SUPERLIGA SRBIJE U FUDBALU: Kragujevčani prekinuli tradiciju

18.02.2024. 14:22 15:20
Izvor: fk vojvodina

Pobedom od 2:1 fudbaleri Radničkog prekinuli su tradiciju sa negativnim predznakom u susretima sa Vojvodinom

U ne naročito kvalitetnom meču, Novosađani su gostovanje započeli sa tri šuta za pet minuta u okvir protivničkog gola, što ne pamtimo godinama. Jedanput je pokušao debitant Zadi Seri, dva puta nastavio najbolji Vošin strelac Vukanović, ali je u sva tri slučaja golman Leković sačuvao mrežu. Mada ni jedna od tih situacija nije bila na nivou visokog procenta verovatnoće za realizaciju, utisak je nagovestio mnogo bolje izdanje Novosađana u odnosu na prethodni susret sa Mladosti. To je, međutim, bilo sve što je Vojvodina postigla do 45. minuta kada je Radulović, sa ivice kaznenog prostora, šutem u donji desni ugao testirao Lekovića za još potpuniji utisak o vrednostima kragujevačkog golmana.

U međuvremenu, stabilizovana kragujevačka odbrana, sa Dadićem i Šerbečićem u glavnim ulogama, izbacila je goste iz zone šuta. Udaljivši Nikolića i Serija od kaznenog prostora, odsekli su i Vukanovića koji usamljen u špicu napada nije dolazio do izražaja. Na drugoj strani terena, u razređenoj odbrani gostiju, sa trojicom ispred Rosića (Lazarević, Jeličić, Crnomarković) pronašli su način da u tri poteza završe protivnapad, koji je započeo Činedu, nastavio Bevis asistencijom Saliu za vođstvo u 19.minutu. Da vođstvo duplira propustio je strelac vodećeg gola u 44. minutu. Nije uspeo da realizuje situaciju jedan na jedan sa Rosićem, posle nesporazuma Mateusa i Vošinog golmana.

Visokim presingom domaći su držali igrače Vojvodine daleko od svog gola sve do 64. minuta, kada je Zukić, koji je ušao u igru umesto Nikolića, iskoristio Radulovićevo dodavanje i izjednačujućim golom istakao kandidaturu za mesto u ofanzivnoj formaciji tima u susretima koji slede.

U razvoju situacvije znatno nižeg intenziteta u odnosu na prvo poluvremen, utakmica je rezultatski rešena u 84. minutu iz jedanaesterca. Strelac je, posle potvrde VAR-a da je Jeličić igrao rukom, bio Ristić. Tom pobedom, Radnički se po broju bodova izjednačio sa Vojvodinom na superligaškoj tabeli.

L.Bakmaz

Radnički 1923 – Vojvodina 2:1  (1:0)

KRAGUJEVAC: Stadion „Čika Dača“, gledalaca 1.500, sudija Lazar Lukić (Beograd), strelci: Sali u 19.i Ristić (11 m) u 84. minutu za Radnički, a Zukić u 64. minutu za Vojvodinu, žuti kartoni: Sali, Bevis, Zorić, Gluščević, Leković (Radnički), Vukanović, Bukinac, Zukić (Vojvodina).

RADNIČKI 1923: Leković 6, Ćosić 6, Šerbečić 6,5, Mitrović 6, Dadić 6,5, Aleksić 6, Vidosavljević 6,5 (Gluščević), Sali 7 (Zorić), Bevis6,5 (Đurić), Ristić6,5 (Simović), Činedu6,5 (Ivelja).

VOJVODINA: Rosić 6, Lazarević 6, Jeličić 6, Mateus 5,5, Crnomarković 6, Petrović5,5 (Savićević 6), Milosavljević 5,5 (Bukinac), Radulović 6, Nikolić5,5 (Zukić 6), Zadi Seri6,5 (Kembel), Vukanović5,5 (Ivanović).