Superliga Srbije: Završena utakmica Rad - Vojvodina (2:0)

07.04.2021. 13:50 16:00
Izvor: J. Grlić

U Beogradu na Banjici pobedu Radu doneo Kaluđerović, prvo u 48. minutu, golom sa penala, i novim pogotkom u 52. minutu

94` Sudija svirao kraj

87` Velika šansa za Vojvodinu, Drinčić izveo slobodan udarac sa leve strane, posle kombinacije povratna lopta došla do Veljka Simića, on odlično šutira, sa gol linije loptu izbacuje odbrambeni igrač Rada Bojan Ciger

80` I dalje u znaku nastojanja Vojvodine da postigne gol, igrači novosadskog kluba imaju loptu, igra se stalno na polovini Rada

75` Dinamično na Banjici, Vojvodina pokušava da dođe do gola, Rad igra na kontru. U Vojvodini ušao Vladan Novevski

61` U Vojvodini ušao mladi Uroš Kabić

59` Veljko Simić pao u kaznenom prostoru posle kontakta sa odbrambenim igračem Rada, sudija ne svira penal, Simić dobio žuti karton. U ekipi Vojvodine promena, Aranđel Stojković zamenio Novicu Maksimovića

52` Rad vodi sa 2:0, ponovo Kaluđerović , Lazarević centrirao sa desne strane, napadač Rada nadskočio odbranu Vojvodine i glavom dago gol sa pet do šest metara udaljenosti

48` Rad poveo 1:0 golom Kaluđerovića sa penala

46`Počeo drugi deo utakmice

45`Kraj prvog poluvremena

41` Karaklajić iz Rada šutirao sa desne strane iz kaznenog prostora pored gola. Odmah potom i Šarić bio u dobroj situaciji za Rad, gotovo na istom mestu u šesnaestercu Vojvodine

39` Vojvodina je do sada izvela pet kornera, i imala više dobrih šuteva iz daljine, ali mreža Rada još je netaknuta

32` Dobar šut štopera Vojvodine Saničanina iz daljine, golman Rada Kahriman je odbranio. Loptu je izbacio u korner, posle kog nije bilo prilike za gol

31` Vojvodina je bolji akter, više ima loptu i opasnija je za gol

25` Dobar šut Drinčića iz daljine, lopta je prohujala pored stative, šansa za Vojvodinu

24` Vojvodina izvela dva kornera u nizu, oba puta loptu je zavrnuo Drinčić, odbrana Rada skoncentrisana

15` Korner za Rad, odbrana Vojvodine to raščišćava

12` Teren na stadionu Kralj Petar Prvi nije baš lak za igru, na njemu ima i pramenova snega, tako da tečna pas igra teško može da bude karakteristika ovog meča

7`Veljko Simić dobro šutirao iz daljine, šansa za Vojvodinu

5`Klasični uvodni minuti utakmice, za sada se igra na sredini terena

SASTAVI

RAD: Damir Kahriman, Filip Stanisavljević, Andrija Kaluđerović, Bojan Ciger, Luka Gojković, Milan Lazarević, Marko Šarić, Marko Blažić, Miloš Radivojević, Petar Karaklajić, Aleksandar Trninić

VOJVODINA: Goran Vukliš, Mladen Devetak, Novica Maksimović, Siniša Saničanin, Dejan Zukić, Nikola Andrić, Nikola Drinčić, Veljko Simić, Momčilo Mrkaić, Miodrag Gemović, Slavko Bralić