104.8191

Суперлига Србије: Завршена утакмица Рад - Војводина (2:0)

07.04.2021. 13:50 16:00
Извор: Ј. Грлић

У Београду на Бањици победу Раду донео Калуђеровић, прво у 48. минуту, голом са пенала, и новим поготком у 52. минуту

94` Судија свирао крај

87` Велика шанса за Војводину, Дринчић извео слободан ударац са леве стране, после комбинације повратна лопта дошла до Вељка Симића, он одлично шутира, са гол линије лопту избацује одбрамбени играч Рада Бојан Цигер

80` И даље у знаку настојања Војводине да постигне гол, играчи новосадског клуба имају лопту, игра се стално на половини Рада

75` Динамично на Бањици, Војводина покушава да дође до гола, Рад игра на контру. У Војводини ушао Владан Новевски

61` У Војводини ушао млади Урош Кабић

59` Вељко Симић пао у казненом простору после контакта са одбрамбеним играчем Рада, судија не свира пенал, Симић добио жути картон. У екипи Војводине промена, Аранђел Стојковић заменио Новицу Максимовића

52` Рад води са 2:0, поново Калуђеровић , Лазаревић центрирао са десне стране, нападач Рада надскочио одбрану Војводине и главом даго гол са пет до шест метара удаљености

48` Рад повео 1:0 голом Калуђеровића са пенала

46`Почео други део утакмице

45`Крај првог полувремена

41` Караклајић из Рада шутирао са десне стране из казненог простора поред гола. Одмах потом и Шарић био у доброј ситуацији за Рад, готово на истом месту у шеснаестерцу Војводине

39` Војводина је до сада извела пет корнера, и имала више добрих шутева из даљине, али мрежа Рада још је нетакнута

32` Добар шут штопера Војводине Саничанина из даљине, голман Рада Кахриман је одбранио. Лопту је избацио у корнер, после ког није било прилике за гол

31` Војводина је бољи актер, више има лопту и опаснија је за гол

25` Добар шут Дринчића из даљине, лопта је прохујала поред стативе, шанса за Војводину

24` Војводина извела два корнера у низу, оба пута лопту је заврнуо Дринчић, одбрана Рада сконцентрисана

15` Корнер за Рад, одбрана Војводине то рашчишћава

12` Терен на стадиону Краљ Петар Први није баш лак за игру, на њему има и праменова снега, тако да течна пас игра тешко може да буде карактеристика овог меча

7`Вељко Симић добро шутирао из даљине, шанса за Војводину

5`Класични уводни минути утакмице, за сада се игра на средини терена

САСТАВИ

РАД: Дамир Кахриман, Филип Станисављевић, Андрија Калуђеровић, Бојан Цигер, Лука Гојковић, Милан Лазаревић, Марко Шарић, Марко Блажић, Милош Радивојевић, Петар Караклајић, Александар Трнинић

ВОЈВОДИНА: Горан Вуклиш, Младен Деветак, Новица Максимовић, Синиша Саничанин, Дејан Зукић, Никола Андрић, Никола Дринчић, Вељко Симић, Момчило Мркаић, Миодраг Гемовић, Славко Бралић