja je pala tokom poluvremena, dodatno od terena napravila pravu oranicu, ali to nije smetalo Zubairuu, koji je u 65. minutu ponovo zatresao mrežu, potvrdivši pravu katastrofu „gatovaca“, koji su tako ostali na poslednjem mestu na tabeli i u veoma teškoj situaciji.

Nakratko je domaćin, golovima Vukečvića iz penala u 86. i Čečarića u 89. minutu, probudio nadu kod malobrojnih gledalaca da može barem do izjednačenja, ali vremena za takav podvig nije bilo.

A. Predojević

NOVI SAD: GAT arena, gledalaca: 400, sudija: Simić (Užice). Strelci: N. Ilić u 39, Vujačić (iz penala) u 86. i Čečarić u 89. za Mladost GAT, Zubairu u 10. i 65, Kvaku u 27. i 48. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: N. Ilić, Brborić, Bugarin, Bjeloš (Mladost GAT), Dimitrić, Stanojević, Bogdanović, Doderović, Jovanović (Jedinstvo).

MLADOST GAT: Dražić 5,5, Tanasin 5,5, N. Ilić 5,5, Bugarin 5, Jezdović 5, Bjeloš 5 (od 69. Jokić 5), Brborić 5 (od 46. Popović 5), Đuričin 5 (od 46. Živković 5), Kokanović 5 (od 46. Vukčević 5,5), F. Ilić 5, Čečarić 5,5.

JEDINSTVO: Jovanović 6, Bogdanović 6, Stanojević 6,5 (od 64. Denić 6,5), Miladinović 7 (od 71. Rakić 6,5), Doderović 7, Andrić 6,5, Rajović 6,5, Radovanović 7, Zubairu 8,5 (od 85. Stevančević -), Dimitrić 7 (od 64. Adamović 6,5), Kvaku 8 (od 85. Bošković -).

IGRAČ UTAKMICE: Ibrahim Zubairu (Jedinstvo) 8,5.